A ​szerelem börtönében (A szerelem... 1.) 149 csillagozás

Soha nem engedlek el
Egy egész élet is kevés lenne arra, hogy elfelejtsem Ramsey Stewartot.
Tizenkét éves voltam, amikor megkért, hogy legyek a barátnője.
Tizenhárom, amikor először megcsókolt.
Tizenhat évesen egymásba szerettünk, és terveztük a közös jövőt.
Tizenhét évesen Ramsey-t elítélték annak a fiúnak a meggyilkolásáért, aki megerőszakolt engem.
A börtönből írt első és egyetlen levelében arra kért, hogy lépjek tovább.
Kezdjek új életet.
Azt írta, már nem szeret. Tudtam, hogy hazudik.
Kizárt, hogy elengedjem. Lehet, hogy a szerelem átok számunkra, de Ramsey az enyém volt, és mindig az enyém marad. Örökre.
Most itt állok a börtön előtt, tizenkét évvel a történtek után, és várom, hogy kilépjen a kapun a férfi, akit talán már nem is ismerek. Akit talán soha nem ismertem eléggé.
Aly Martinez USA Today bestsellerszerző szívszaggatóan romantikus regénye az első igaz szerelemről, a kitartásról, a veszteségről és a kétségekről igazi érzelmi hullámvasútra ülteti olvasóit.

Eredeti megjelenés éve: 2020

288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155875533 · Fordította: Goitein Zsófia
280 oldal · ISBN: 9786155875519 · Fordította: Goitein Zsófia

Ramsey Stewart · Thea Hull · Joe Hull

Pati28 P>!
Aly Martinez: A szerelem börtönében

”-Néha el kell engedned azt az életet, amit terveztél, hogy azt az életet élhesd, amit kaptál.”

A szerelem börtönében nem egy szokványos romantikus történet, hiszen, mint ahogy a fülszöveg is sejteti, egy sokkal mélyebb és borzalmas dolgokon keresztül ment fiatalok életútját ismerhetjük meg benne. Az írónőtől nem most olvasok először, és azt veszem észre, hogy szereti középpontba helyezni a dramatikus eseményeket, ezáltal elérve, hogy mi olvasók, kellőképp a művei hatása alá kerüljünk.

Ez ebben az esetben sem történt másképp, hiszen egy-egy fejezetnél teljesen magába szippantott Thea és Ramsey fesztelen párbeszéde, csipkelődése, de még a veszekedéseik minden momentuma is hatással volt rám.
Találkozásuk nem köthető vidám eseményhez, hiszen mindketten elveszítettek számukra egy fontos személyt. A kezdeti ellenszenv viszont elválaszthatatlan barátsággá növi ki magát, ezáltal betöltve mindazt az űrt, mely szívükben tátongott. Végigkövetjük gyermekkorukat, cseperedésüket, a barátságuk igaz szerelemmé válását. De mint minden jó dolog, ez is véget ér egyszer. Ramsey-t spoiler zárják tettéért, és míg Thea szeretne kitartani a férfi mellett, ő maga már nem kér többé a lány segítségéből.

Szívszorító és érzelmes történet, mely visszaadja a hitünket a második esély létezésében.

link

Hddorka>!
Aly Martinez: A szerelem börtönében

Még mindig nem tudok túllépni azon, hogy a kiadó által megjelent könyvek borítója számomra szerethetetlenek. Kész szerencse, hogy az eredeti borítokban legalább gyönyörködhetek itt a molyon. Mégis most félretettem ezt a problémámat és adtam egy esélyt ennek a könyvnek, mert a fülszöveg valami jóval kecsegtetett.
Ez az első könyvem Aly Martinez-től, aki egy szívszorító, keserédes, de ugyanakkor gyönyörű történetet adott a kezembe.
Pozitív csalódás volt a könyv mondanivalója, témja. Igazán fontos és súlyos témákhoz nyúlt az írónő, mely a történet igazi erőssége.
Szépen megírt könyv egy kislányról és egy kisfiúról, akik tragédiák árnyékában találnak egymásra, lesznek egymás támaszai. Majd az idők elteltével kettejük barátsága igazi szerelemmé változik. A kérdés az, hogy ez a szerelem tartogat e boldog jövőt? Mennyire befolyásolja az érzelmeket egy váratlan esemény, mely elválasztja őket több mint egy évtizedre? Túl tudnak e lépni az őket elválasztó akadályokon? Ezekre a kérdésekre itt a válasz ebben a könyvben.
„Van egy mondás: ha szeretsz valakit, engedd szabadon. Ha visszajön, biztos a tiéd. Ha nem jön vissza, akkor sohasem volt a tiéd.”
És hogy miért vontam le fél csillagot? A végét nem éreztem annyira erősnek. Vártam volna még valamit, még egy kis izgalmat. Egy kicsi hiányérzetem van emiatt. Ettőlfüggetlenül ajánlom mindenkinek, aki szereti ezt a műfajt.

Ács_Milán>!
Aly Martinez: A szerelem börtönében

Ez egy szívszorító és szívet melengető történet egyben.
Sokáig úgy éreztem, hogy ebben a történetben nem lesz semmi extra. De nagyot tévedtem…
Főszereplőink, Ramsey és Thea, akik nagyon fiatal korukban ismerkedtek meg egymással. Jó volt, hogy a megismerkedésük idejére és körülményeire is kitért az írónő. Tetszett, hogy nem kerítette körül túlságosan a múltat és ezáltal nem vonta el a figyelmet a jelenről.
Ramsey karakterével sokáig hadilábon álltam. Nem is értettem, hogy Thea miért pazarol rá ennyi időt. Volt egy pont, ami egy óriási nagy durranás volt számomra, amikor sok minden a helyére került és Ramsey nagyon sokat nőtt a szemembe. Ekkor jöttem rá, hogy ez a fiú tulajdonképpen az egész életét arra áldozta, hogy óvja és védje a szeretteit, annak ellenére is, ha ez az ő kárára vált.
A befejezés előre borítékolható volt, nem okozott meglepetést. De ez így volt jó, hiszen az írónő ezzel a történettel megjáratta azt a bizonyos érzelmi hullámvasutat az olvasóval rendesen.

turanett P>!
Aly Martinez: A szerelem börtönében

Aki ismer, az tudja, hogy két vesszőparipám van, az egyik a „Kicsim” (nem bírom, sajnálom), a másik, „nem lehetünk együtt, mert te többet érdemelsz nálam”. Na, ez az első könyv, ahol a második említett dolog nem zavart. Teljesen megértettem Ramsey-t, hogy miért jutott erre az elhatározásra, de kezdem az elején.
A történetben, van két fiatal, akik pont akkor találtak egymásra, amikor a legnagyobb szükségük volt egy barátra. Egymásban találtak vigaszra. Ez a barátság, viszont nem kezdődött zökkenőmentesen. Thea, mindig is határozott személyiség volt és mindig hangod is adott annak, ha nem tetszett neki valami. Ramsey határozottan nem tetszett neki. A kapcsolatuk egy törött lábbal kezdődött :). Jókat kuncogtam az évődéseiken. A barátság egy idő után szerelemmé változott. Viszont Ramsey börtönbe kerülése után, eltaszította magától a lányt. Mivel Thea elég makacs, ezt nem hagyta annyiban.
Ez egy nagyon megható történet, tele titkokkal, érzelmekkel és megbocsájtással. Talán eddig ez a legjobb könyv, amit az írónőtől olvastam.

Silverlight>!
Aly Martinez: A szerelem börtönében

Nagyon jól indult az egész, majd jött a visszatekintés, amin persze a történet szempontjából fontos volt, de számomra agyoncsapta a jó indítást. Aztán feltételeztem, hogy haladunk valamerre jön a bonyodalom, a tetőpont és kész, vége. Reméltem, hogy az írónőnek nem egy folytatásos történetébe nyúltam bele, mert most annak nem örültem volna. Önálló történet ugyan, de valahogy csalódtam benne. Maga a történet nagyon tetszett, mert voltak benne értékes részek, gondolatok, s meglepő titkok, amikre nem számítottam. A cselekmény, a stílus nagyon jó, s a szereplők is szimpatikusak, nem idegesítők. Sajnálatra méltó Ramsay, hogy mit kellett átélni egyetlen egy magára vállalt tettért. Thea pedig egy csodálatos nő, aki kitartó, s a végsőkig küzd szerelméért. A történet jól, de nem túl részletesen mutatja be, hogy a börtön mennyire is tud megváltoztatni valakit, s sajnos azt is, hogy a jó cselekedetek nem mindig nyerik el méltó jutalmukat, illetve a rosszak nem mindig kapják meg azt, amit megérdemelnek. Sajnáltam azért, hogy nem derült ki a végére az, ami miatt indult az egész [spoiler[ még pedig, hogy a meghalt fiú, milyen gaztetteket vitt véghez [/spoiler]. Tetszett a történet, de olvastam már sokkal izgalmasabbat és jobb cselekményi szállal bíró történetet is az írónőtől. Számomra ez most gyengébb, de ennek ellenére tetszett, nem bántam meg, hogy elolvastam.

288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155875533 · Fordította: Goitein Zsófia

Igenigenigenigennnnn ❤❤❤
Erre most szükségem volt.
Megint nem csalódtam az írónőben.
Tetszett a könyv felépítése.
Jó volt megismerni Thea és Ramsey gyerekkorát is.

Thea egy igazán lobbanékony természetű leányzó volt de mégis imádtam főleg hogy nem egy nyávogós kiscsaj volt.☺
Sajnáltam ami vele történt.
Viszont felnőttként is ugyanolyan lobbanékony,makacs és kitartó maradt,ami hasznára vált.☺

Ramsey már gyerekkorában is szimpatikus,csupaszív fiú volt.❤
Nem csapta minden lánynak a szelet.
Bár kettejük közül valahogy mindíg őt gondoltam „érzelmesebbnek” mint Thea-t.
Ő valahogy mindíg „keményebbnek” tűnt mint Ramsey amivel nem volt gondom.
Tetszett Thea kitartása hogy nem adja fel egykönnyen,ha már csak abból indulunk ki mennyit is várt Ramsey-re.
Tény és való egymásnak lettek teremtve,elég rögös utat jártak végig.
Bár néha haragudtam Ramsey-re hogy mindíg ellöki magától Thea-t de szerencsére elszánt egy nőszemély.☺
Biztos újraolvasós lesz,polcomon a helye.❤❤❤❤❤

Hópárduc P>!
Aly Martinez: A szerelem börtönében

A történet nagyon is tetszett, mert egy kicsit eltért a mostanság olvasottaktól. :)
Barátságból szépen alakult ki a szerelem, majd jött egy tragédia és elválasztotta a szerelmeseket egymástól.
A végén lett egy kis csavar, amire nem gondoltam.
Ramsey viselkedését nem mindig értettem, és sokszor nem is értettem egyet vele a helyzetek kezelésében. Végére megjött az esze. :)
Thea nem nyafogott, de valahogy mégsem lett annyira szimpatikus.
Szépen felépített történet, a gyerekkori életük részletei is bele kerültek. :)

Navi>!
Aly Martinez: A szerelem börtönében

Nem volt ez rossz, de annyira jó sem, hogy rögtön rohanjak megvenni az írónő könyveit.
Azokat a részeket szerettem olvasni, amikor még gyerekek voltak, a szabadulás utáni életükből csak a vége fordulat volt érdekes, de az nagyot ütött, arra soha nem gondoltam volna. Viszagondolva az előzményekre, lehetett volna rá számítani, de nekem nem jutott eszembe. Az azért jó volt, hogy a végére valamiféle teljes életet tudtak kialakítani maguknak.

bodor_regina >!
Aly Martinez: A szerelem börtönében

„Ramsey folyamatosan beszélt hozzám. Szó szerint be nem állt a szája.
Vagy vigyorgott.
Vagy rágózott.
Már a légvétele is fárasztott. És mivel Ramsey-ről volt szó, még idegesített is.”

Nagyon különleges ez a könyv. Az első fele, a visszaemlékezés sokkal közelebb került hozzám. Szinte magam előtt láttam a 3 kiskölyköt és Bundi urat <3, ahogy játszanak a fánál, vagy ahogy egymásban találnak menedéket a szörnyű otthoni körülmények elől.. Megmelengette a szívem egy-egy visszaemlékezés, és valahogy az író nagyon méllyé tette ezzel a karaktereket. Ramseyhez még illatot is tudok párosítani (nyilván dinnyés gyerekrágó :D )
Aztán a sok sok szép dolog után jött a kemény rész, ami nem csak a szereplőket, de engem is felültetett egy érzelmi hullámvasútra. Nagyon vártam, hogy mi fog történni, amikor Ramsey kikerül a börtönből, vajon hogyan fog viselkedni, hogyan alakul a kapcsolatuk Theával.. Szerintem ez is jól meg lett oldva, valósághűnek tűnt az ingerültsége, az, hogy nehezen integrálódik vissza a társadalomba.. És bevallom örültem, hogy nem egyből egymásnak estek és hirtelen megoldódott volna minden probléma..
Az a kis csavar, amire igazából számíthattam volna, de nem tettem, spoiler. Ennek hatására dühös lettem én is, és igazából visszaesett a szememben ez a karakter. Teljesen máshogy tekintettem rá ezután.
Ha a történet első felét nézem, ott teljesen megvolt az 5 csillag, viszont utána nagyon eltávolodtak tőlem a karakterek és már nem volt ugyanaz. Hiányoztak azok a kis belsőséges pillanatok kettejük között, mint az elején.
Ettől függetlenül szuper könyv, és örülök, hogy elolvashattam. :)

Beszterczei_Erika>!
Aly Martinez: A szerelem börtönében

Thea és Ramsy története teljesen magával ragadt. Nem egy szokványos történet az övék.
Az ő szerelmük és történetük a múltból táplálkozik, hogy a jelenben és a jövőben teljesen egyek legyenek. A történetben nagy jelentőséget kap az idő, itt én is elgondolkaztam, és igen minden pillanatot megkell élni, hiszen az idő rohan, véges és rohadt kevés.
A gyerekkoruk egyikőjüknek sem volt könnyű, de én mégis a legjobban Norát sajnáltam a végén ( nagyon várom az ő történetét ). Joe teljesen meglepett, amiért a végén jó „apjuk” lett hármójuknak. A fájdalmas, kegyetlen múlt mely elvesz tőlük 12 évet, a csalódással, küzdelemmel és félelemmel teli jelen, majd végre elérkezik a boldog jövő.
Imádtam. Első könyvem volt az írónőtől, de nem az utolsó. ♡

Unicooorn P>!

– Néha el kell engedned azt az életet, amit terveztél, hogy azt az életet élhesd, amit kaptál.

Unicooorn P>!

Mi a frászért nem figyelsz arra, amit mondok?
– Figyelek, csak nem mindig törődöm vele.
– Tény – vágta rá, és keserűen felnevetett.

Unicooorn P>!

Van egy mondás: ha szeretsz valakit, engedd szabadon.
Ha visszajön, biztos a tiéd. Ha nem jön vissza, akkor sohasem volt a tiéd.

Fire_bird>!

– Figyelj! Ha tudsz valakit, akinek kell egy kutya, szólj. Apám nem hagyja, hogy megtartsuk. Azt mondta, én vagyok az egyetlen vadállat, akit hajlandó etetni.

Kapcsolódó szócikkek: Ramsey Stewart
Fire_bird>!

Hülyeség, hogy minden okkal történik. Ha belegondolunk, mégis hihetetlen. Egyetlen apró változás az események sorrendjében, és az egész életünk megváltozhat tőle.

Kapcsolódó szócikkek: Ramsey Stewart
Fire_bird>!

A számra nézett, mire végigfutott a hátamon a hideg.
– Esküdj meg!
– Esküszöm. Te és én. Mindörökké.
– Én is megesküszöm. Nélküled nem vagyok rá képes – tette hozzá.
– Mire?
– Lélegezni – válaszolta, aztán vállat vont.
Ez az egyszerű szó ezer ígéretet takart. Magányosak voltunk, és csak egymásra számíthattunk.

Kapcsolódó szócikkek: Ramsey Stewart · Thea Hull
Unicooorn P>!

De ezek voltunk mi. Később rájöttünk, hogy minden romantikánál csodálatosabb feltétel nélküli megértésre találni egy másik emberben.

udora>!

Mennyi ideig lehet akarni valakit, mielőtt elengedjük? Már tíz éve, és még mindig nem tudom.

bodor_regina >!

Olykor Nora is velünk jött. Makkot gyűjtött, miközben elvitte Bundi urat sétálni. Azokon a napokon Thea mindig mosolygott, amit imádtam.

L_B_Mariann>!

… De annyit ígérhetek, hogy nem hagylak el.
A számra nézett, mire végigfutott a hátamon a hideg.
– Esküdj meg!
– Esküszöm. Te és én. Mindörökké.
– Én is megesküszöm. Nélküled nem vagyok rá képes – tette hozzá.
– Mire?
– Lélegezni – válaszolta, aztán vállat vont.

A szerelem... sorozat · Összehasonlítás