Bilikönyv ​– Fiú 70 csillagozás

Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Szeretettel ajánlom ezt a kis könyvet minden szülőnek, aki éppen mostanában tapasztalja, hogy gyermeke szobatisztaságra nevelése milyen kényes és sok-sok figyelmet igénylő feladat, és ugyanolyan szeretettel ajánlom azoknak a gyerekeknek is, akik éppen mostanában nem értik: mit akarnak tőlük a felnőttek -miért nem jó nekik minden éppen úgy, ahogy eddig, a maga természetes egyszerűségében, gond nélkül működött?

Eredeti megjelenés éve: 1975

Pagony, Budapest, 2022
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635873531 · Fordította: Démény Eszter · Illusztrálta: Alona Frankel
Pagony, Budapest, 2021
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635870455 · Fordította: Demény Eszter · Illusztrálta: Alona Frankel
Pagony, Budapest, 2019
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104698 · Fordította: Demény Eszter · Illusztrálta: Alona Frankel

pannik>!
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Ritka, hogy valami már első olvasásra, megragadja a 20 hónaposom figyelmét, inkább az a jellemző, hogy többször kell próbálkoznunk még a nagyon érdekes könyvekkel is, mire kedvenc lesz belőlük.
Na ez a könyv a ritka kivételek közé tartozik, mert első olvasásra végig hallgatta, láthatóan érdekelte, tetszett neki és újra kérte az olvasását.
Nálunk a bilizés 19 hónapos korban kezdődött, magától ült rá a kisfiam, nem mutattuk neki, nem is kértük erre és akkor még a könyv sem volt meg. Kicsivel ezután vettem meg ezt a könyvet és lett sláger olvasmány.
Szerintem nagyon érdekli most minden ami a pisilés, kakilás körül forog, ez a könyv pedig nagyon jó kis segítség, szépen mutatja be, hogy a pelus helyett a bilibe lehet pisilni, kakilni. Egyszerűen írja le, hogy mire való a bili, minden olvasásnál nevetünk azon a felsoroláson, hogy mire nem való a bili :D ez elég vicces része a könyvnek. Mi is elköszönünk minden produktumtól a wc-be öntés után akárcsak a könyvben, ez is tetszik a kisfiamnak benne.
Nekem tetszik az illusztrációja is, Samu cuki, az anyukája kissé kimért és makulátlan az óriás virágos nagy estélyi ruhájában, mint egy hercegnő, úgy vonul felemelt orral a kakis pelussal, de azért őt is bírjuk.
Jó szívvel ajánlom a szoba tisztatás előtt álló szülőknek és csemetéiknek, igazán érdemes beszerezni, ha egy picit is segít a kicsinek, ebben a nem egyszerű folyamatban, már megérte.

efenera>!
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Nagyon cuki kis könyv, Kolosnak nagyon tetszett. Miután elolvastuk, megkérdeztem tőle, hogy „szereted ezt a könyvet?”, és a válasz jó hangos „igen” volt, aztán a pelusára mutogatott, és rázta a fejét „kaka. nem.” És tényleg nem volt kaki! :D
Aranyos + mókás + tanulós + szép = 5 csillag ;)

ui.: Sződy Judit jegyzete nagyon jó az elején, az egyik személyes kedvencem belőle:
„Ne foglalkozzunk a szomszéd csodagyerekével, aki már másfél éves korában használta a bilit.”

Röfipingvin P>!
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Én, E(1,2) anyukája és E(1), aki lány, szeretjük ezt a könyvet, de én E(1,2) anyukája, herótot kapok olvasás végére a folyamatos identitás-megerősítéstől.
Én, E(1,2) anyukája, amúgy a napi 8-10 felmosó körtől is sírógörcsöt kapok, mert E(1) és én, az anyukája, hiába cipeljük mindenhova a bilit, és E(1), akinek én vagyok az anyukája, hiába üldögél rajta kedélyesen, a produktum érdekes módon szinte soha nem oda sikeredik…

balagesh I>!
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

A gyerekes szülőket ellepik a könyvek, és nagyon kevés hasznosul belőlük. Ez a könyv a kisfiam első biliolvasmánya volt, a kislányom pedig egyelőre (ugyan csak) beszélni tanult meg belőle (vagy legalábbis elkezdte), de rendületlenül megyünk újra és újra végig rajta, és mondogatja: babba, mamma. No meg: ccicch'.
Mivel a felnőttek talán nem is gondolnák róla, csak ajánlani tudom.
Hiszen az a jó gyerekkönyv, amit a gyerekek szeretnek – az enyéim ezt imádják.

ÁrnyékVirág>!
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

A lányom (2,5) egyelőre nem sok érdeklődést mutat a bili iránt, ezért kínomban vettem neki ezt a könyvet, hogy hátha ettől – a lányost nem lehetett kapni, de elvégre Samu is a bilire ül, a fütyinél meg tisztázzuk, hogy az a fiúknak van. A kislányom nagyon élvezi, leginkább azt, hogy a bilit madárfürdetőnek meg macskatálnak nézik, minden nap olvastatja velünk.
Más hatása egyelőre nincs.
Egy csillag levonás azért, mert hülyét kapok attól, hogy állandóan visszatér az „Én, Samu anyukája” fordulat.

tschilla>!
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Hasznosnak találom a könyvet, a kisfiamnak is tetszik, remélem, hogy elősegíti majd a szobatisztaságot is. Viszont az a földre kakilós oldal igazán kimaradhatott volna, most komolyan XD Ezt mindig át is lapozom, nem olvasom fel, de legjobb lenne, ha ott se lenne.

Baba082>!
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Fura rajzok, bilit népszerűsítő szöveggel. Eddig még nem volt extra hatása, pedig szombat óta vagy 15x olvastuk el fiamnak a könyvet. Azért nem adjuk fel a reményt! :)

lenne P>!
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Persze, hogy nem a célszemély olvassa, de nem baj, én tudok várni. Az illusztráció nagyon aranyos és a szöveg is tanulságos. A célszemély nem vesz tudomást róla.

FruzsinaRacz>!
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Nekem tetszik, és szerencsére Borisnak is. Leveszi a terhet a vállamról, hogy én mutassam meg, mi a helyzet ezzel a bili-üggyel :):)

efenera>!

A gyerek nem lesz hamarabb szobatiszta a kényelmünk kedvéért, sem azért, hogy megkíméljen minket a hiperszuper nadrágpelenkára fordított összegek kiadásától. No, és annak érdekében sem, hogy felvegyék az óvodába.

lenne P>!

Az is lehet, hogy nagyon jól tudja, hova illik kakilni, de még nem képes bárhol elengedni ezt a kincset, ezt a részt a testéből, ami vitathatatlanul az övé.

Sződy Judit előszava