A ​Te döntésed 29 csillagozás

Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból
Almási Kitti: A Te döntésed

Hiszünk-e ​abban, hogy kezünkbe vehetjük az életünk irányítását, mert sok minden rajtunk, a mi választásainkon múlik? Vagy úgy véljük, hogy a körülményeknek, a környezetünknek, a múltunknak, a felmenőinktől hozott mintáknak kiszolgáltatottan, óhatatlanul be kell járnunk egy utat? Vannak-e valódi, nagy horderejű, kiérlelt döntéseink, vagy más emberektől és a külső eseményektől várjuk, hogy elbillentsenek valamelyik irányba? Esetleg addig húzzuk az időt, míg bizonyos lehetőségek elvesznek, így végül már nem is kényszerülünk arra, hogy döntsünk?

Képesek vagyunk-e hosszú távon is kitartani a döntéseink mellett, akár a külső elvárások ellenében, ha azok más irányba sodornának, mint amerre menni szeretnénk? Van-e elegendő autonómiánk – és ha most még nincs, mit tehetünk azért, hogy megnövekedjen a belső (s vele együtt a külső) szabadságunk? Ezekkel a kérdésekkel foglalkozik a kötet címadó előadása, míg a többi fejezetben számos más téma merül fel.

Dr. Almási Kitti az… (tovább)

Barry Schwartz

Suba_Csaba P>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Almási Kitti neve számomra garancia a minőségre. Ezúttal egy olyan önismereti, segítő könyvet állított össze, mely korábbi előadásainak kivonatait tartalmazza. A kötet azt a kérdéskört járja körül, hogy tudatos döntésekkel hogyan változtathatunk önmagunkon vagy a sorsunkon. Segít abban, hogy bátrabban merjük saját kezünkbe venni az életünk irányítását, és felismerjük, hogy az elénk kerülő lehetőségekkel éppenséggel élnünk kell vagy nincs dolgunk vele.
A pszichológusnő terápiás helyzetek bemutatásán keresztül világít rá többek közt a sérelmeinkhez való ragaszkodás negatív hatásaira, a nemet mondani tudás fontosságára vagy a kitartás és továbblépés közti dilemmára.
Nekem sokat adott ez a kötet, így szívből tudom ajánlani az önfejlesztésre fogékony olvasóknak.

Nono_ P>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

(…) nem az a valódi kérdés, hogy melyik a legjobb döntés, hanem az, hogy kik akarunk lenni. Ugyanis ami mellett döntünk, azzá az emberré válunk.

a Te döntésed című könyv már az ötödik olvasmányom volt Almási Kittitől, de most sem csalódtam.
A témák változatosak. Egy köteten belül olvashatunk sérelmekről, elmagányosodott párkapcsolatokról, önbecsülésről és a mindennapok elkerülhetetlen krízishelyzeteiről. Mindezt úgy kínálva, hogy gondolatébresztő, közérthető és példákkal alátámasztott.
Szóval ha egy kicsit is kacérkodsz a gondolattal, hogy olvass tőle, akkor én csak bátorítani tudlak benne.
Kellenek az életben azok a szikrák, amiket egy jó szakember tud adni nekünk.

Megjegyzés: Szerintem alaptalan az a vád, mely szerint ez a könyve koppintása Edith E. Eger: A döntés című kötetnek. Olvassátok! ♥

J_Ivi P>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Majdnem az összes könyvet olvastam Almási Kittitől. Most sem csalódtam. Szeretem az írásmódjàt. Érthető és tanulságos.

Nagy_Barna>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Többször volt már szerencsém élőben hallani, és remek szakembernek tartom Almási Kittit. Fontos erényekkel rendelkezik. Egyrészt rendkívül közérthetően fogalmaz, vagyis tudja, hogy nem a szakkifejezésektől lesz hitelesebb a mondanivalója. Nagyon elegánsan és gondolatmenetbe illően hivatkozik más kutatásaira. Másrészt pedig láthatóan törekszik rá, hogy jó, inspiráló előadó legyen.

„A TE döntésed” könnyen befogadható, olvasmányos, ugyanakkor nagyon tanulságos pszichológiai könyv, remek témákkal. Példaértékűen lettek átdolgozva könyvvé az előadások. Egyedül a borítót nem értem. Almási Kitti könyvei jellemzően furcsa borítót kapnak, de ez talán a legfurcsább. Szerintem sokkal jobbat érdemelne.

Szőke_Fülöp_Renáta>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

Nem okozott csalódást most sem Dr. Almási Kitti könyve. Sok értékes gondolatot, mondatot kijegyzeteltem belőle.
Mindenkinek ajánlom elolvasni, csak több leszel tőle. :)

Robert_Andrassy>!

Almási Kitti: A Te döntésed Válogatás dr. Almási Kitti előadásaiból

A gondolatok jók, de ahogy a bevezetőben is szerepel, a könyv előadásokanyagokból született. Érződik is rajta, hogy olyan „szedett-vetett”. Mintha nem is könyv lenne, hanem gondolatok halmaza, melyek többnyire lazán akapcsolódnak egymáshoz. Döntésekről valamelyest szó van benne, aztán leginkább konfliktusokról, önértékelésről, és hozott sérelmekről szól. Nem ér a közelébe a korabban rendesen megalkotott könyveknek.

Zsófia_Horváth_2 P>!

Nagyon fontos, hogy elsősorban mit tartunk szem előtt. Ha magát a problémát, akkor arra fókuszálunk, ezáltal fenntartjuk azt. Ez néha hárítás is, mert amíg a problémára koncentrálunk, addig nem magunkról kell beszélnünk.A „miért történt velem ez?” kérdés nem rólunk szól, hanem a külső körülményekről.Erről könnyebb beszélni, elmondani az empatizáló barátoknak, hogy milyen szörnyű a világ, mennyire igazságtalanok, kegyetlenek az emberek – de amíg ezzel foglalkozunk, semmi sem fog átalakulni az életünkben.

para_celsus>!

Vajon aki eleve a tökéleteset várja el, azt mivel lehet kellemesen meglepni? Rosszabb esetben csalódni fog, de még jobb esetben is csak azt kapja, amit várt – egy darabig…Hiszen az ember idővel a legnagyszerűbb választását is megszokja.

Zsófia_Horváth_2 P>!

A jó döntés ugyanis nemcsak helyes választás, de aktív cselekvés és megfelelő időzítés kérdése is.

Zsófia_Horváth_2 P>!

Az egyik melett való döntés ugyanis bizonyos helyzetekben azt jelenti, hogy lemondunk az összes többi – márpedig rengeteg közül nehezebb kiszűrni azt, amelyikért ezt érdemes megtenni.

para_celsus>!

Barry Schwartz pszichológus a témát kutatva megfigyelte, hogy a számtalan lehetőség megnöveli az elvárásainkat is – ha ezerféle opció van, akkor azt éljük meg, hogy legalább az egyiknek tökéletesnek kell lennie.

Kapcsolódó szócikkek: Barry Schwartz
Kisflea>!

Ez a kliensem is a kognitív torzításai miatt élte meg ilyen nehezen a hasonló helyzeteket. Mivel gyerekkorában egy számára fontos személy felnagyította a hibáit, és gyakran megalázta őt ezek miatt, magáévá tette azt a meggyőződést, hogy a hibázás óriási szégyen. Ezután nem tudta tárgyilagosan megítélni, hogy egy-egy konkrét esetnek milyen jelentősége van, mert rögtön bekapcsoltak a katasztrófagondolatai. El sem tudta képzelni, hogy egy másik ember ne lássa őt egy rakás szerencsétlenségnek, ha hibázik – még akkor sem, ha az illető kifejezetten biztosította arról, hogy minden a legnagyobb rendben van.

Kisflea>!

Szeretlek. Akkor is, ha senki más nem szeret. Azért és olyannak szeretlek, amilyen vagy. Nem kell kiérdemelned. Nem kell valamilyennek lenned hozzá. Biztonságban vagy velem, mert vigyázok rád. Meghallgatlak, és mindig itt leszek neked. Nagyszerű, édes, szerethető gyermek vagy. Boldog vagyok, hogy lány/fiú lettél. Boldog vagyok, hogy az vagy, aki vagy. Ajándék számomra az életed. Kérlek, hogy ezeket a szavakat soha ne felejtsd el. Ezek mindig veled lesznek.