A ​Te döntésed 165 csillagozás

Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból
Almási Kitti: A Te döntésed

Hiszünk-e ​abban, hogy kezünkbe vehetjük az életünk irányítását, mert sok minden rajtunk, a mi választásainkon múlik? Vagy úgy véljük, hogy a körülményeknek, a környezetünknek, a múltunknak, a felmenőinktől hozott mintáknak kiszolgáltatottan, óhatatlanul be kell járnunk egy utat? Vannak-e valódi, nagy horderejű, kiérlelt döntéseink, vagy más emberektől és a külső eseményektől várjuk, hogy elbillentsenek valamelyik irányba? Esetleg addig húzzuk az időt, míg bizonyos lehetőségek elvesznek, így végül már nem is kényszerülünk arra, hogy döntsünk?

Képesek vagyunk-e hosszú távon is kitartani a döntéseink mellett, akár a külső elvárások ellenében, ha azok más irányba sodornának, mint amerre menni szeretnénk? Van-e elegendő autonómiánk – és ha most még nincs, mit tehetünk azért, hogy megnövekedjen a belső (s vele együtt a külső) szabadságunk? Ezekkel a kérdésekkel foglalkozik a kötet címadó előadása, míg a többi fejezetben számos más téma merül fel.

Dr. Almási Kitti az… (tovább)

Barry Schwartz

Suba_Csaba P>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Almási Kitti neve számomra garancia a minőségre. Ezúttal egy olyan önismereti, segítő könyvet állított össze, mely korábbi előadásainak kivonatait tartalmazza. A kötet azt a kérdéskört járja körül, hogy tudatos döntésekkel hogyan változtathatunk önmagunkon vagy a sorsunkon. Segít abban, hogy bátrabban merjük saját kezünkbe venni az életünk irányítását, és felismerjük, hogy az elénk kerülő lehetőségekkel éppenséggel élnünk kell vagy nincs dolgunk vele.
A pszichológusnő terápiás helyzetek bemutatásán keresztül világít rá többek közt a sérelmeinkhez való ragaszkodás negatív hatásaira, a nemet mondani tudás fontosságára vagy a kitartás és továbblépés közti dilemmára.
Nekem sokat adott ez a kötet, így szívből tudom ajánlani az önfejlesztésre fogékony olvasóknak.

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

”Aki nem dönt, annak a sorsáról végül mások fognak dönteni.”

Dr. Almási Kittitől ezúttal rendhagyó módon egy válogatást kapunk korábbi előadásaiból, így a kötet ezúttal nem egy íróasztal mellett, hanem színpadokon született. A szerzőre jellemző közérthetőség természetesen megmaradt, sőt az élőbeszéd papírra ültetésével talán a megszokottnál még egy fokkal közvetlenebb is lett a hangnem.

A kiadvány a bevezető fejezet után 7 különálló témát taglal, melyek döntéshelyzet voltuk miatt mégis összefüggésbe hozhatóak egymással. A kapcsolati krízisek, a világjárvány, mint kollektív trauma és a sérült önbecsülés mind-mind helyet kaptak az informatív könyvben. Számomra főleg az utolsó két fejezet volt tanulságos, ezek közül is különösen a nemet mondás és a határszabás, melyben jócskán van még hova fejlődnöm. Az önismereti munkát természetesen ezúttal sem pótolja, ám gondolatébresztő olvasmányként kiválóan megállja a helyét.

Nono_ P>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

(…) nem az a valódi kérdés, hogy melyik a legjobb döntés, hanem az, hogy kik akarunk lenni. Ugyanis ami mellett döntünk, azzá az emberré válunk.

a Te döntésed című könyv már az ötödik olvasmányom volt Almási Kittitől, de most sem csalódtam.
A témák változatosak. Egy köteten belül olvashatunk sérelmekről, elmagányosodott párkapcsolatokról, önbecsülésről és a mindennapok elkerülhetetlen krízishelyzeteiről. Mindezt úgy kínálva, hogy gondolatébresztő, közérthető és példákkal alátámasztott.
Szóval ha egy kicsit is kacérkodsz a gondolattal, hogy olvass tőle, akkor én csak bátorítani tudlak benne.
Kellenek az életben azok a szikrák, amiket egy jó szakember tud adni nekünk.

Megjegyzés: Szerintem alaptalan az a vád, mely szerint ez a könyve koppintása Edith E. Eger: A döntés című kötetnek. Olvassátok! ♥

dontforgettosmileandread P>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Válogatás Dr Almási Kitti előadásaiból. A klinikai szakpszichológus rengeteg előadást tartott már országszerte. Bár személyesen még nem volt alkalmam , felvételről már többször is „részt vettem” előadásain. Egyaránt elbűvölő és rendkívül tanulságos. Így régen kíváncsi voltam már arra, mennyire szeretném írásos formában a gondolatait. Talán erre legjobb alkalmam nyílt ezzel, az előadásaiból válogatott kötettel. Spoiler: nagyon! Bár meglepően rövid könyv, vagy csak én találtattam rövidnek. Ez két okból lehet: a szokásos könyve betűméretekhez képest szerintem ez jóval nagyobb (vagy csak azokhoz képest, amiket én szoktam olvasni), másrészt pedig olyan jó volt, hogy szívesen olvastam volna még. Számszerűsítve ez egy 250 oldalas kis könyv, így tényleg nem sorolható a hosszúak közé. 8 fejezeten keresztül több témát is érint a szerző. Természetesen a névadó, a Te döntésed volt az egyik kedvencem . Aztán sorban, hogyan hagyjuk ott azt, ami már nem szolgál minket ( Kiút a zsákutcából), sérelmeink elengedése ( Miért ragaszkodunk a sérelmeinkhez fejezet) . Majd jön egy pár, számomra kevésbé érdekelt témakör, ami a párkapcsolat, azon belül is a házasság mezsgéjét öleli fel röviden ( Elmagányosodás, A biztonság szigetén túl, Kitartani vagy továbblépni, Nemet mondani, határszabás, verbális önvédelem). Végezetül újabb számomra kedvesebb fejezet, mely az önbecsülésről, önértékelésről, nemet mondásról, saját határainkról szól. A szerző az utószóban is hagy némi meglepetést, kiváló útravalót. És ami miatt ezeket felsoroltam: szerettem volna rámutatni, hogy bár rövid, mégis velős könyvet olvashatunk a Te döntésedben. Megannyi élethelyzetet ismerhetünk meg, mindannyian eltudunk vinni belőle valamit, amit később beépíthetünk az életünkbe. Rá tud világítani olyan állapotra, szituációra, amely benned még csak kérdésként vetült fel. Vagy , épp ellenkezőleg: még nem is gondoltál rá. Közérthetően, őszintén, olyan stílusban, ahogy megszokhattuk tőle. Hasznos gondolatmagokkal, melyek csak rajtunk állnak, hová visznek. Az biztos, hogy jó irányba indít el.

Szeretem ezeket a könyveket, úgy érzem megint több lettem , köszönöm!

gazibla IP>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Vannak önfejlesztő könyvek, melyeknek tükrében megpillanthatjuk önmagunk, rálelhetünk egy hiányosságunkra vagy hibánkra. Minden probléma megoldása a felismerésnél kezdődik, e kötetben számomra volt egy ilyen oldal off, ami megvilágosított, s nekem pont ezért vált értékessé. Kitti remek szakember és író. :)

giller>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Dr, Almási Kitti fantasztikus előadó, ismét olyan témákkal foglakozik, amelyek húsbavágóak, és nem lehet elmenni szó nélkül mellettük. Sok hasznos tanács, segítő szavak és okos gondolatok gyűjteménye ez a könyv.

Mindian>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Szinte ugyanazzal az élménnyel gazdagodtam, mint a Bátran élni című kötet olvasásakor, emellett több, Almási Kitti korábbi műveiből, előadásaiból már ismert gondolattal is találkoztam. Eleinte kicsit csapongónak ítéltem a könyvet, azonban a végére szépen összekapcsolódtak a szálak. Erőt adott, hogy igenis érdemes energiát fektetni a saját mentális egészségünk érdekében, hogy változtassunk azokon a mechanizmusainkon, melyekhez ugyan már hozzászoktunk, mégis gyakran szenvedünk tőlük. Újraolvasásra érdemes.

kinga133>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Most olvastam először Almási Kittitől, de biztos, hogy jönnek a többiek is utána. Ez valami szuper volt. Érthetően, jó példákkal, gyakorlatokkal rávilágít a „miértekre” és a megoldásokra. Ebben a 250 oldalban annyi hasznos információ van, hogy öröm volt elsajátítani őket. Köszönöm, hogy olvashattam. ☺️

J_Ivi>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Majdnem az összes könyvet olvastam Almási Kittitől. Most sem csalódtam. Szeretem az írásmódjàt. Érthető és tanulságos.

Nagy_Barna>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Többször volt már szerencsém élőben hallani, és remek szakembernek tartom Almási Kittit. Fontos erényekkel rendelkezik. Egyrészt rendkívül közérthetően fogalmaz, vagyis tudja, hogy nem a szakkifejezésektől lesz hitelesebb a mondanivalója. Nagyon elegánsan és gondolatmenetbe illően hivatkozik más kutatásaira. Másrészt pedig láthatóan törekszik rá, hogy jó, inspiráló előadó legyen.

„A TE döntésed” könnyen befogadható, olvasmányos, ugyanakkor nagyon tanulságos pszichológiai könyv, remek témákkal. Példaértékűen lettek átdolgozva könyvvé az előadások. Egyedül a borítót nem értem. Almási Kitti könyvei jellemzően furcsa borítót kapnak, de ez talán a legfurcsább. Szerintem sokkal jobbat érdemelne.

Málnika P>!

Amerikai kutatók azt találták, hogy ha udvariasan, de minden különösebb körítés nélkül nemet mondunk, akkor az illető általában megérti, és hamar túlteszi magát a dolgon. Ám ha ugyanazt a nemet magyarázkodva adjuk elő, az elutasított sokkal erősebb frusztrációt élhet meg, és ellenségessé válhat.

194. oldal (Kulcslyuk, 2022)

Málnika P>!

Akár belőlünk fakad egy változás, akár az életkörülményeink kényszerítenek rá arra, hogy olyasmit tegyünk, ami nagy kihívást jelent számunkra, alapvetően fontos, hogy türelmesek és gyengédek tudjunk lenni magunkhoz.

144. oldal (Kulcslyuk, 2022)

Málnika P>!

Először is el kell tudnunk hinni, hogy jogunk van kiállni magunkért, és mivel elég erősek vagyunk, ki fogjuk bírni azt is, hogy ez valakinek nem tetszik. Egyébként többeknek fog tetszeni, mint képzelnénk. Persze nem eleinte, mert ha a környezetünk megszokta, hogy velünk szinte mindent meg lehet tenni, akkor kezdetben felháborodik majd, és büntetni fogja a határszabásunkat.

213. oldal (Kulcslyuk, 2022)

Málnika P>!

A kényelmes börtönöknek ugyanis óriási visszatartó erejük van.

135. oldal (Kulcslyuk, 2022)

Debut P>!

Egy gyerek nemcsak úgy szerezhet mély érzelmi sérüléseket, hogy valami látványos szörnyűség történik vele — például elhagyják, félelemben vagy nélkülözésben tartják, fizikailag bántalmazza, kínozzák —, hanem úgy is, hogy közönyösek iránta. Nem érzékenyek az érzéseire, nem kíváncsiak a személyiségére. Nem néznek rá csillogó szemmel, mert nem látják meg benne a szépet, az értékeset, az egyedit. Nem hisznek abban, hogy képes valamire, nem erősítik meg az önbizalmát, nem támogatják az ambícióit – sőt, akár kifejezetten hangsúlyozzák, mennyire lehetetlennek tartják, hogy az ő adottságaival és képességeivel érvényesülni tud majd az életben.

Debut P>!

Márpedig a szándéktulajdonítás nagyon erősen meghatározza, hogy mit érzünk egy másik ember viselkedésével kapcsolatban. Egészen más lesz a megélésünk, ha azt gondoljuk, hogy az illető ugyan nem megfelelő módon, de rosszakarat nélkül tett valamit, mint ha azt, hogy fütyült ránk, vagy kifejezetten ártó szándékkal cselekedett.

Debut P>!

Mindannyiuknak azt kívánom, hogy amikor valakivel kapcsolatba kerülnek – főleg párkapcsolatba –, mindig azt érezzék, hogy nemcsak önök szerencsések, hanem a másik fél is, mert akkor tudják önmagukat igazán tisztelni. Az embernek kitartó munkával azt kell elérnie, hogy ezt el merje hinni önmagáról.

Debut P>!

Nem lehet minden felelősséget az egyén nyakába varrni, aki annyival kevesebb erőforrást és eszközt kapott a boldoguláshoz, mint a nála szerencsésebbek. Ez politikai és társadalmi felelősség is, amit fontos szem előtt tartani, nehogy egyoldalúan ítéljük meg bárki küzdelmét vagy éppen passzivitását.

Debut P>!

Az, amikor a magunk teljességében látnak, elfogadnak és szeretnek minket, rendkívül ritka és értékes, az élet egyik legnagyobb ajándéka. Az olyan kapcsolat, amelyben ez kölcsönösen megadatik, minden erőfeszítést megér. Ebben az esetben olyan stabil bázison állunk, amely jó eséllyel el fogja bírni a terheinket és a kríziseinket is, és érdemes kitartanunk

Debut P>!

Mindannyiunknak arra érdemes törekednünk, hogy miközben következetesen védjük a határainkat, és nem engedjük magunkat bántani, vigyázzunk a másik félre is, amikor valami negatív vagy fájdalmas dolgot kell közölnünk vele.