Kínzó ​valóság (Cora és Penn 2.) 38 csillagozás

„Imádtam!” – TBB Sisterhood

„Tele fájdalommal, veszteséggel, és reménnyel, szerelemmel és szenvedéllyel.” – Schmexy Girl

Igaz: Penn Walker úgy érkezett az életembe, mint egy nyári vihar – sötéten, fenyegetőn, villámcsapásként.
Miután szemtanúja voltam a férjem meggyilkolásának, egyáltalán nem vágytam arra, hogy a szívemet odaadjam egy másik férfinak.
De Penn megszerezte.
Minden egyes szilánkját.
Minden összetört darabkáját.
Még a mocskos és kifacsarodott részeket is, amelyekről azt kívántam, bárcsak sose léteztek volna.

Hazugság: Nem volt szükségem rá, hogy megmentsen.
Hazugság: Pontosan tudtam, ki ő valójában.
Hazugság: Ha elveszíteném, nem pusztulnék bele.

De ez a helyzet a hazugságokkal: sosem tudhatod, kinek higgy.

Eredeti mű: Aly Martinez: The Truth About Us

Álomgyár, Budapest, 2019
270 oldal · ISBN: 9786155929557 · Fordította: Goitein Zsófia
Álomgyár, Budapest, 2019
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155929540 · Fordította: Goitein Zsófia

Bitten
Aly Martinez: Kínzó valóság

Jobban tetszett mint az első.
Olvastatta magát, lényegretörő volt. Semmi felesleges cicoma.

Ács_Milán
Aly Martinez: Kínzó valóság

Függetlenül attól, hogy az első rész számomra elég gyenge volt, úgy gondoltam, hogy elolvasom a folytatást, hiszen megérdemel még egy esélyt az írónő. Sajnos azt kell mondanom, hogy a véleményem cseppet sem változott az első részhez képest.
Sem a történet, a szereplők meg pláne nem tudták felkelteni az érdeklődésemet, de még a fantáziámat sem sikerült megmozgatniuk.
Cora sokszor egy ostoba és idegesítő tyúk volt, Penn pedig az állandó „29 percezésével” egy idő után unalmas.
A történet teljesen kiszámítható volt. Többször volt olyan érzésem, mintha egy-egy jelenetnél valami brazil szappanoperába csöppentem volna.
A befejezés sem okozott meglepetéseket, hiszen várható volt, hogy ilyen véget ér a történet.
Ami továbbra is pozitívum, hogy könnyen és gyorsan olvasható. Ez nem az én könyvem és sorozatom volt, de szerencsére a sorozat ezzel a kötettel le is zárult. Ebből ennyi bőven elég volt. Sőt!

Trice29 P
Aly Martinez: Kínzó valóság

Erős első rész után némileg visszaesett. A gyomorideg eltűnt, helyette néha elhúztam a számat. Az könyv első fele sokszor idegesített, aztán szerencsére újra megjött az első részben megszeretett izgalom, érzelem, sodrás. Összességében jó kis történet. AZ írónő stílusa fekszik nekem, így biztosan olvasok még Tőle ♥

ladydark
Aly Martinez: Kínzó valóság

„…szeretnék én lenni a férfi, aki életed hátralévő részében boldoggá tesz. A szó minden értelmében. Szeretlek.”
Nagyon jó volt a könyv.
Pörgős és izgalmas, nem is tudtam letenni.
Tele volt érzelmekkel, és a cselekmény is nagyon jól össze volt állítva.
Csak azt sajnáltam, hogy ilyen rövid lett. Úgy olvastam volna még.

Aly Martinez: Kínzó valóság

Mikor elolvastam az első részt tudtam hogy nagy hibát követtem el.
Meg is mondom hogy miért,mert várni kellett a következő részre.
Aztán mikor nem is vártam szembe jött velem a könyvesboltban.
Azonnal a magamévá tettem.
Azt kell mondjam ezt a részt is imádtam,viszont úgy érzem hogy az első rész jobban „földhöz vágott” mint ez.
Sok mindenre fény derült,és a miértekre is megkaptuk a válaszokat.
Azt kell mondjam Penn itt is az ujja köré csavart.
Megint.❤❤❤❤❤❤❤
Viszont ebben a részben Cora egy-két helyzetben teljesen kiakasztott.
Akarta Penn-t de mégsem.
Sok szörnyűségen ment keresztül itt is,de úgy éreztem az első részben jobban vette az „akadályokat”.
De hamar visszatért a régi Cora aminek nagyon örültem.
Drew és Cat.
Velük kapcsolatban volt egy megérzésem spoiler
Olvastam volna még róluk is.
Az epilógust imádtam hiába lett „habos-babos” rózsaszín konfettivel.
Ennek így kellett lennie.
Viszont azt sérelmezem hogy az epilógus és az utolsó fejezet közötti időről nem kaptunk több részletet.
Viszont így is vagy kedvenc lett mind a könyv mind az írónő.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

pufivipi
Aly Martinez: Kínzó valóság

Az első rész jobban bejött, talán az újdonság varázsa miatt. Abban az értékelésben írtam, hogy végre nem egy gazdag pasi szegény lány páros, hát óriásit tévedtem. Itt minden kitisztul, minden kérdés választ kap. Dark romance címke szerintem egyáltalán nem illik rá, sőt időnként már átmegy a túl nyálas romantikába.

Kathreen
Aly Martinez: Kínzó valóság

Méltó lezárása az első kötetnek. Cora és Penn is nagyon megérdemelte, hogy boldogok legyenek ennyi tragédiával a hátuk mögött.

Snowie_White
Aly Martinez: Kínzó valóság

Mikor elolvastam az első részt, egyből kézbe kellett vennem a másodikat is. Nem birtam volna várni egy perccel se többet. Egyszerűen lenyűgöző volt, ahogy Cora és Penn története le lett írva. Imádtam minden betűjét. Ebben a részben jóval többet izgultam, mint az előzőben. Az írónő itt is jól felvezette a történéseket, mert abszolút nem lehetett sejteni, mi fog következni. Imádtam ❤ Biztos, hogy el fogom olvasni az írónő többi könyvet is. Várom, hogy megjelenjenek magyarul, mert biztos vagyok benne, sok olvasó rajongani fog a többi történetért is.:)))

Aly Martinez: Kínzó valóság

Hűha, hát ez a rész is jó volt. Itt nem csak Cora, hanem Penn szemszögéből is olvashatunk. Hol a jelenben, hol a múltban voltunk, ami idegesített, mert az érdekelt volna, mi történik most, de jó volt megtudni az előzményeket. Penn szenved ( nem lehetnek együtt), mint ahogy Cora is ( Penn meghalt). Persze, miután Cora megint nem teheti azt amit akar, veszélybe kerül, így Penn képbe kerül. Cora nem halandó megbocsátani, h mindenben hazudott neki. Penn – Sean próbálja megmagyarázni, de hiába. Persze meghal , aki ellen menekülnek. Azért lesz benne fordulat. Tetszett a vége, ahol megtudjuk mi történt velük, az elkövetkező 10 évben.

Aggie78
Aly Martinez: Kínzó valóság

A vége kissé meseszerűre sikeredett, de összességében tetszett a könyv.
Ahogy az első résznél is említettem a hazugság megbocsájtása volt a fő téma, többet foglalkoztunk az ekörüli adok-kapokkal, mint azzal a ténnyel, hogy üldöz egy nagyhatalmú gyilkos. A szereplők továbbra is szerethetőek voltak.

Beusom24 P

– Az az igazság, Cora, hogy szeretett téged, ezért bármit megtett volna, hogy biztonságban legyél.

Beusom24 P

– Monden éjjel ott feküdtél mellettem. Szeretkeztünk. A szemembe néztél. Még a tested is hazudott.
– Nem, Cora! Olyan értelemben soha nem hazudtam. Elveszítem. A karjaim között van, mégsem nyertem vissza a bizalmát. Csak rosszabb lesz a helyzet.

Beusom24 P

– A francba! Te tényleg nagyon ostoba vagy! Nem tudom, hogy élhetsz ennyi ésszel szabadlábon- válaszolta Catalina a fejét fogva.
Drew felhúzta a szemöldökét.
– Csak sárm és jó nagy farok kell hozzá. És neked mi a titkod?

Zso89 P

"Azt hittem, Penn elvesztésével már soha nem tér vissza ez a csodás érzés.
De ő nem tűnt el.
Ott állt előttem.
Megfogta a pólóját, és hirtelen félmeztelenül állt előttem.
– Szerintem ezt a különbségkérdést alapjaiban kéne levetkőznünk – mondta."

Zso89 P

"A szeme nem volt olyan szomorú. Még a színe is megváltozott, ahogy megszabadult a súlyos lelki tehertől.
Ahogy az enyém is.
Lábujjhegyre álltam, és megcsókoltam.
– Igazság: szeretlek, Penn.
– Igazság: örökké szeretni foglak, Cora."

BTN

– Találtál valami jó könyvet?
– Nem igazán. Valahogy mindben túl sok volt a lap.
– Hát igen ezek a fránya könyvek már csak ilyenek. Kész gyötrelem.

Beusom24 P

– Az a szájba vert neved! Te nem vagy Penn Walker. Te nem vagy a barátom. Te nem vagy más, csak egy kész átverés show! – kiáltotta, majd ijedtében a szája elé tette a kezet.

Bitten

– Ahelyett, hogy mesterségesen tartod távolságot, és lassan erényövet húzol, nem feküdnél mellém, hogy bebizonyítsam, milyen jó tud lenni a különbözőség?

BTN

Behunytam a szemem, homlokon csókoltam, és próbáltam az emlékezetembe vésni mindent, ami Cora Guerreróval kapcsolatos. A nevetését. A mosolyát. A jó szívét. Az önzetlenségét. Ahogy szeretett. Ahogy adott. Ahogy visszahozta a fényt az életembe.– Igazság: szeretlek – súgtam a fülébe.

ladydark

– Megígérted Rivernek, hogy lehozod nekem a holdat?
Magamhoz szorítottam, és megcsókoltam.
– Igen. Azt mondta, az apja lehozta neked a csillagokat az égről. Nem győzhet le, Cora.
Mosolygott, de közben megindultak a könnyei.
– És mit adjak cserébe?
Csillogó kék szemébe néztem. Éreztem, ahogy testemet átjárja a forróság, miközben kimondtam a legfőbb igazságot.
– Értelmet az életemnek. Nic talán lehozta neked a csillagokat az égről, de szeretnék én lenni a férfi, aki életed hátralévő részében boldoggá tesz. A szó minden értelmében. Szeretlek – suttogtam, és újból megcsókoltam.