Asmodeus (A Pokol hercegei 1.) 38 csillagozás

Alysia: Asmodeus Alysia: Asmodeus

Pokol.
A ​hely, amit legszívesebben mindenki elkerülne, miután maga mögött hagyja a földi világot. Mindenki retteg tőle, mégsem ismeri senki. De a Pokol ennél jóval összetettebb. Az élén Abaddon ál. Ő a démonok királya, más néven a Pusztító. Rangban alatta helyezkedik el a hét Démonherceg. Ők uralják a Pokol hét síkját. A Démonurak közvetlenül alattuk helyezkednek el a ranglétrán. Ők erejüket tekintve majdnem a Démonhercegek szintjén vannak, az egyetlen különbség közöttük, hogy a Démonhercegek uralkodnak. Előfordulhat, hogy valamelyik Démonúr fellázad, és megöli a vezetőjét, ilyenkor általában kirobban a káosz, és megindul a harc az irányításért. Ezt illetően pedig más démonoknak is volna néhány szava. Vannak, akik a legvégsőkig képesek lennének elmenni, hogy megakadályozzák a Démonhercegek erejének kiteljesedését. Bármire hajlandóak lennének…

FIGYELEM! A novellasorozat sok kérdést fog nyitva hagyni, mert bár a történetek más-más párról szólnak, egy átívelő… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Book Dreams, Gyömrő, 2020
CreateSpace, Washington, 2014

Ferger_Jolcsi P>!
Alysia: Asmodeus

A könyv alaptörténete nekem nagyon tetszett, de volt benne egy-két dolog, ami zavart. Az egyik ilyen az Nia hisztije és hangulatingadozása volt. Az egyik pillanatban totál odáig volt Asmodeus-ért, utána meg majd' meg tudta volna fojtani őt dühében. spoiler
A másik ilyen nagyon zavaró dolog nekem az volt, hogy az izgi részek nagyját nem fejtette ki az írónő. spoiler
Amúgy az egész világ felépítése tetszett, meg izgalom is volt benne, a vége pedig nagyon kíváncsivá tett, hogy vajon mi lehet a következő kötetben. Vajon mi lesz a gyerekekkel ezután? Darius is jó fej volt, bár nem kapott túl sok szerepet, róla szívesen olvastam volna még, remélem, hogy a következő részben már többet is olvashatok majd róla. Asmodeus-ról is olvastam volna még bővebbet, jó lett volna a múltját is megismerni egy kicsit.

meteoritastar>!
Alysia: Asmodeus

Szeretem a démonos történeteket. Ennek is tetszett a témája, az alap ötletek.
De nagyon sajnálom, hogy az eleje durr bele volt. Emiatt zavaros lett kicsit, hogy kitől is féltek annyira? Persze kitisztúltak a dolgok, de zavaró volt, mire eljutottam odáig. Asmodeust és a nekromantát bírtam a legjobban. Jókat mosolyogtam rajtuk.
Tetszett , hogy spoiler
A másik dolog, amit sajnálok, hogy Asmodeus részéről kimaradtunk az izgalmakból.
Összességében jó történet, jó humor, kedvelhető szereplők. Jöhet a következő rész.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A Pokol hercegei 1

Nagyon izgalmas rövidke könyv volt, nagyon tetszett.
Hamar ki lehetett olvasni, szimpatikusak voltak a szereplők. Sok rejtélyt tartalmazott és érdekes látásmódot a démonok és emberek világáról. Szeretem az ilyen témájú alkotásokat és örömmel vettem egy újabb hazai tehetséges szerző megismerését.
Alig várom a következő részt.

Momo89>!
Alysia: Asmodeus

Nem ez volt az első könyvem Alysia-tól, valószínűleg nem is az utolsó. A stílusát nagyon szeretem, jól lehet vele haladni. Viszont ez a történet annyira nem fogott meg. Nem volt rossz, de nem is tudom… talán ha jobban ki lett volna dolgozva, jobbat is ki lehetett volna hozni belőle. Ettől függetlenül olvasom majd tovább, kíváncsi vagyok Satan-ra is. :)

Caty12>!
Alysia: Asmodeus

Nagyon megszerettem ezt a sorozatot. Még nem volt szerencsém Alysia könyveit, novelláit olvasni, de szerintem Asmodeus című novellasorozatával nem lehet mellélőni, nekem nagyon bejött. Az első perctől kezdve megszerettem a főszereplőket. Izgalmas volt olvasni, és nagyon rövid időn belül sikerült a végére jutnom. Egy percét sem untam olvasni és sajnáltam, hogy hamar a végére jutottam. Várom a következő részt és kíváncsi vagyok, hogyan fog alakulni a sztori.

Alysia: Asmodeus

Kellemes törtènet volt a démonok világában, nem igazán szoktam ilyeneket olvasni, de ez tetszett. Nia és Asmodeus is nagyon szimpatikus és szenvedélyes főszereplők voltak. Paranormális történetek nem zsánereim, de az erotikus szállal nagyon jó volt.

SICSI>!
Alysia: Asmodeus

Nem volt nagyon romantikus, sem erotikus (csak egy kicsit). Viszont érdekes volt. Rövid és tömör. Tetszett, hogy nincsenek hosszas ömlegések, elmélkedések. Lényegre törő volt, mégis mindent értettem. Sorozat bevezetőnek megfelelő. A 7 hercegeből 3-at ismerhettünk meg, és tetszik, hogy mindegyik teljesen más karakter.

Veress_Éva>!
Alysia: Asmodeus

Kicsit nyers, kiforratlan, néhol túl gyors, és néhol logikai bakikat is éreztem, de attól még kifejezetten élvezhető, sztori volt.

baba03 P>!
Alysia: Asmodeus

Ez volt az első olvasásom az írónőtől és nagyon tetszett. Érdekes képet fest a démonok és az emberek világáról, más, mint az általam eddig olvasottak. Ez a kötés dolog tetszik, szeretem, ha egy férfi és egy nő egymásnak van teremtve. :-) Tetszett Asmodeus és Nia karaktere is, csak azt sajnálom, hogy a történet ilyen rövid volt, szívesen olvastam volna még róluk, bővebben kifejtve a történetet, mert szerintem maga a világ és a történet is alkalmas rá. Ha megjelenik a többi rész, biztosan elolvasom, mert érdekel a többi Démonherceg és Darius története is.

annabicsak>!
Alysia: Asmodeus

Ez a történet éppen az, amit a fülszöveg ígér. Se több, se kevesebb.
Egyébként meglepően élvezetes kezdés volt ez, szívesen olvasnék erről a világról bővebben is (nem csak novella formában). És remélem a folytatások is hamar érkeznek hozzá, mert van egy sejtésem, és eléggé kíváncsi vagyok, hogy az első kötet alapján jól tippeltem e.
Asmodeus karakterében kicsit csalódtam (bennem nem ez a kép van egy démonról), viszont annál jobban tetszett, ahogy Nia összekapta magát a végére. És ugyan a fülszöveg említi, hogy mindegyik novella más párosról szól, de én nagyon bízom benne, hogy az itteni párosunk a továbbiakban is többször megjelenik majd.
Kellemes meglepetés volt ez a könyv. Jöhet a folytatás.

penzesliza>!

– Miért? – kérdezte remegő ajakkal David. – Miért akarod őt ennyire?
– Azt hittem, el tudom ezt kerülni. Tényleg igyekeztem – túrt a hajába frusztráltan Asmodeus. – Még a kis mesédet is rád hagytam. Engedtem, hogy meggyűlöltess vele. Egy szót sem szóltam, és távol maradtam abban a reményben, hogy tévedek, és ez az egész rémálom eltűnik. De most már tudom, hogy nem kerülhetem el. Ahogy ő sem.

penzesliza>!

Nia Sullivan elégedetten vette ki a sütőből az utolsó adag fahéjas süteményt.

Bookaholic77 >!

A szerelem mégis olyan helytelen kifejezésnek tűnt. Meg sem közelítette azt a különös érzést, ami átjárta. Lekicsinylő.

Bookaholic77 >!

A felszín alatt kavargott a vágy, a sóvárgás, amit igyekezett elnyomni.

Bookaholic77 >!

Démon vagy, Asmodeus. Egy cseszett Démonherceg!

Bookaholic77 >!

A pánik és a vágy keveredett benne, és nem tudta, melyikre kéne hallgatnia.

A Pokol hercegei sorozat · Összehasonlítás