Hazug ​valóság (Cora és Penn 1.) 60 csillagozás

Aly Martinez: Hazug valóság

„A ​Hazug valóság a legszenvedélyesebb és legizgalmasabb szerelmi történet, amit 2018-ban olvastam. Ez volt a kedvencem.” – Meghan March, NYT bestsellerszerző

„Rengeteg feszültség és kétség ebben a hihetetlen szerelmi történetben.” TBB Sisterhood

„Nyers, kemény és mégis érzelmes, egyszerűen nem lehet letenni.” Dirty Girl Romance

Igaz: Több mint ezer mérföld távolságból végignéztem a telefonom kijelzőjén, ahogy két férfi megöli a feleségem. És nem tudtam őt megmenteni.
A haragomat és a gyűlöletemet felhasználva négy évet azzal töltöttem, hogy menekültem az emlékeim elől. Mígnem egy összetört nő okot adott arra, hogy végre megálljak.
Cora élete kész rémálom volt, de az elképesztő akaraterejével megfordította a helyzetet valami csodálatos felé. Olyan mosolya van, ami a legsötétebb lélekig is eljut. Egyetlen pillantásával az én lelkemet is darabokra tépte.

Hazugság: Csak az újrakezdés miatt voltam ott.
Hazugság: Halvány gőzöm sem volt,… (tovább)

Eredeti mű: Aly Martinez: The Truth About Lies

Álomgyár, Budapest, 2019
320 oldal · ISBN: 9786155929533 · Fordította: Goitein Zsófia
Álomgyár, Budapest, 2019
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155929526 · Fordította: Goitein Zsófia

Cora Guerrero · Penn (Shane Pennington) · River Guerrero

Aly Martinez: Hazug valóság

Sokat hezitáltam, hogy hány csillagot adjak a könyvnek. A történet igazán tetszett, egy jó kis dark romance érzetét kelti a fülszöveg.
A karakterek múltja, jelene és a sejtetett tervei borzongatóak és egyediek. A környezet, ahol mozognak még inkább megkapó, hiszen hiába játszódik az alvilág körül, mégis annak egy apró, mocskos szegletére helyezi az írónő a szereplőket, és nem mélyed el a rosszfiúk életében. Ez nem egy idealizált maffiasztori, itt a szereplők az „utcán” maradnak, a szennyben.
Mégis hiányzott nekem valami…
Az egész könyv olyan volt, mintha nem lenne súlya. Mintha a dark romance-ból a dark hiányozna. Az érzelmek – a karakterek fájdalma – nem sújtottak le. Volt valami könnyedség a stílusban, ami részben annak köszönhető, hogy Cora is beletörődött a sorsába, de Penn közel sem, és tőle sokkal erőteljesebb érzelmeket vártam.
Ami viszont a pozitív oldalra billentette a döntésemet, az az erotika. Igen! Mert a címkék között sem szerepel, annyira csekély mértékben volt jelen.
A vége tetszett, az, ahogy egyrészben lezártnak tekinthetőek a dolgok, miközben a másik szemszögből maradnak kérdések.
Biztos, hogy folytatni fogom.

Trice29 P
Aly Martinez: Hazug valóság

Betegebb ez a könyv, mint amire számítottam. A történet szívbe markoló, gyomrot forgató. Tetszettek a szereplők. Jól működik a kémia, mélyek az érzelmek. Olyan hihetetlen, mégis valóság szagú az egész. Gyomorideg garantált! Amiért nem lett kedvenc. Túl sok a nyitott kérdés, ráadásul függő véges :o(

Ella_Steel I
Aly Martinez: Hazug valóság

"Amikor megláttam a borítót, még nem éreztem túl nagy késztetést arra, hogy elolvassam a könyvet, de a cím felkeltette az érdeklődésemet és a fülszöveg elolvasása után, már biztosan tudtam, hogy meg akarom ismerni ezt a történetet…

A sztori érdekesen indul… tragikusan… megdöbbentően… De még ezek ellenére sem váltott ki belőlem túl sok érzelmet. Talán azért, mert nem volt előzmény, nem kötődtem kellőképpen az adott szereplőhöz… Viszont a kíváncsiságom nem engedte meg, hogy sokáig félbehagyjam az olvasást. "

Bővebb értékelés: https://ellasteel.blogspot.com/2019/04/aly-martinez-haz…

Zso89 P

Nemnemnemnemnemnem és nneeeemmmmm.
Kibeb@szottul nem lehet így vége.
Tudtam,annyira tudtam hogy meg kellett volna várnom a következő részt de sajnos nem tudtam ellenállni.
A borító volt az első ami felkeltette igazán az érdeklődésemet,aztán pedig a fülszöveg (imádom mindkettőt).
Hamarabb végeztem a könyvvel de muszáj volt össze szedni a gondolataimat.
Őszintén szólva megrázott a történet de nagyon.
Számítottam rá hogy nem lesz egy egyszerű „menet” de erre nem igazán voltam felkészülve.
Az írásmód teljesen magával ragadott,a váltott szemszög pedig teljesen betalált.
Annyi fájdalom,gyűlölet,keserűség,kitartás és remény volt ebben a könyvben hogy csak ámultam.
Új kedvencet avattam az már biztos.
Voltak olyam fordulatok amikre abszolút nem számítottam.
Cora előtt le a kalappal amennyi mindent már kibírt az életben.
Erős,kitartó,határozott nő aki mindenkit maga elé helyez.
Penn-ek sem volt egy egyszerű élete nem tudta feldolgozni spoiler
Ő is maga elé helyezett másokat,tetszett amikor kezdett kialakulni a kapcsolat közte és Cora között.
Erotikus jelenetek tömkelegére számítottam,de ettől nagyobbat nem is tévedhettem volna.
Olyan jól van megírva a történet hogy nem is hiányoltam a részletes erotikus részeket.
Imádtam és gyűlöltem is egyaránt az egész könyvet.
A végén együtt potyogtak a könnyeim Corával,megrázó történet az emberi gyarlóságról.
Úgy gondolom hogy nagyon mrgosztó könyv lesz.
Iszonyatosan várom a folytatást.
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

ladydark
Aly Martinez: Hazug valóság

Hát azért nagyon ott volt ez a könyv.
Nem unatkoztam.
Tetszett, hogy romantikus volt, de ugyanakkor erotika alig volt benne.
Kifejezetten jót tett a könyvnek.
A vége ezért elég komoly volt, de szerencsére a legutolsó lapon dobott az írónő egy kis csontot.
Szerencsére már a kezemben a folytatás, így nem kell tűkön ülnöm.

pufivipi
Aly Martinez: Hazug valóság

Azok közé tartozom, akiknek igenis bejött ez a könyv. Már a borító is vonzott, mint a mágnes. A cselekmény teljesen lekötött, végig fenntartotta az érdeklődésem. Nem egy rózsaszín lányregény, de nem sorolnám a dark romance kategóriába sem. Végre nem egy gazdag pasi szegény lány viszony. Kicsit több maffiás részt vártam, de izgalmakból így sem volt hiányom. Csak akkor kezdj bele ha kezedben a folytatás,én már nyitom is.

Snowie_White
Aly Martinez: Hazug valóság

Huuuuu az anyja. Ez aztán nagyon ütött. ❤❤❤ És a vége??? Nem jutok szóhoz. Kell a folytatás, mert menten agyvérzést kapooook
Imádtam minden sorát. Ez a nő ért hozzá, hogyan kösse le az olvasók figyelmét az már bizti:))) Nem tudom megfogalmazni, mit éltem át a történet olvasása alatt, de hogy nagyon élveztem az elejétől a végéig az is fix. Olvasod, és közben azon agyalsz, hogy ki, mikor, hol és miért?? Van sok titok, amire magamtól sose jönnék rá, annyira jól meg van írva ez a történet. Élvezet volt olvasni. De nem írok többet, mert kivi vagyok a folytatásra, szóval neki is ugrok:)))) Csak azt tudom mondani, aki egy kicsit is szemez ezzel a könyvvel, az ki ne hagyja, mert megbánja:)

Kathreen
Aly Martinez: Hazug valóság

Senki nem az, akinek látszik. Csak kapkodtam a fejem a sok kiderülő hazugság és igazság között.
Szerettem Penn-t és Cora-t és nagyon várom a következő kötetet.

V_rita
Aly Martinez: Hazug valóság

Sajnos nem nyerte el a tetszésemet a könyv. Drámával indít a cselekmény. Cora egy borbélyházat vezet a maffia irányítása alatt. Férje a maffia családhoz tartozott akit bosszúból megölnek. Cora egyedül marad a család kezei között akik sanyarú életet biztosítanak neki.A rabságból nem tud szabadulni. Penn feleségét meggyilkolják és lelkileg összetöri. Penn a borbélyházba jelentkezik " testvérével"karbantartónak. Két megtört lélek találkozik. A hazugság és igazság játék közben folyik a történet. Nem tudjuk mikor olvassuk az igazságot . A történet ennek ellenére nem kötött le . Nem volt benne izgalom sem szenvedély ami megfogott volna. Az utolsó 50 oldal az igazság feltárása . A történet vége kérdéseket von maga után hogy tovább ébren tartsa az olvasót a következő fejezethez.

BTN
Aly Martinez: Hazug valóság

Kemêny. Lenyűgöző. Nem enged el, míg ki nem olvasod. Feltêpi a húsod, savat önt rá és êlvezettel nézi, hogy szétmarja a csontod, majd a következő oldalon símogató, szavakkal/tettekkel gyógyításnak indítja szíved s lelked. A befejezés után kaparod az arcod….és két kézzel kapsz a fojtatás után.

ap358 P

Egy dolgot biztosan megtanultam az évek során: jó, ha van mivel sakkban tartani másokat.

ap358 P

De az én világomban, ahol az élet nem szól másról, mint fájdalomról, szenvedésről és mocsokról, miért dobnám el magamtól a lehetőséget, hogy valami csodás történjen velem?

ap358 P

…egy nő sem azt érdemli, hogy félelemben kelljen élnie.

Kapcsolódó szócikkek: Penn (Shane Pennington)
Ács_Milán

A múlt nem mindig marad múlt. Néha olyankor bukkan elő, amikor a legkevésbé számítunk rá. Hiába csodás a jelen, ha a múlt időnként beárnyékolja. A múltat nem lehet teljesen kitörölni.
Ahogy megváltoztatni sem.
Akkor sem, ha vége.

ap358 P

A múltat nem lehet teljesen kitörölni.
Ahogy megváltoztatni sem.
Akkor sem, ha vége.
Néha csak az enyhít a fájdalmon, ha tudjuk, hogy rendes emberek is léteznek a földön.
Emberek, akik megszépítik a rossz emlékeket, és fényt, derűt hoznak a mindennapokba.

Zso89

„– Ez volt eddig a legerotikusabb homlokpuszi, amit valaha kaptam.”

– Miért vérzel?
Szabad kezemmel megtapogattam az orromat, és örömmel nyugtáztam, hogy most már nem dől belőle a vér.
– Az igazat vagy a kamu verziót szeretnéd hallani?
– Az igazat.
– Nekimentem az ajtónak. De ha a kamu verziót kérted volna, azt mondanám, Chrissy orrba vágott, amikor a földre tepertem, lefogtam, és a haját használtam felmosórongynak, mert muszáj volt feltakarítani az undorító szobáját.

Kapcsolódó szócikkek: Cora Guerrero · River Guerrero
ap358 P

Nekem eddig az volt a tapasztalatom, hogy az emberek semmit nem tesznek kedvességből vagy önzetlenségből.

Beusom24 P

Ápolónő vagyok, ha valaki megsérül. Biztonsági őr, ha összebalhéznak valamin. Szakács, ha éhesek. Pszichológus, ha beszélni akarnak. Sofőr ha munkába kell vinnem őket. Katona, ha fegyveres támadás ér minket, és esküszöm, nukleáris szakmérnökké válok, ha bombatámadással fenyegetnek.

BTN

– Várok, míg feldolgozod a hallottakat. Addig elmondom neked, hogy elképesztően helyes. Mondhatni, csodás férfi. Afféle mágus mint Voldemort.
– Az a fickó kifejezetten csúnya volt a filmben, úgyhogy nem biztos, hogy ez a legjobb hasonlat.

Cora és Penn sorozat · Összehasonlítás