Hülyewood 23 csillagozás

Amanda Goldberg – Ruthanna Khalighi Hopper: Hülyewood

A ​történet főhőse a 26 éves Lola Santisi, egy hollywoodi „királyi család" sarja (apja épp a második Oscar-szobrocskája után áhítozik). Nincs birodalma, de még csak egy saját lakása sem, ellenben két kórság is megkeseríti életét: a színészizmus (a szívdöglesztő színészekkel való randizás végzetes függősége) és a KDR (Karrier Deficit Rendellenesség, mely előszeretettel sújt le a hollywoodi „királyi családok" csemetéire). Jelenlegi munkájában, hollywoodi nagykövetként, L. A. legkegyetlenebb véres sportjában kell talpon maradnia: rá kell vennie a hírességeket, hogy az ő divattervezőjének estélyi ruhájában vonuljanak végig az Oscar gála vörös szőnyegén. Lola legjobb barátnője, Kate, egy megszállottan ambiciózus színészügynök, aki elszántan törtet afelé, hogy unter helyett überré váljon, legyen szó szexről, munkáról, vagy mindkettőről. Lola másik legjobb barátnője Cricket, aki buzgón iparkodik felülmúlni a Grace klinika sorozatában alakított, „kómában fekvő beteg" szerepét és túltenni… (tovább)

Kelly, Budapest, 2008
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639667723 · Fordította: Kecskés Eszter

Lola Santisi

Mindannyian Lolák vagyunk.
Nagyon tetszett a könyv, bár nem fejti meg a világ gondjait, de azért bőséggel felfedi azokat. Roppant szórakoztató, pörgős és igen, nevetséges története van Hülyewoodnak, de a negatív kritikák ellenére, ha picit a sorok közé pillantunk azért nagyon csúnya görbe tükröt tarthat számunkra. Ha tetszik, ha nem, nem csak a Hollywoodi celebeknek a kiváltsága, hogy piti semmiségekből tragédiát kovácsoljanak, hogy két méterrel a föld felett lebegjenek és a valóságtól elrugaszkodó gondolatmenetellel rendelkezzenek. Valljuk be, nagy százaléka a vélt, megoldhatatlan és kaotikus problémáinknak hatalmas nagy marhaság, amit ha észre sem vennénk sem lenne semmiféle következménye az életünkre. Na, kb. erre világít rá a könyv. Ha meg semmi ilyet nem fedezne fel benne valaki, akkor is mulatságos és kikapcsol egy picit. Kimondottan jót tesz a túlzsúfolt napok felejtésére :D

Amanda Goldberg – Ruthanna Khalighi Hopper: Hülyewood

Ez a könyv vagy meggyőz arról, hogy Hollywoodban van a helyed vagy pont azt intézi el, hogy még Amerika közelébe se menj. Szerintem nagyon jó kis könyv volt, ajánlom mindenkinek, aki szereti a bugyuta humort, a sztárokat, az Oscart és vágyik egy kis kikapcsolódásra :)

Greeneyed>!
Amanda Goldberg – Ruthanna Khalighi Hopper: Hülyewood

Sosem gondoltam volna, hogy valaha is elolvasok egy ilyen tipusú könyvet, ám kellemes csalódás volt, könnyed vicces néhol még el is gondolkodtatott. Egy könyv cimmel jellemezném „ Szegény gazdagok”.

Amanda Goldberg – Ruthanna Khalighi Hopper: Hülyewood

Totál megérte azt a 600 Ft-ot amiért vettem. :) Nagyon tetszett. Kellemes, humoros, tanulságos! Szóval szuper. Az viszont biztos, hogy nem szívesen lennék egy Hollywoodi csillag rokona. Hosszú távon borzasztó lehet, hogy az embernek nincsen magánélete, mert mindenhol ott vannak a paparazzók.

Németh_Andrea_Delfike>!
Amanda Goldberg – Ruthanna Khalighi Hopper: Hülyewood

Hogy mennyi hülye ember van a földön :) Számomra olyan hihetetlen dolgok voltak a könyvben, hogy csak mosolyogni és nevetni tudtam rajta :D … sokat… :D :)))))))))))))
– Tényleg ennyi gyagyás ember él az USA-ban? Már mint olyanok akik híresek is? S tényleg ennyi pletyka kering róluk? hahahahahahahahahaha

Agymanó>!

Fontos, hogy ne pozicionáljuk magunkat áldozatként, és hogy emlékezzünk: van választásunk.

Agymanó>!

Igazi művész vagy, de néha még a művészeknek is áldozatokat kell hozniuk a művészetükért.

Kapcsolódó szócikkek: művész · művészet
Bleeding_Bride IP>!

Britney Spearst megszégyenítő mélységbe zuhanok. Hogy kerültem ide, és miért van rajtam Kate alul nyitott, párducmintás, fogselyem vastagságú bugyija? Én lennék az új Nunikirálynő?

Bleeding_Bride IP>!

Lola, a problémáid veled maradnak bárhová mész – legyen az akár India. Fontos. hogy szembenézz az életeddel.

Kapcsolódó szócikkek: Lola Santisi
Bleeding_Bride IP>!

Anyu, aki letaglózott, hogy búcsút kellett mondania a legjobb asztalnak a Chasen's-ben és hogy apám Michael Bay alá esett vissza a Vanity Fair hollywoodi hatalmi listáján, arra szánta el magát, hogy egy sámán tanácsait követve próbálja kirántani Apu karrierjét a pöcegödörből – amikor épp nem a pezsgőszínű Mercedes terepjárójával és rajta a személyre szabott „om” rendszámtáblával igyekezett Brian Novak irodájába, aki a sztárok kozmetikai átszabásza volt. Mindenkinek azt mondta, hogy spirituális feltöltődésre megy, ami tulajdonképpen igaz is volt, már amennyiben a spirituális alatt azt értjük, hogy szem, cickó és fenék.

Kapcsolódó szócikkek: Mercedes · Michael Bay · Vanity Fair
Bleeding_Bride IP>!

– Adok neked egy kis házi feladatot, kedvesem. Szeretném, ha ezt a vörös cérnát az ajtókilincsedre kötnéd, és a másik végét jó szorosan tartanád. Aztán azt akarom, hogy vágd el a vörös cérnát, ami a vérvonal szimbóluma, miközben elképzeled, hogy szélnek ereszted minden elvárásodat az apáddal szemben.Minél inkább el tudod őt fogadni annak, ami – egy igen korlátolt emberi lénynek – annál kisebb fájdalmat fogsz átélni.

Kapcsolódó szócikkek: apa · házi feladat
Cholito>!

Lola, az élet kemény. Szerezz egy bukósisakot!

Kapcsolódó szócikkek: bukósisak · élet
Cholito>!

Senki nem ébred olyan arccal, mint Sophia Loren. Még maga Sophia Loren sem.

Kapcsolódó szócikkek: arc · ébredés · Sophia Loren