A ​lélek dolgai 22 csillagozás

A Nyitott Akadémia válogatott előadásai önfejlesztésről, kapcsolatokról és konfliktuskezelésről
Almási Kitti – Bagdy Emőke – Beata Bishop – Böjte Csaba – F. Várkonyi Zsuzsa – Orosz Katalin – Pál Ferenc – Popper Péter – Ranschburg Jenő – Szendi Gábor – Vekerdy Tamás: A lélek dolgai Almási Kitti – Bagdy Emőke – Beata Bishop – Böjte Csaba – F. Várkonyi Zsuzsa – Orosz Katalin – Pál Ferenc – Popper Péter – Ranschburg Jenő – Szendi Gábor – Vekerdy Tamás: A lélek dolgai

Vajon ​mi minden rejlik bennünk, amiről nem is tudunk? Miként találhatunk rá belső erőforrásainkra életünk nehéz helyzeteiben? Hogyan hozhatunk ki magunkból többet, léphetjük át korlátainkat, és juthatunk el a legjobb lehetőségeinkig? Miképp képviselhetjük önmagunkat, saját értékeinket és érdekeinket úgy, hogy ezzel ne tegyük tönkre a kapcsolatainkat, és tiszteletben tartsuk a másik ember értékeit és érdekeit is? Hogyan szolgálhatjuk jól egymás életét? Ebben a kötetben (mely a korábban megjelent Belső utakon című könyv folytatása) ezeknek a kérdéseknek a nyomába eredünk, nagyszerű szellemi útitársak irányításával.

Tizenegy évvel ezelőtt indult útjára a Nyitott Akadémia sorozat, mely azóta a legismertebb magyar pszichológiai előadásfolyamként az egész országot behálózza, sőt, immár határainkon is túlnyúlik. Alkalmakat teremt arra, hogy a közönség személyesen is találkozhasson a legkiválóbb hazai szakemberekkel és gondolkodókkal, és velük együtt töprenghessen a hétköznapok… (tovább)

Kulcslyuk, Budapest, 2013

Képopera P

Többségében remek írások, elgondolkodtató megállapításokkal és továbbgondolásra késztető nyitottsággal. Egy-kettő nekem döcögött, illetve egynél nem igazán értettem a felvezetést, de ez a teljes értékéből nem vett le (csak az értékeléséből azt a mindössze fél csillagot). Szerintem sok mélyen tartott dolgot tud a felszínre hozni, ezért szerintem érdemes módjával olvasni és hagyni magunknak időt feldolgozni, ami érkezett.

Zoe27

Öt csillagot adok, mert:
– kérdéseim voltak, és megtaláltam a válaszokat
– közérthető volt
– életszerű helyzetekkel,
– helyenként szórakoztató,
– tömör volt
Nem csupán a saját életem miértjeire kaptam választ, hanem alapvetően a kapcsolatok, és élethelyzetek alakulásáról és befolyásolásáról.
Ez a könyv számomra fantasztikus adventi ajándék volt.
Hátborzongató tud lenni az az élmény amikor egy könyv bizonyos részeit, mintha rólam írták volna, félelmetes.

Málnika

Nagyon tanulságos válogatás a Nyitott Akadémia előadásaiból. Első felében az énkép, míg a másodikban a kapcsolatok és a konfliktusok témájába vezetnek be a szakemberek. Vannak keményebb részei, amelyeket nem elég egyszer elolvasni, mert az ember elevenjébe vágnak, és vannak igazán olvasmányosak is, amelyek inkább érdekesek voltak, de számomra kevésbé relevánsak. Pál Ferenc előadásait nagyon szeretem, így nem okozott meglepetést, hogy ezúttal is sok érdekességgel szolgált, sok mindenre rávilágított a hiánymotiváltsággal és a növekedésmotiváltsággal kapcsolatban. Szendi Gábortól viszont eddig még csak keveset olvastam, szakmai megítélése miatt, de mégis, most úgy érzem, ebben a kötetben tőle kaptam a legtöbbet.

Chöpp

Az a gondom ezzel a könyvvel, hogy a nagy részét már más válogatásokban olvastam. :(

esőember

Biztos pont ha a Nyitott Akadémia sorozatából csípek fel egy könyvet. Mert mindig aktuális, mindig érdekes, mindig tanulságos. Most is.

neszter_ella

Végzett pszichológusnak is mond újat, főleg, akik nem a klinikain vagy fejlődésen mestereztek. Laikusoknak pedig annál több érdekességgel szolgálhat.
Számomra az volt meghatározó ebben a könyvben, hogy ebben olvastam először Böjte Csabát, és vallásosként igencsak lélekemelő tapasztalat, ahogy ő hozza közös nevezőre a vallást és a pszichológiát. Tőle biztos fogok még olvasni.

Chöpp

Hát micsoda szeretet az, amit csak akkor kapok meg tőled, ha mindig a kedvedben járok?

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Chöpp

Az ember először szereti a szüleit, azután meggyűlöli őket, de végül megbocsát nekik.
/Oscar Wilde/

Mottó: Vekerdy Tamás: Visszatalálunk egymáshoz?, 261.o.

Chöpp

Az élvezeteket tehát megragadjuk, az örömöt megszolgáljuk, a boldogságot azonban ajándékba kapjuk.

Pál Ferenc: A legmélyebb vágyaink, 138.o.

Chöpp

Hihetetlen „sikerrel” élünk vissza az adottságokkal, sokkal gyorsabban használjuk fel és el a Föld által szolgáltatott anyagokat – ez alatt értek vizet, levegőt, nyersanyagot, mindent –, mint ahogyan a természet a maga csöndes módján pótolni tudja azokat. Vagyis adósságunk egyre nagyobb – és most nem pénzre gondolok.

Beata Bishop: Ölés helyett ölelés, 218-219.o.

Chöpp

Az embernek örökké gondjai vannak önmagával, újabb és újabb dolgokat tanul meg az életről és önmagáról. Mindaddig, amíg él, az identitásélménye alakul, változik, gazdagodik. Ha egy nagy kört képzelnek az identitás helyére, akkor ez fokozatosan töltődik, egyre betöltöttebbé válik, de soha nem lesz igazán tele.

Dr. Ranschburg Jenő: Amíg az én házamban élsz..., 196.o.

Chöpp

A gyerek olyannak látja magát, amilyennek a te szemed tükre mutatja.

Böjte Csaba: Konfliktuskezelés hittel és szeretettel, 167.o.

Chöpp

A tudatváltás az első lépés, hogy el tudjunk indulni valami jobb, egészségesebb és pozitív jövő felé.

Beata Bishop: Ölés helyett ölelés, 220.o.

Chöpp

Ha elismerjük és félretesszük az anyagi, politikai és hatalmi motívumokat, minden konfliktus mélyén az önismeret hiánya lapul meg. Nem ismerjük a saját Árnyékunkat. Jung fogalmazta meg, hogy mindnyájunk tudattalanjában ott lakozik ez az Árnyék, ami magában foglalja mindazokat a tulajdonságokat, amelyeket elnyomunk, megtagadunk, a tudattalanba szorítunk.

Beata Bishop: Ölés helyett ölelés, 224.o.

Kapcsolódó szócikkek: Carl Gustav Jung
zsofi017

Tudod-e, hogy a szeretetnek van öt nyelve? (…) Öt nyelv, amin keresztül a szeretetünk ki tud fejeződni. (…)
Az első szeretetnyelv: a beszéd, az elismerő szavak. (…)
A második szeretetnyelv: a minőségi idő. Ez azt jelenti, hogy valakire rászánjuk az időnket, és közben minden figyelmünkkel felé fordulunk, egyedül ő a fontos nekünk.(…)
A harmadik szeretetnyelv: a szívességek. Például a társam befizeti helyettem a csekkeket, vagyis lehet rá számítani mindennapi ügyekben is. Kérhetek tőle, és tud igent mondani.
A negyedik szeretetnyelv: ajándékok. Ajándékozni persze nemcsak tárgyakat lehet, hanem gesztusokat is. (…)
Az ötödik szeretetnyelv pedig a testi érintés, a gyöngédség. Egyszer egy feleség azt mondta nekem: „Annyira szeretem a férjemet, olyan gyöngéd, jó ember, amikor például mosogatok, és elmegy mellettem, minden alkalommal megsimogatja a hátamat.” Neki tehát a testi érintés, a gyöngédség a szeretetnyelve.

Zoe27

Minden leküzdhetetlennek tűnő feladat leküzdhető részfeladatokból áll.