A ​parasztleány aranya 36 csillagozás

Alyona Crower: A parasztleány aranya

Dolját a kemény, szűnni nem akaró tél meggondolatlan lépésre sarkallja. Nem is sejti, azzal, hogy hazavisz egy élelemmel teli kosarat, mekkora veszélyt szabadít magára és a nővérére, Rudmilára.
Rudmila a húga aprócska bűne miatt olyan helyzetbe kényszerül, amiből veszélyekkel teli a kiút, ráadásul a rettegett boszorkány, Baba Yaga is bosszút forral ellene.
A tél fagyos és könyörtelen, de vajon ez vagy a mindenki által olyannyira félt boszorkány jelent nagyobb veszélyt?

Eredeti megjelenés éve: 2021

Elena96 I>!

Kedvenc idézetem:
„Ha valóban léteznének ezek a furcsa istenségek,nem hagynák,hogy a tél ennyi mindenkit felemésszen.”
Igényes megfogalmazás, Még csak most ismerkedem ezzel a zsánerrel.
Rudmila egy igazán áldozatkész nővér. Legyőzte Baba Yagát a húgáért. A végén természetesen a jutalmát is megkapta a jócselekedeteiért.
A novella népmeseként elevevedett meg a szemem előtt.
Köszönöm szépen, hogy olvashattam!
Üdvözlettel: Meli

vivi_reads >!
Alyona Crower: A parasztleány aranya

Nagyon tetszett! Nem hittem volna, hogy egy kis novellából ilyen történet kerekedhet ki. Ezt a témát egy egész könyvben is eltudnám képzelni, hiszen annyira érdekes volt. Örülök, hogy rám talált ez a kis novella♥

a_bookworm_named_honey>!
Alyona Crower: A parasztleány aranya

Végig az Északfi és a Tüskék és rózsák udvara járt az eszemben, és nem csak a tél és a fogság miatt, hanem a történetszál miatt is. Itt is volt egy gonosztevő, alakváltó, egy testvér, akit meg kell menteni, szóval azért mutatott némi hasonlóságot a fent említett regényekkel.
Szerintem azért jó volt és élvezhető, bár a stílusát icipicit kezdetlegesnek érzem.

Vandaboszi P>!
Alyona Crower: A parasztleány aranya

Nem is sejtettem, hogy egy aprócska történetbe ennyi érzelem és varázslat belefér. Tetszik az író stílusa a borító is lenyűgözött és ez a pici különleges novella teljesen beszippantott. Ajánlom, hogy olvasás közben egy meleg takaró legyen a közelünkben, mert rendesen fáztam a fagyos és könyörtelen télben. Szimpatikus, hogy Rudmila kiáll magáért és a húgáért. Minden jó, ha a vége jó :) !

emmywer>!
Alyona Crower: A parasztleány aranya

Visszahozta az őszi, esős, borús idők napközijét alsóból, amikor nem mentünk az udvarra játszani, hanem a nevelőnő inkább mesét olvasott nekünk. Kellett ez most a lelkemnek!

_Vera_>!
Alyona Crower: A parasztleány aranya

Nagyon különleges élmény volt ilyen terjedelemben fantasy történetet olvasni. A hangulat az orosz tél és Baba Yaga személye miatt az egyik kedvenc trilógiámat idézte fel bennem, úgyhogy abszolút komfortos volt ez az alzsáner. Kissé aggódtam, hogy nem kapok kerek egész történetet, de nagy örömömre egyáltalán nem így lett. Tetszett a szerző írásmódja, a későbbiekben mást is tervezek majd olvasni tőle. A főszereplőnk karaktere a történet hosszához mérten a lehető legtöbb sajnálatot és némi empátiát is keltett bennem. Számomra kicsit furcsa, hogs ilyen határozatlan emberként nem csak magát, de a testvérét is életben tudta tartanina kemény orosz tél idején.

EszTea_books>!
Alyona Crower: A parasztleány aranya

Nagyon tetszett a rövid történet, szereplőkkel és a világgal együtt. Maradtam volna még szívesen.

Gabria>!
Alyona Crower: A parasztleány aranya

Kedves kis mese volt ez a maga 22 oldalaval. Ritkan olvasok ilyen apro kis szosszeneteket, de jol esett nekem. :)

Szegeny parasztleanyka nagyon sok mindent el kellett, hogy viseljen. A huga volt az elso a szamara, ezert tudott mindenen keresztulmenni.
Dazsbog erdekes egy szereplo volt, nem tudtam hova tenni. Eloszor szinte gonosz, a boszorkannyal megegyezoen bant a foszereplonkkel, utana segitette ot. Ha egy istenseg, alapbol tudnia kellett volna, hogy nem onkent allt a boszorkany szolgalataban, nem?

Ettol fuggetlenul nagyon aranyos volt ez, egy konnyed, fel oras szorakozas lehet mindenki szamara. :)

lilienna>!
Alyona Crower: A parasztleány aranya

Egy kihívás miatt esett a választásom erre a kis könyvre.
Nem bántam meg, arany kedves kis történet. :)

Alyona_Crower IP>!

A szomszéd tanyán lévő jószágok elpusztultak, és az ott élő öreg Goran is nagyon megbetegedett. A föld jéggé fagyott, így még temetni sem lehetett belé. A dögök ugyancsak jégbe fagyva hevertek a házak és ólak körül. Senki nem mert hozzájuk érni. Azt rebesgették, nem csak a tél vitte el őket. Valami más is szedte az áldozatait.

Alyona_Crower IP>!

A hideg szél az arcomba csapott, ujjaim csontig fagytak. A vacogástól olyan hevesen koccantak össze a fogaim, hogy attól féltem, kiesnek.
Mire elértem az erdőt, a rongyos cipőm átázott, szoknyám aljára ráfagyott a hó és úgy vonszoltam magam után a ruhámat, mint egy igás állat az ekét.

Kérdőjel I>!

– Ha csak nézzük az ételt, attól nem lakunk jól.