Pápák ​gyermekei 7 csillagozás

Alois Uhl: Pápák gyermekei

„Habemus papam!” Van pápánk! – hangzik Róma-szerte az örvendező kiáltás, amikor a Laterán fölött felszáll a sikeres választást jelző füstcsík. Volt azonban a pápaság történetének két olyan időszaka, amikor a szentatyák némelyike egyben családatya is volt. E tényt közülük – noha a papi nőtlenség a katolikus egyházban a mai napig érvényben van – egyesek nyíltan, sőt büszkén vállalták, mások titkolni igyekeztek. Alois Uhl könyve az oknyomozó történetírás tárgyilagos, részletesen dokumentált módján színes képet fest a pápa apákról és gyermekeikről, szemben a hagyományos, e tényt leplezni igyekvő egyháztörténetekkel.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Különleges könyvek General Press

General Press, Budapest, 2003
286 oldal · ISBN: 9639459666 · Fordította: Sütő Gyöngyi

GeoMaileR>!
Alois Uhl: Pápák gyermekei

Különösen sokat időzik az író, és jól teszi VI. Sándor 10 és II.Gyula 4 gyermekénél, valamint III.Pál 16 unokájánál. Átfogó képet ad arról, hogy a reneszánsz korban a pápa dinasztiák miért is voltak szinte törvényszerűen családi dinasztiák is egyben. Érdekes belegondolni, hogy miközben Belgrádnál, majd Mohácsnál rázúdulnak az oszmán seregek Európára, a Vatikánban pápa gyermekek lakodalma zajlik, vagy amikor Budára besétál Szulejmán, Rómában éppen átadják a Sixtus-kápolnát.