Elektronikus ​aláírás és társai 2 csillagozás

Almási János: Elektronikus aláírás és társai

A szerzőről: A Deloitte & Touche, majd a PwC consulting cégek munkatársaként évek óta ad tanácsokat az elektronikus biztonság témakörében. Szakértőként részt vett az elektronikus aláírásról szóló törvény és más jogszabályok előkészítésében és megalkotásában, a közigazgatási elektronikus aláírás fogalomtár elkészítésében, valamint a minősített hitelesítésszolgáltatók követelményrendszerét megalkotó HÍF-munkacsoport és a kormányzati PKI szakértői bizottság munkájában. A minősített szolgáltatók példaszabályzatának társszerzője. Rendszeresen publikál és tart előadásokat az elektronikus aláírás témakörében.

Sans Serif, Budapest, 2002
304 oldal · ISBN: 9632027442

Hidden_fremen>!
Almási János: Elektronikus aláírás és társai

A műfajban a legalaposabb és legjobb könyv. Nyilván már nem teljesen naprakész, de szinte minden benne van. Egy bajom volt vele, hogy az alapoknál lehetett volna még szabatosabb egy kicsit. a kapcsolati kulcs működését több olvasatra sem értettem meg…

moszat>!

Aztán rá kellett jönnöm, hogy egyes civilizálatlan népek még mindig lábban és mérföldben mérik a távolságot, gallonban az űrmértéket, fontban a tömeget, mi több, némelyikük az út bal oldalán közlekedik. Mivel ugyanezen népek tettek legtöbbet a kriptográfia és az elektronikus aláírás terén is, sokkal jobb helyzet itt sem várható.

Fromann Richárd: Játékoslét
László József: Mindenkinek az internetről
Bőgel György: A Big Data ökoszisztémája
Bernáth József: Így főz Bernáth József stílusosan, lezseren
Bernard Dumpleton – Anne Gatti – Anna Grayson – Derek Hall – Tim Healey – Tim O'Hagan – Peter Leek – John Man – Antony Mason – Geoffrey Sherlock – Keith Spence – Jill Steed: Varázslatos Föld körüli utazás
Nádasdy Ádám: Milyen nyelv a magyar?
Szécsi Noémi – Géra Eleonóra: A budapesti úrinő magánélete
Bakos Ferenc (szerk.): Idegen szavak és kifejezések szótára
Kádas Lajos: Gyümölcsök
Herman Judit (szerk.): Miért marad???