Tanult ​iskolázatlanok 3 csillagozás

Könyv az intézményen kívüli tanulásról, az otthonoktatásról

Neked szól ez a könyv,
– ha pici babád van, és már most gondolkodsz azon, hogy milyen keretek között tanuljon majd;
– ha „problémás” a gyereked, aki nem illik az oktatási rendszerbe,
– ha azt szeretnéd, hogy más úton induljon el, mint valamikor Te,
– ha személyre szabott oktatást szeretnél nyújtani neki,
– ha egyéni elképzeléseid vannak tanulásról;
– ha nagyszülő vagy, és szeretnél aktívabban részt venni az unokák nevelésében, oktatásában.

Iza_Rápolti IP>!
Almási Erzsébet: Tanult iskolázatlanok

Almási Erzsébet: Tanult iskolázatlanok Könyv az intézményen kívüli tanulásról, az otthonoktatásról

A gyerekem még óvodás volt, amikor érdekelni kezdett az otthonoktatás témája. Ez 4-5 évvel ezelőtt volt. Szerintem ez a könyv hiánypótló. Rendkívül gyakorlatias és egyértelműen nem szakmabeli a szerzője, hanem szülői szemszögből íródott. Nagyon érdekes élményben volt részem, mert itt az oldalon is kaptam üzenetet azzal a kérdéssel, hogy tényleg olvasom ? No, meg a kérés is benne volt: a könyv értékelését hozzam. Amit hiányolok benne, az a jogi oldala, egy konkrét összefoglaló arról, hogy milyen érvényben levő, jogi szabályozások léteznek jelenleg az otthonoktatás alátámasztására. Van egy jogi függelék a végén, ezt pontosítom, de hiányérzetet hagy. Több blogot is olvastam ezzel a témával kapcsolatosan, a közösségi oldalon is követem a csoportot. Teljes szemléletváltásra van szüksége annak, aki ebben az irányban szeretne mozdulni. A könyv szemnyitogató is ezen a téren.

Anett_Fejes>!
Almási Erzsébet: Tanult iskolázatlanok

Hianypotlo konyv! Sok sok informacioval es tamogatassal! Erzsebet egy nagyon kozvetlen kedves holgy egyebkent amennyire a rendeles (es a konyv olvasasa) soran megismertem.
Kulfoldon elo magyarkent es otthon oktato szulokent nagy szeretettel olvastam a konyvet. Biztos hogy tobbszor elo fogom meg venni beleolvasni! Nagyon inspiralo a szemleletmod es kicsit „hatba veregetes” is szamomra! :) Koszonom es remelem sokakhoz eljut! Egyre nagyobb szukseg lesz erre es az ilyen konyvekre!