A ​gonosz özvegy (Vanza 3.) 72 csillagozás

Amanda Quick: A gonosz özvegy Amanda Quick: A gonosz özvegy Amanda Quick: A gonosz özvegy

Madeline ​Deveridge pontosan tudja, hogy városszerte csak Gonosz Özvegyként emlegetik, és azt híresztelik róla, hogy ő segítette át férjét a túlvilágra, majd eltüntette maga után a nyomokat. De kisebb gondja is nagyobb ennél. Egy ideje kísértetek zaklatják őt és szeretett nagynénjét. Minden jel arra utal, hogy az ez a kísértet nem más, mint néhai férje szelleme. Madeline tisztában van vele, hogy ez lehetetlen, de eltökélt szándéka, hogy fényt derít a titokzatos jelenségekre. Ebben a ragyogó eszű Artemis Hunt, az úri társaság megbecsült, ám rideg és zárkózott tagjának segítségét kéri. Artemis Hunt senkinek sem enged betekintést a magánéletébe. Épp ezért derült égből villámcsapásként éri a felismerés, hogy a Gonosz Özvegy minden titkát ismeri. Madeline értesülései pontosak: Hunt a kedvelt londoni szórakozóhely, az Álompark tulajdonosa, és egy titkos társaság nagymestere. Hunt biztosítékot követel a nőtől, hogy nem árulja el, cserébe felajánlja szolgálatait. Együtt vetik bele magukat… (tovább)

Eredeti mű: Amanda Quick: Wicked Widow

Eredeti megjelenés éve: 2000

Maecenas, Budapest, 2014
320 oldal · ISBN: 9789632031996 · Fordította: F. Nagy Piroska
Maecenas, Budapest, 2009
318 oldal · ISBN: 9789632031996 · Fordította: F. Nagy Piroska
Maecenas, Budapest, 2000
318 oldal · ISBN: 963203029x · Fordította: F. Nagy Piroska

Amanda Quick: A gonosz özvegy

Nekem ez most nagyon tetszett.
Izgalmas és romantikus történet volt szerethető karakterekkel.
Tetszett a rejtély is. Most erre nem jöttem volna rá magamtól, hogy ki a tettes. Szuper volt.
Ez volt a második könyvem az írónőtől, és tényleg rajongó leszek. Szerencsére a könyveihez eléggé könnyen és olcsón lehet hozzájutni.
A borítón az áll „A romantikus regény királynője” Kezdem elhinni. :)
Artemis neve nagyon furcsa volt nekem az elején, folyton azt hittem, hogy nő. Hiába derült már ki a fülszöveg alapján is, hogy férfi, nekem valahogy arra állt rá az agyam, hogy ez női név.
Madeline szerethető karakter nagyon, igazán bátor és rátermett.
Annyira illenek egymáshoz.
Jó párost alkottak.

Amanda Quick: A gonosz özvegy

Rájöttem arra, hogy számomra Amanda Quick egyfajta Jolly Joker: ha olvasási válságban szenvedek, vagy szimplán csak nem tudom eldönteni, hogy mit vegyek le a polcról, választok egy Quick kötetet, és garantált a jó szórakozás és az izgalom.
Ez a könyv sem lóg ki az írónő történetei közül, vagyis imádtam az elejétől a végéig, annak pedig külön örültem, hogy a tettes személyét majdnem az utolsó oldalakig rejtély övezte.
Jöhet a negyedik Vanza kötet!

Navi
Amanda Quick: A gonosz özvegy

Nekem tetszett :) Könnyed olvasmány a jól megszokott AQ stílusban :) Madeline és Artemis karaktere is tetszett, jó volt a két krimiszál, Bernice néni aranyos figura volt.

meteoritastar P
Amanda Quick: A gonosz özvegy

Tudtam én valamit, mikor felcseréltem a sorozat részeit.
Ételeknél is szeretem a legjobb falatot a végére hagyni.

Ez a rész tetszett a legjobban.
Különösen imádtam két jelenetet. spoiler
A krimi szál is érdekes volt és rejtélyes. spoiler Teljesen lekötött.
Nem is beszélve a romantikáról. Hunt és Madeline nagyon jó páros volt.
Csak ajánlani tudom ezt a könyvet.

Paulina_Sándorné
Amanda Quick: A gonosz özvegy

Sikerült megint kifognom egy olyan könyvet, amely nem az első része egy sorozatnak. (Akciós vásárlás volt anno.) Ettől függetlenül nagyon élveztem a történetet. Szimpatikusak voltak a szereplők – Madeline és Artemis. Kellemes kikapcsolódást nyújtott a történet. Az író megszokott stílusát kaptam.

Roszka
Amanda Quick: A gonosz özvegy

Tipikus történet, szép, fiatal bajba jutott , kicsit naiv nő, kissé különc, de természetesen bátor, mindent megoldó, gazdag, jó kiállású, talpig férfi, akihez a nő segítségért fordul.
Az igazi lovag persze segít neki, majd jön az érzelem stb.
Azt hiszem már végleg kinőttem ezekből a történetekből.
Ez a „gyors” olvasásomon is látszik!
Búcsút veszünk egymástól Kedves Amanda. Sajnálom.

mamono
Amanda Quick: A gonosz özvegy

Második molyos olvasás: Azt hiszem, most jöttem mit szeretek AQ könyveiben – na jó és Jayne Anne Krentz bizonyos könyveiben. Az AQ álnéven írt könyvei nagyrészt adnak egy nem mindennapi női főszereplőt, aki képes lenne bármire, okos, szellemes, és az esetek többségében valamilyen szempontból „hibás”, úgy értem, hibázik,kilóg a tömegből.
Aztán ott van mellette egy férfi főszereplő, akinek nem kell címet, rangot, ősöket felmutatnia, hogy boldoguljon az életben. A saját lábára áll, és eléri, amit akar, úgy is, ha nincs, aki támogassa.
És mindezek mellett kapok egy füstös báltermet, viktoriánus kort, és remek környezetet.
Vissza is adok egy fél csillagot.

Első molyos olvasás: Amanda Quick mindig kellemes kikapcsolódás, és azaz egy csillag mínusz talán csak annak tudható be, hogy mostanában túl sok Amanda Quick-et olvastam.
Most is nagyon élveztem, és igazi kikapcsolódás volt.

Maecenas, Budapest, 2009
318 oldal · ISBN: 9789632031996 · Fordította: F. Nagy Piroska
Veress_Éva
Amanda Quick: A gonosz özvegy

Jó régen olvastam, még a romantikus könyvekkel való kacérkodásom elején. Kellemes nosztalgikus olvasmány. A szereplők összetettek, hihetőek, van benne könnyed romantika, rejtély, tudomány, némi fantasztikum. Nem azt mondom, hogy remek romantikus mű, mert olvastam már a kategóriájában sokkalta jobbat is, mégis kellemes kis könyv volt, a könnyen emészthető fajtából. Az viszont kétségtelen, hogy Amanda Quick egyik legjobb könyve.

Liliom2906
Amanda Quick: A gonosz özvegy

Hát ez kicsit nehezen ment. Fél úton elvesztettem az érdeklődésemet, deaztán néhány napra újra elővettem és gyorsan be is fejeztem. Nekem ez a nyomozgatás annyira nem jött be. Picit unatkoztam is és a szenvedély a két fél között sem volt az igazi. Az író szövegválasztéka és kifejezésmódja továbbra is korhűnek tetszik és jól is jön, de ez most nekem nem igazán volt elég.

Magdileona
Amanda Quick: A gonosz özvegy

Most sem csalódtam – azt kaptam, amit vártam. Jellegzetes, korhű környezet választékos modorral és szöveggel, izgalmas, szövevényes rejtélyekkel. A főszereplők egyedi, jól megkreált jellemek, okosság, találékonyság, itt-ott vakmerőség, romantika a nyomozás során.

zuna19 P

Ami veszélyt jelent, azt előbb meg kell érteni, hogy úrrá lehessen lenni rajta.

zuna19 P

– Én csakugyan különc vagyok. És nem is csak kissé, hanem nagyon is.

zuna19 P

– Van nálam pisztoly, uram – biztosította őt Latimer.
– Maga és a gazdája mindig állig felfegyverezve lépnek ki otthonról?
Latimert láthatóan meglepte a kérdés.
– Igen, uram.
– És még a nő tart engem különcnek – csóválta meg a fejét Hunt. – Na mindegy. Felkészült?

zuna19 P

– Ma már nem kísértem tovább a szerencsémet, uraim. Bocsássanak meg, de még van egy találkám.
– Hogy hívják a szépséget, Hunt? – kuncogott Belstead.
– A neve e pillanatban nem jut eszembe. – Artemis fölállt. – A megfelelő időben bizonyára eszembe fog jutni. Jó éjszakát, uraim.
– Csk aztán a megfelelő név jusson az eszébe, uram – kuncogott Sledmere. – Fel nem foghatom az okát, de a nők mindig megsértődnek, ha összekeverjük a neveiket.
– Hálás köszönet a figyelmeztetésért.

zuna19 P

Madeline feszülten figyelte a hintó ablakán át elébe táruló látványt.
– Szerencsére magammal hoztam a pisztolyomat.
A férfi megállt, hogy ne nyögjön fel hangosan. Legföljebb egy órája lehetett a nő társaságában, de már ismerte annyira, hogy ne lepődjön meg e legújabb közlésén.

zuna19 P

– Hozzávetőlegesen reggel nyolckor kaptam meg az üzenetedet. Most délután fél három van. Hat és fél óra sehogy sem elég egy olyan természetű felderítő munkára, amit te kívántál. Pár napon belül többet fogok tudni.
– Az ördög vigye el! A sorsom a Gonosz Özvegy kezében van, és te csak annyit tudsz mondani róla, hogy meg szokta gyilkolni a férjeit.
– Csak egy férjet – helyesbített őrjítő precizitással Legget. – És ez is csak szóbeszéd. Emlékeztetlek rá, hogy Mrs. Deveridge-et még csak nem is gyanúsították a férje haláláért. Ki se hallgatták, nemhogy vád alá helyezték volna.
– Mert nem volt bizonyíték. Csak találgatások.

zuna19 P

– Láttam tegnap éjjel, hogy mire képes,. A Nellie megmentésére sebtében kidolgozott terve is nagyon ötletes volt. És a kis utcában végig a vállán hozta Nellie-t. Elég jó erőben lévőnek tűnt a korához képest.
– Hát azért még nem nevezhető öreg embernek!
– Nem, persze, hogy nem – sietett helyesbíteni Madeline. – Arra céloztam, hogy már nem olyan ifjú.
– Nem.
– De nem is öreg, ebben igazad van… Azt lehetne mondani, hogy épp a megfelelő korban van. Érett, de még tevékeny.
– Érett, de még tevékeny – ismételte Bernice. – Igen, ez jellemző Huntra.

zuna19 P

Tagadhatatlan, hogy gyakorlatilag megzsarolta Huntot, de nem volt más választása. Nyilván nagy árat kell majd fizetnie érte. Artemis Hunt Vanza-meste volt, az egyik legképzettebb úriember, aki valaha elmélyült a titkos tanokban. Az ilyen emberek rendszerint természetüknél fogva is hajlanak a titkolózásra.

Sippancs P

Az álmok vonzerejét senki sem értheti meg jobban annál, mint aki nem engedi át magát az álmoknak.

Sippancs P

– Feleségül jön hozzám, Madeline?
Madeline nem válaszolt.
– Madeline? – szólt kétségbeesetten a férfi.
A nő nem válaszolt.
– Az isten szerelmére, Madeline, feleségül jön hozzám?
– Úgy illik, ha előbb bevallja nekem, hogy szeret – sóhajtotta Madeline.
– Úgy illik, hogy…? – Artemis vállon ragadta Madeline-t. – Az ördög vigye el, ezért habozott és hozta a szívbajt rám? Mert elfelejtettem megmondani, hogy szeretem?
– Ez nem valami apró figyelmetlenség, Artemis.
– Hogy lehet, hogy nem tudja, úgy szeretem, ahogy még soha senkit nem szerettem? – bámult rá elképedve a férfi.
– Talán úgy, hogy elfelejtette megemlíteni – mosolygott finoman Madeline.

Vanza sorozat · Összehasonlítás