Bilikönyv ​– Fiú 33 csillagozás

Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Szeretettel ajánlom ezt a kis könyvet minden szülőnek, aki éppen mostanában tapasztalja, hogy gyermeke szobatisztaságra nevelése milyen kényes és sok-sok figyelmet igénylő feladat, és ugyanolyan szeretettel ajánlom azoknak a gyerekeknek is, akik éppen mostanában nem értik: mit akarnak tőlük a felnőttek -miért nem jó nekik minden éppen úgy, ahogy eddig, a maga természetes egyszerűségében, gond nélkül működött?

Pagony, Budapest, 2017
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100058 · Fordította: Demény Eszter · Illusztrálta: Alona Frankel
Pagony, Budapest, 2014
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727472 · Fordította: Demény Eszter · Illusztrálta: Alona Frankel
Pagony, Budapest, 2012
40 oldal · ISBN: 9789639727472 · Fordította: Demény Eszter · Illusztrálta: Alona Frankel

efenera
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Nagyon cuki kis könyv, Kolosnak nagyon tetszett. Miután elolvastuk, megkérdeztem tőle, hogy „szereted ezt a könyvet?”, és a válasz jó hangos „igen” volt, aztán a pelusára mutogatott, és rázta a fejét „kaka. nem.” És tényleg nem volt kaki! :D
Aranyos + mókás + tanulós + szép = 5 csillag ;)

ui.: Sződy Judit jegyzete nagyon jó az elején, az egyik személyes kedvencem belőle:
„Ne foglalkozzunk a szomszéd csodagyerekével, aki már másfél éves korában használta a bilit.”

tschilla
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Hasznosnak találom a könyvet, a kisfiamnak is tetszik, remélem, hogy elősegíti majd a szobatisztaságot is. Viszont az a földre kakilós oldal igazán kimaradhatott volna, most komolyan XD Ezt mindig át is lapozom, nem olvasom fel, de legjobb lenne, ha ott se lenne.

balagesh P
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

A gyerekes szülőket ellepik a könyvek, és nagyon kevés hasznosul belőlük. Ez a könyv a kisfiam első biliolvasmánya volt, a kislányom pedig egyelőre (ugyan csak) beszélni tanult meg belőle (vagy legalábbis elkezdte), de rendületlenül megyünk újra és újra végig rajta, és mondogatja: babba, mamma. No meg: ccicch'.
Mivel a felnőttek talán nem is gondolnák róla, csak ajánlani tudom.
Hiszen az a jó gyerekkönyv, amit a gyerekek szeretnek – az enyéim ezt imádják.

Baba082 P
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Fura rajzok, bilit népszerűsítő szöveggel. Eddig még nem volt extra hatása, pedig szombat óta vagy 15x olvastuk el fiamnak a könyvet. Azért nem adjuk fel a reményt! :)

FruzsinaRacz
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Nekem tetszik, és szerencsére Borisnak is. Leveszi a terhet a vállamról, hogy én mutassam meg, mi a helyzet ezzel a bili-üggyel :):)

Millázs
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Gyanítom, azért emelték le a kicsik a könyvtári polcról, mert piros.
Ennyi virágot egy fiús könyvben…, na mindegy, ez részletkérdés.
A rajzokat szívesen nézegetik, a téma örök nálunk, kell ennél több?! :)

BZsofi +SP
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Szöllősi Edit Hurrá, bilizek! könyvéhez képest (http://moly.hu/konyvek/szollosi-edit-hurra-bilizek) valóságos felüdülés. Itt nem a bili- és alsónadrág-vásárlás kap hangsúlyos szerepet, hanem a bili használata. Egyetlen bánatom, hogy a képek nem túl szépek benne.
Márknak mindenesetre tetszik, volt, hogy egymás után háromszor kellett elolvasnom neki.

H_Andi
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

Alapvetően egész jó, aranyos kis könyv ez, bár ahogy nézem nem ettől lesz a gyerek szobatiszta; legalábbis nálunk nem. Bár a kisfiam többször kéri, hogy olvassam el neki, néha idéz is belőle, de valahogy mégsem motiválja a kis Samu így hívják a kisfiút a könyvben a bilire. Aztán ki tudja, lehet, hogy tudat alatt dolgozik az információ. :D
A grafiga ugyan nem a legszebb, illetve van egy-két nyelvtanilag érdekes mondat a könyvben, mégsem mondom azt, hogy kár volt elolvasni.

Kecsüszo_geiko
Alona Frankel: Bilikönyv – Fiú

A fél csillag levonás azért, mert nehezen rágtuk át magunkat anno azon a „tananyagon”, hogy „Igen, Samu kisfiú, neki fütyije van. Igen, az ott a fütyije.” És ezt vagy száznegyvenszer. :-D
Aztán egyik nap csodák -csodája leesett a dolog, és a szakkönyvvel a kezében maga kérte a bilit. Kép is készült erről. Úgyhogy nekünk bejött. Kösz, Alona Frankel.

efenera

A gyerek nem lesz hamarabb szobatiszta a kényelmünk kedvéért, sem azért, hogy megkíméljen minket a hiperszuper nadrágpelenkára fordított összegek kiadásától. No, és annak érdekében sem, hogy felvegyék az óvodába.