A ​legsötétebb hajnal (Megtörve 1.) 170 csillagozás

Aly Martinez: A legsötétebb hajnal

Porter Reese egyedül neveli két gyermekét. Mindent megtesz értük, számára az a legfontosabb, hogy boldogok és egészségesek legyenek. Csakhogy a kisfiáról egy nap kiderül, hogy súlyos beteg, szívátültetésre van szüksége. Porter megkeresi a legjobb szívspecialistát, Charlotte Mills doktornőt, ő azonban nem vállalja gyermekek kezelését…

Charlotte Mills évekkel ezelőtt elvesztette a kisbabáját, és azóta is képtelen túllépni a veszteségén. Életének minden percét a gyógyításnak szenteli, sokkal több időt tölt a kórházban, mint az otthonában. Szíve szerint haza sem járna, hogy ne kelljen egyedül maradnia a gondolataival, ne kelljen szembesülnie múltbéli fájdalmával. Soha nem kezel gyermekeket… Porter Reese harca azonban megérinti…

Aly Martinez USA Today bestsellerszerző legújabb sorozatában olyan mély és megindító történettel találkozhatunk, mely elvezet a pokol legmélyebb bugyraiba, hogy aztán az egekig emeljen.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Álomgyár, Budapest, 2020
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156013804 · Fordította: Goitein Zsófia
Álomgyár, Budapest, 2020
320 oldal · ISBN: 9786156013811 · Fordította: Goitein Zsófia

Dr. Charlotte Mills · Porter Reese

Illatos_Hópehely>!
Aly Martinez: A legsötétebb hajnal

Ha a fülszöveget nézem, végig egy gombóccal a torkomban kellett volna olvasnom a könyvet egy 100-as zsepivel a hónom alatt.
Ezzel szemben sokat vigyorogtam a főszereplő pároson.
Ez a rész tulajdonképpen egy szép felvezetése volt a következő résznek.
Megismerhettük Porter és Charlotte nem éppen szívderítő múltját.
Szépen alakult a kapcsolatuk, segítették, támogatták egymást, aztán kaptunk egy olyan befejezést, hogy csak néztem ki a fejemből.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezt a csavart, hogy bontogatja ki az írónő a folytatásban.

Katica_98 P>!
Aly Martinez: A legsötétebb hajnal

Nem tudom mivel kezdjem. Voltak részek amelyek nagyon tetszettek, voltak amelyek kevésbé. Ugyanezt mondhatom az eddig olvasott négy könyvre is ami Aly Martineztől olvastam. A borító egyáltalán nem állja meg a helyét.
Nehezen indult a történet. A vezérfonal komoly hangsúllyal bírt, a csipetnyi humor is megállta a helyét. Nem tetszett a Reese fivérek jelenetei, és az egész történetbe nekem nem illett bele az erotika abban a formában ahogyan volt. Igaz, hogy nem volt túl sok, de ami volt arról izlésesebben kellett írni, de ha kimaradt volna, azt észre sem veszi az olvasó. A végére van a nagy csavar, amivel a könyv bezárul, de már nyitni is kell a folytatást, hisz ennél az eseménynél nem lehet abbahagyni az olvasást.

Ács_Milán>!
Aly Martinez: A legsötétebb hajnal

Ez a mostani olvasásom egy tipikus példa arra, hogy egy szerzőt soha ne írjak le egyetlen elolvasott könyve után. Ugyanis az írónőtől olvastam már a Cora és Penn sorozatot, ami finoman szólva, nem igazán tetszett. Ennek ellenére úgy gondoltam, hogy egy második esélyt mindenképpen megérdemel. És milyen jól tettem, hogy így tettem!
Ez a regény ugyanis nagyon jó volt!
Nem egy mézes mázas romantikus történet az egyszer biztos. Alapjában véve a romantika csak egy kiegészítő volt ebben a regényben.
Két ember, egy férfi és egy nő, akik egymástól függetlenül megjárták a pokol legmélyebb bugyrait. Igen, ők Charlotte és Porter.
Sorozatot indító résznek tökéletes volt. Kellő mennyiségű izgalom, romantika és erotika került ebbe a részbe. És ezek mellett, ami talán a leghangsúlyosabb, hogy hogyan és milyen módon sikerült az életüket tovább élni főszereplőinknek a tragédiáik után.
Mind a két főszereplőnek megható a története. Egyikük élete sem könnyebb a másikénál. Az írónő tökéletesen tudta, hogy mikor kell egy olyan információt az olvasó elé tárni, amitől egészen megdöbben. Az utolsó fejezet izgalmas lezárása ennek a résznek.
Nagyon kíváncsian várom a folytatást!

rebeka202 P>!
Aly Martinez: A legsötétebb hajnal

Nem gondoltam volna, hogy így lesz, de ez a könyv nálam most nagyon betalált! ❤
Valahogy jókor kapott el ez a lélektani, fájdalmas, de mégis humoros történet. A szereplők is pont elérték nálam azt a szintet, amit manapság már ritkán sikerül. Lehet, hogy egy tömeg new adultnak tűnik, nyűglődéssel és erőltetett keserűséggel, de engem erősen megérintett, és szerintem ezt most sikerült jól megírni.
Nagyon tetszett benne, hogy nem volt túl hosszú, nem voltak benne fölösleges körök, a szereplők nem drámázták túl a helyzetet, nem gyúrták le a torkomon a sok erotikát, valahogy minden klappolt. A főszereplőnk, Charlotte, személyisége nekem nagyon tetszett. Nem egy butus, ott domborodik, ahol kell főhősnő, hanem egy valódi, fanyar humorú, erős nő. Valahogy más volt, mint az átlag, és ez megfogott. Ugyanígy Porter. Persze szexi meg minden, de szerencsére nem egy vezérigazgató kúrógép. Természetesen mindkettejük életében ott volt az a nagyon fekete lyuk, amin próbáltak túllépni, és tulajdonképpen ez volt az, ami összekötötte őket.
Magam sem értem, hogy honnan, de valahogy éreztem, hogy a csattanó a könyv végén ez lesz! Meglepődtem, hogy valóban így volt, de azért jobban esett volna, ha nem jövök rá :D spoiler. Minden esetre ez a csavar elég gyönyörű függővéget varázsolt a könyvnek, és fel is dobta az egészet.
Minden esetre erősen kíváncsi vagyok, hogy mi fog történni tovább, mert a magas labda fel van dobva, de keményen!

Egyelőre nem merem a kedvencek közé rakni, de nagyon egyensúlyozik azon a lécen. Kifejezetten tetszett, és nagyon szerettem olvasni! ❤
U.I.: Soha nem sírok könyveken, de egy-egy résznél majdnem-majdnem megtelt a szemem könnyel, ami nagy szó! Viszont a gombóc a torkomban ott maradt elég sokáig.

Unicooorn P>!
Aly Martinez: A legsötétebb hajnal

Szeretem az írónő könyveit.
Tologattam már egy ideje,talán a borító miatt,nem tudom.
Azt kell mondjam imádtam.❤❤❤

Charlotte szimpatikus volt.
Egy kemény nő vált belőle az évek során,aki próbálja eltitkolni a világ elől a szívfájdalmát amit meg is értettem.

Brady-t inkább szóra se méltatnám.
Nem kellett volna hogy együtt maradjanak de azért lehetett volna Charlotte támasza.
Nem kellett volna hogy még a földbe is döngölje.

Porter Reese ❤❤❤
Azt hiszem már az elején beléd esetem.
Egy gondoskodó,önzetlen,kitartó apa aki a gyerekeinek el.
Számomra viszont érzelmileg sokkal kifejezőbb karakter volt Charlotte-nál,amit imádtam benne.❤❤❤
Sokszor mosolyogtam,közben fogtam a fejem hogy „Porter sz.rok a poénjaid de így imádlak.”
Tetszettek az évődéseik,a macska-egér játékuk.
Mindkettőjükre ráfért a boldogság.
Két megtört lélek érti meg csak igazán egymást.
A végén teljesen padlót fogtam,nem mondom hogy nem volt sejtésem valami hasonlóról de akkor is totál lefagytam.
Folytatást nekem azonnal.☺

pribrgre P>!
Aly Martinez: A legsötétebb hajnal

Tetszett, hogy egyedi, nem elcsépelt történet. Szimpatikusak voltak a szereplők, szurkoltam nekik. :) Nagyon kíváncsi voltam, mi lesz a történet vége, valahogy nem tudtam elképzelni a happy endet. Tetszett az alapötlet is, de valami még is hiányzott nekem végig.
Jó kis csavar volt a végén, kár, hogy hamar kitaláltam. :)

turanett P>!
Aly Martinez: A legsötétebb hajnal

Az írónő nem először teszi ezt, hogy egy könyvet ketté szed. Cora és Penn, illetve az összekötve című könyveknél nem is volt olyan zavaró. De itt nem látom értelmét. Nyugodtan folytatódhatott volna a történet. Igaz, nekem az első fejezetben le jött, hogy mi is lesz a fő konfliktus forrása, de ez nem vont le semmit az élvezeti értékéből. Charlotte gyermeke elvesztése után a munkájába temetkezik és magányosan tengeti mindennapjait, nagyon szerethető ember maradt. Porter is nagyon cuki karakter. Még azért sem lehet rá haragudni, hogy hogyan is akar Charlotte közelébe férkőzni. Aranyosak együtt. Kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki belőle. Szegény Trevis.

Könyves_polc>!
Aly Martinez: A legsötétebb hajnal

Igazán mélyenszántó történet ez, melynek szereplői egy megtört gyermekét elvesztett anya és egy meggyötört gyermeke életéért küzdő apa, aki nem ismer lehetetlent. Charlotte és Porter kapcsolata igazàn szomorú, de egyben reményteli is. Hiszen itt látszik az, hogy két megtört lélek mennyire megérti egymás érzéseit, tetteit és rezdüléseit.
Bővebben, itt: https://blankakonyvespolca.blogspot.com/2021/01/aly-mar…

Trice29 P>!
Aly Martinez: A legsötétebb hajnal

Ez egy igazi érzelmi hullámvasút, de nekem tetszett. Végig izgultam a történetet, alig várom, hogy folytassam.♥

Bookaholic77 >!

“Aki azt mondja, szavakkal nem lehet ölni, téved. Mi több, hazudik.”

Ács_Milán>!

[…] nem véletlenül lép be valaki az ember életébe, az okot viszont nekünk kell megtalálni.

Bitten>!

Pablo Picasso azt mondta: „Az élet értelme, hogy megtaláld, milyen képességgel ajándékozott meg a sors. Az élet célja pedig, hogy másoknak is adj belőle.”

Queen001 P>!

– […] az élet sokszor pofára esés. Viszont csak egy van belőle.

Dephi>!

Aki azt mondja, szavakkal nem lehet ölni, téved. Mi több, hazudik. A szavak sokszor a legsúlyosabb fegyverek, és mindennél erősebb érzelmeket váltanak ki a földi halandóból.

Vass_Anita>!

Egy ebéd, egy vacsora, három beszélgetés, egy gyors csók és néhány vicces chatelés. Ez nem sok mégis sikerült összetörnie a szívemet. Teljesen.

Dephi>!

– Te döntöttél úgy, hogy szereted. Úgy is dönthetsz, hogy hagyod elmenni.

Dephi>!

Kicsit lassítani kéne, és el kéne engedni a múltat, mielőtt megkezdenénk a közös jövőt.

Dephi>!

– Korai még beléd szeretnem?
– Igen. Nagyon – válaszolta nyersen, de már ismertem.
Tudtam, hogy a lelke mélyén tetszik neki a gondolat.
– Jó. Akkor holnapig várok – kacsintottam.

L_B_Mariann>!

A mosolyom olyan volt, mint egy maszk: csak a gyerekek kedvéért tettem fel.

Megtörve sorozat · Összehasonlítás