Ötven évvel az űrkorszak kezdete után egyre világosabbá válik, hogy az emberiség jövője elválaszthatatlan a világűrtől – ezért fontos feladat már mai is egyrészt a kozmikus környezetünkből származó veszélyek, másrészt az űrhajózás távlati lehetőségeinek áttekintése. Jövőnk és a kozmosz viszonyának egész sor alapvető kérdése merülhet fel: Mi gátolja jelenleg leginkább az emberiség terjeszkedését a világűrben? Veszélyezteti-e az űrhajózást az űrszemét felszaporodása? Segíthet-e a további lépések megtételében egy űrlift vagy az űrturizmus kifejlődése? Igazi perspektívát jelent-e a NASA tervezett Hold- és Mars-programja? A Földet előbb-utóbb eltaláló kisbolygók és üstökösök elől menekülve el kell-e hagynunk bolygónkat? Vannak-e már reális tervek idegen égitestek lakhatóvá tételére vagy űrvárosok építésére? Találkozhatunk-e ezen az úton idegen eredetű élőlényekkel, és van-e felelősségünk a más égitesteken kialakult természetért? Lesz-e valaha lehetőségünk arra, hogy elhagyva a… (tovább)
Ha jövő, akkor világűr 8 csillagozás

Kedvencelte 2
Most olvassa 1
Várólistára tette 8
Kívánságlistára tette 7

Kiemelt értékelések


Tetszett a könyv, szeretem a sci-fit és a világűrt tudományos szempontból is, így mikor megláttam a könyvtárban, egyből ki is vettem. Tetszik a kérdés-válasz formátum, sokkal jobb a struktúrája is a könyvnek, emellett azonnal megismerhetjük a 2 ember kissé különböző szemléletmódját. Ami pozitívum volt, hogy mind a két tudós igyekezett nagy távlatokban, a messzi jövőre és generációira is gondolni, ami mostanában nem jellemző világunkra, beleértve az ilyen irányú kutatások, oktatások finanszírozását. Egy korábbi véleményező írta, hogy kissé sok volt az információ a különböző törvényekről, évszámokról, korábbi utak és eszközök szerkezeti ismertetőiről, amivel egyet kell értenem, kissé nehezítette az olvasást. Ennek ellenére én nagy lendülettel, élvezettel olvastam, így a téma iránt érdeklődőknek csak ajánlani tudom.


Régóta el akartam olvasni és nem bántam meg. Érdekes témákat feszegettek, és számos olyan válaszra hívták fel a figyelmemet, amire nem gondoltam volna magamtól. A kérdés-felelet stílus is tetszett. Egyetlen, de számomra súlyos hibájának azt tartom, hogy túl részletes volt. 1000 név (ember, újság, rakéta, meg mit tudom én), és ugyanennyi dátum tette lassúvá és nyögvenyelőssé az olvasást. Elhiszem, hogy így korrekt, de ez nagyon sokat rontott az élményen.


Egy interjúban figyeltem fel a szerzőpárosra még anno és lenyűgözött, milyen mindenki számára érthető módon és érdekesen tálalják a témát.
Népszerű idézetek
Hasonló könyvek címkék alapján
- Gábris Gyula – Marik Miklós – Szabó József: Csillagászati földrajz 90% ·
Összehasonlítás - Ponori Thewrewk Aurél: A Nap fiai ·
Összehasonlítás - Hédervári Péter: Amiről a Hold mesél ·
Összehasonlítás - Gazdag László – Mészáros István: A világűr meghódításának első 50 éve ·
Összehasonlítás - Krasznai István: Bolygóvilágunk csodálatos titkai ·
Összehasonlítás - Galambos Tibor: Emberek a világűrben ·
Összehasonlítás - Ponori Thewrewk Aurél: A bolygókirály ·
Összehasonlítás - Nagy Róbert: Amatőrcsillagász alkalmazások ·
Összehasonlítás - Várkonyi Tibor: Kozmikus biológia ·
Összehasonlítás - Papp Dezső: Élet a csillagokon
·
Összehasonlítás