Blue ​Moon – Kék Hold (Halhatatlanok 2.) 454 csillagozás

Blue Moon
Kék Hold
Ritka tünemény!
E bűvös teliholdas estén megnyílik az idő kapuja és feltárja titkát…
Ever egyre otthonosabban mozog Damen világában, és önmagát, újonnan felfedezett képességeit is egyre jobban megismeri. Szerelmük Damennel beteljesedni látszik, de ekkor valami rettenetes történik és a lány kegyetlen választás elé kerül.

Ketyeg az óra.
Három… kettő… egy… szerelem?
Visszaszámlálás
Három… kettő… egy… Kit szeretsz jobban?

Kék Hold – a végzetes éjszaka
Nyiss kaput és lépj be! Bátorság!

Eredeti megjelenés éve: 2009

Tagok ajánlása: 16 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
292 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632451145 · Fordította: Gazdag Tímea

Damen Auguste · Ever

christine>!
Alyson Noël: Blue Moon – Kék Hold

Óriási bukás volt az előző kötethez képest.
Már nem is emlékszem, mi történt benne.
Egy gondolattal gazdagodtam, miután elolvastam ezt: egy spanyol szappanopera egy igazi mennyország ehhez képest. Inkább Márichúj(?), mint ez.
A következő kötetet még elkezdtem, de abbahagytam.
Nem kínoztam magam.
Ennyire azért tényleg nem vagyok mazochista.
Inkább a halál, mint a Halhatatlanság.

NinaAva>!
Alyson Noël: Blue Moon – Kék Hold

Az első részhez képest nem élveztem annyira.
Ever nem volt annyira erős, mint az első részben, sokat hisztizett ahelyett, hogy cselekedett volna.
Damon már nem volt annyira csábító pasi számomra, mint az előző részben, persze Roman hatása alatt állt, de valahol legbelül lennie kellett valahol egy ilyen énének alapból is. Szóval nem… korántsem számít már álomsrácnak…

Roman egy számító dög volt, de úgy, ahogy Evernek, nekem sem volt szimpatikus, már az elejétől fogva. (lehet, hogy ez ilyen tudatalatti közvetítése a könyvnek, azáltal, hogy a főszereplő szemszögéből nézzük a szereplőket..)

A cselekménye lapos és kiszámítható volt, Nyárvidéket viszont még mindig imádtam! Elvarázsolt, és úgy éreztem, én is ott lehetek.

Összességében érdekes lett, de nem annyira, mint az előző rész,a szereplőkből picit kiábrándultam, hiszen mindenki Roman hatása alá tudott kerülni. Nem volt rossz, de többet vártam tőle.

Paulina_Sándorné P>!
Alyson Noël: Blue Moon – Kék Hold

Hát nem is tudom, pedig szeretem a fantasy történeteket. De ez. Már azt hittem, hogy soha nem érek a végére. Sok mindent el tudok képzelni, de ez már… Ever egyre furább lett, ahogy olvastam a történetet. Damen-t inkább hagyjuk. Egyszerűen már túlbonyolították a történetet, de úgy, hogy az elment már a rossz irányába.

ƨɔɴом P>!

Emlekeztetoul:
Anno sem hiaba olvastam csak eddig, mert meg ez volt az a resz ahol az elso varazsa valamelyest megvolt, de ezutan tuti hogy atcsap valami tiniborzalomromantikaba ugyhogy STOP. hja.

Iloonka >!
Alyson Noël: Blue Moon – Kék Hold

Igazából azt nem tudom, hogy az éjszakai félálmom miatt történt(lévén, hogy csak este vettem elő és aludtam el rajta), vagy tényleg értelmetlenségektől uralkodott a könyv.
Az előző rész is hézagos volt, hát még most ez. Igazából több kérdés merült fel bennem, mint amennyit megválaszolt volna a könyv.
Igazából a végén nem hittem el, hogy Ever ilyen nagy butaságot csinált. Elméletileg okosnak állítja be őt az írónő, viszont annyira átlátszó volt az egész, hogy szerintem egyedül Evernek nem esett le a húsz fillér.
Hát igazából amolyan utolsó esélyt adó ember vagyok, szóval még nem tört meg az első két része a sorozatnak.Viszont a moly értékelések nem jósolják azt, hogy a folytatás jobb lesz.

tataijucc>!
Alyson Noël: Blue Moon – Kék Hold

Asszem nem kellett volna erőltetni – se a megírást, se az elolvasást.

Brigii_3>!
Alyson Noël: Blue Moon – Kék Hold

Elolvastam az első részét az Evermore-t ami nagyon tetszett, így amint időm engedte ezt is kihoztam a könyvtárból.
Viszont ebben a részben egy kicsit csalódtam. Nem volt olyan jó szerintem mint az első, de lehet, hogy ez csak az én véleményem, talán csak most nem volt hozzá hangulatom.
Ez sem volt olyan rossz, még mindig szeretem a főszereplőt Evert, és Damen-t is.

Beatrice8 P>!
Alyson Noël: Blue Moon – Kék Hold

Mivel az előző elsőre tetszett, ezt is elkezdtem gondolkodás néllkül. Egy kicsit már kevésbé tetszett,kicsit szerintem fiatal voltam még hozzá az akkori 11 évemmel. Hát igen egy cseppet. Itt már talánkezdett leesni, hogy a főszereplőkkel valami nem okés, hogy nem igazán szimpatikusakm főleg a lány.

Dombi_Petra>!
Alyson Noël: Blue Moon – Kék Hold

Ez a kötet sem volt szerintem sokkal gyengébb, mint az első.
Még mindig izgalmas és tartalmas volt.
Amiért levontam a fél csillagot: java részt Ava miatt. Annyira utálom azt a nőt. Remélem megfog halni, vagy legalább alig fog szerepelni.
A végén a csattanó az hatalmas volt, nem tudom hogy lehet Ever ennyire idióta.
Várom, hogy már olvashassam a következő részt:)

Gicula>!
Alyson Noël: Blue Moon – Kék Hold

Nem tudtam letenni a könyvet, minden van benne ami egy jó könyvben meg kel, hogy legyen. Szerelem, rejtvények, kaland, izgalom. A legjobb könyvek közé sorolnám amiket eddig olvastam, ha nem jutok el a legutolsó oldalig, ami mindent megváltoztatott. Mikor befejeztem és elértem a végéhez, kb még 5percig néztem magam elé és nem hitem el, hogy ez a vége. Szóval a könyv legutolsó lapja miatt vetem el azt az egy csillagot, így csak négyre értékeltem.

Valcsa P>!

Eleget tudok már a gyászról, hogy felfogjam, sosem szűnik meg a hiányérzet, csak megtanulsz élni a tátongó űrben, amit maguk után hagynak, akik elmennek.

három

Valcsa P>!

(…) a tény az, hogy az agy és a szív nem mindig súgják nagy egyetértésben ugyanazt.
Esetemben szóba sem állnak egymással.

kettő

Fiizso P>!

Hiába hever a lábad előtt a világ, ha nincs kivel megosztani.

BubbleTea>!

A jövőbe sem futhatsz előre. Mert minden alkalommal megfosztod magad az utazástól, a jelentől, ami mindennek a lényege.

159. oldal, 26. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Ever
Réka_Körtvélyi>!

Igen jól sejted, szerelem volt első látásra. Teljesen és visszafordíthatatlanul beléd szerettem. Tudtam, hogy az életem fordulatot vett abban a szent pillanatban, ahogy megláttalak.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem első látásra
BubbleTea>!

Eleget tudok már a gyászról, hogy felfogjam, sosem szűnik meg a hiányérzet, csak megtanulsz élni a tátongó űrrel, amit maguk után hagynak, akik elmennek.

21. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Ever
Viksy>!

-Hát az időből sose futunk ki – sóhajt fel. Végigsimítja az államat, és megcsókolja a homlokomat, az orromat, végül a számat.

Grétii05>!

Mindenkinek megvan a maga végzete. Az egyetlen lehetőség, hogy követi és elfogadja azt, bárhová vezet is.
Henry Miller

Luca006>!

Amikor végignézek rajta, és felfogom a mély, tengerkék szemét, a napsütötte bőrét, kócos, szőke haját, lezser öltözetét, a külseje ellenére szeretnék elfutni.

Viksy>!

Persze, csak a stoplámpaszínű dudor helyett egy arcszínű dudor virít majd a képemen. Mondd, megnézted te ezt az izét? Ezt nem lehet eltakarni! Ennek már saját személyije van! Árnyékot vet!

Halhatatlanok sorozat · Összehasonlítás