Fate ​– Végzet (A vér szava 2.) 106 csillagozás

Amanda Hocking: Fate – Végzet

Alice Bonham azt hiszi, öccsével együtt végre sikerült megtalálnia az egyensúlyt a természetfeletti és a hétköznapi élet között. Jack, aki vámpír és Alice fiúja egy személyben, úgy próbálja megvédeni a lányt, hogy állandóan rajta tartja a szemét. Ami Jack bátyját, Petert illeti… Alice nem tudja biztosan, merre lehet, és vajon mit akarhat tőle. De ami még rosszabb: azt sem tudja, vajon ő maga mit akar Petertől. Amikor aztán megtörténik a tragédia, Alice rettenetes dilemmával találja szemben magát. Döntése messzemenőbb következményekkel jár, mint azt gondolta…

Amanda Hocking: Fate

304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633734278 · Fordította: Marczali Ferenc

Jack Hobbs · Alice Bonham · Mae Everly

deen>!
Amanda Hocking: Fate – Végzet

Mi a szent tehén volt ez? Az első rész legalább lekötött, és érdekes is volt ezzel a fura kötelékkel a vámpírok között. De ez? A könyv háromnegyedén majdnem elaludtam, annyira unalmas volt ezzel az állandó Jack-Alice párharccal. Miló legalább hozott valami érdekességet ebbe az érdektelenségbe, de aztán azt is hamar nagyon lapossá tette az írónő. A várva várt izgalmat csak Violet és Lucian hivatott szolgáltatni, de nekem ez is túl kézenfekvő volt. Aztán persze megtörtént az, amitől a szereplők végig tartottak és természetesen végszóra megérkezett Peter is, aki most átment kedvesbe, megvilágosodott, hogy mit is jelent számára Alice, aztán pedig jól meglepődött a vámpírcsaládban bekövetkezett változásokon. Hű, ezeket a szereplőket de nem bírtam elviselni. Gyakorlatilag össze kéne kötni őket egy nagy kupacba jó sok kővel, aztán mehetnek a Dunába. Szenvedés, szenvedés hátán, sehol egy értelmes gondolat, vagy egy épkézláb megoldás. A függő vég persze elkerülhetetlen, de a folytatásra, ha valaha megjelenik magyarul, már nem vagyok kíváncsi.

Szami81>!
Amanda Hocking: Fate – Végzet

Az elso fele tomeny unalom, de hal istennek a vegere felporognek az esemenyek. Nem volt ez olyan rossz, en kimondottan elveztem.

Kedvenc momentumom:
Az irono hajfetise tovabb sulyosbodott – a konyvben 85-szor(!!) kerul szoba valaki haja. Igen, igen, tenyleg strigulaztam. De senki nem allitotta, hogy normalis vagyok.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A vér szava 2

Erre a részre is azt tudom mondani, hogy méltatlanul alul van értékelve, nekem kifejezetten tetszett.
Igaz a főhősnő, Alice élete cseppet sem zajlott zökkenőmentesen, csak sodródott az árral, miközben maga sem tudta mit is akar. A szerelmi szál leredukálódott kvázi két személyesre, de mégis mindig ott lappangott a 3. szereplő árnyéka. Meg kell mondanom én ennek az árnyéknak szurkolok, de nagyon úgy tűnik, hogy a szerző nem ért velem egyet. Hát nem lehet minden tökéletes.
Még mindig a kedvenc szereplő Milo a Alice öccse és nagyon örülök a sorsa alakulásának ebben a részben.
Feltűntek a történetben elfajzott gonosz vámpírok is, úgyhogy volt izgalom bőven. Alice többször is életveszélybe került.
Nem tudom lesz-e folytatás magyarul, egyenlőre nem írják kaszáltnak a sorozatot, de elég régen 2014-ben jelent meg ez a második rész és ahogy láttam, 5 részes a sorozat. Szívesen olvasnám a folytatást is magyarul, mivel sajnos én nem tudok élvezhetően olvasni semmilyen idegen nyelven.

catilde>!
Amanda Hocking: Fate – Végzet

A könyv háromnegyedében szinte semmi nem történik. Alig halad valamit a történet.
Utána egy kis Twilight- os beütés.
Mikor már érdekelt volna a történet vége lett a könyvnek.
Nagyon laposra sikerült ez a második rész.

szimcsó98>!
Amanda Hocking: Fate – Végzet

Úristen!!! Ez a rész nagyon durva volt!!! Egyszerűen nem tudtam letenni a könyvet! Mindig történt valami, ami miatt muszáj volt tovább olvasni. És a legtöbbször az a valami izgalmas volt és kiakasztó is egyben. Most csak még jobban beleszerettem Jack-be és talán még Peter-be is! És ahogy vége lett… nem lehet mit hozzáfűzni! Mikor jön már a következő rész? :D

_Rekaa09_>!
Amanda Hocking: Fate – Végzet

Isteneeem… Imádom! :D (Egy értelmes értékelés..)

Cs_N_Kinga P>!
Amanda Hocking: Fate – Végzet

Nem volt ez rossz, végig fent tartotta a figyelmemet. Jó lehet, hogy elcsépelt a vámpír világ, meg a szerelmi háromszög, de ettől még el lehet olvasni. Egy délutáni kikapcsolódásra megfelel. De egyszer olvasós nálam. Nem tudom fogom e olvasni a folytatást, ha most meglenne elolvasnám, viszont mire megjelenik lehet el is felejtem az egész sorozatot. Meglátjuk..

Doryy33>!
Amanda Hocking: Fate – Végzet

Nem volt ez rossz, végig fent tartotta a figyelmemet.
Izgalmas és érdekes volt, folyamatosan történtek benne dolgok ami fent tartotta az érdeklődésem.
Sajnálom, hogy nem tudom ezt a történetet tovább olvasni…
Végülis megérte elolvasni és nem bánom, hogy a kezem ügyébe került. Tény, hogy nem lesz a kedvencem, de egy egyszerű kikapcsolódásra remek választás.
A kedvenc szereplőm Milo, Alice öccse és nagyon örülök a sorsa alakulásának ebben a részben.
Feltűntek a történetben gonosz vámpírok is, úgyhogy volt izgalom bőven. Alice többször is életveszélybe került.

Amelie1990 P>!
Amanda Hocking: Fate – Végzet

Nem rossz, nem rossz, de hogy egy ennyi idős lány ilyen szerencsétlen legyen, hogy magáról szinte képtelen gondoskodni…
Meg ez a: „hátrasimította a hajam, kiszedett egy tincset az arcomból, fülem mögé tette a hajam beletúrt a hajába”, tényleg valami hajfétis…. ettől már csak a szemem tudtam forgatni. Szegény fordítót nem irigylem.

alexa9910>!
Amanda Hocking: Fate – Végzet

Féltem, mert az előttem kommentelők véleménye nem volt túl fényes, ezért vonakodtam belekezdeni és láss csodát ez a könyv rámutatott arra mennyire ne hagyjam magam befolyásolni mások véleménye által.
Az első rész valóban lightos volt, de láttam benne az elképzelést így ott megfogalmaztam akarok az írónőnek egy második esélyt adni ezzel a könyvel és MEGÉRTE.
Sajnálom, hogy nem tudom ezt a történetet tovább olvasni…
Összegezve megérte elolvasni és nem bánom, hogy a kezem ügyébe került. Tény, hogy nem lesz a kedvencem, de egy egyszerű kikapcsolódásra a hétvégén ez egy remek választás.

csingillin>!

Betettem egy Fall Out Boy-CD-t a hifibe, és elkezdtem összeszedni a dolgokat. Utána hosszasan zuhanyoztam, majd bemásztam az ágyba.

Kapcsolódó szócikkek: Fall Out Boy
csingillin>!

– Szia, Milo, én vagyok – mondtam fáradt hangon az üzenetrögzítőjére. – Nagyon furcsát álmodtam, és csak biztos akartam lenni, hogy jól vagytok-e… csak ennyi. Hívj fel később, jó? Na, jól van. Csá.

EditVagyok>!

A vérének kedvesség-, ártatlanság-, és határtalan boldogságíze volt.

csingillin>!

A leengedett ablakon keresztül belibbenő nyári szellő növények friss illatával és nyugtalanító morajlással töltötte meg az autót.

Lunemorte P>!

Mindig mindenki azt mondja, hogy nem akart bántani. Csak azt nem értem, hogy akkor mégis miért bántanak?

szimcsó98>!

– Mindent megváltoztat! – jelentette ki drámaian.