A ​díványon: Marilyn Monroe 14 csillagozás

Alma H. Bond: A díványon: Marilyn Monroe Alma H. Bond: A díványon: Marilyn Monroe

Vonzerő, ​báj és csillogás. Ez mind Marilyn Monroe. Mára ikonikussá vált alakja örökre egybeforrt fellibbenő fehér ruhájával és legendás szőkeségével. Az elmúlt évtizedekben sokan sokféle módon írtak, pletykáltak róla, de kevesen próbálták megérteni magát az embert. „- Jó napot kívánok, Miss Mortenson! Örülök, hogy megismerhetem. – A nő felnézett, és legnagyobb döbbenetemre teljes átalakulás szemtanúja lehettem. … Mintha felkapcsoltak volna benne egy lámpát, mintha radioaktív mag aktiválódott volna a bőre alatt. Személyisége, testbeszéde, modora, minden porcikája megváltozott. … – Ó, köszönöm, doktornő! – mondta szenvedélyesen. – Évek óta szeretnék eljönni magához, de eddig féltem időpontot kérni. … És szólítson csak nyugodtan Marilynnek!" Alma H. Bond amerikai írónő ezúttal dr. Darcey Dale pszichoanalitikus bőrébe bújva beszélget Marilyn Monroe-val, akit így olyannak láthatunk, mint eddig még soha. A díva napról napra egyre őszintébben mesél magáról, és fokozatosan feltárul… (tovább)

Tea, Budapest, 2013
342 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638975140 · Fordította: Dudik Éva Annamária
Tea, Budapest, 2013
334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638975140 · Fordította: Dudik Annamária Éva

mazsolafa>!
Alma H. Bond: A díványon: Marilyn Monroe

„Minél jelentéktelenebbnek érzi magát valaki, annál többet kell tennie, hogy
ezt megcáfolja.”

Kivételes egyéniség, kivételes kisugárzás, kivételes IQ. Mégsem hitt magában sohasem, nem értette, mit lehet benne szeretni. Egy üstökös volt.
Mit szólna vajon, hogy bő fél évszázaddal halála után is ismerik a nevét és a mai napig szexszimbólumnak tartják? Ha tehetné, lehet inkább egy kis szeretetet kérne cserébe.

modus_operandi>!
Alma H. Bond: A díványon: Marilyn Monroe

Valahogy mindig érdekelt Marilyn Monroe: a tündöklő csillag, az ikonikus fotók mindenkit hipnotizáló alakja és a tragikus véget ért filmsztár. De különösebben nem merültem el az életében, eddig.
Szerintem ez a könyv remekül megragadja az „emberi” Marilynt. Nem tudom mennyi ebből a fikció és a valóság, de elnézve a feldolgozott bibliográfiát hajlok rá, hogy elhiggyem, mindez valós (volt).
A nüansznyi levonást a történet "mesélő"jellege miatt adtam, és a rendkívül passzív pszichoanalitikus személye okán.. sajnáltam, hogy Marilynről nem adott vissza pszichológiai elemzést, úgy sokkal több lett volna a könyv.

EvelinTekla>!
Alma H. Bond: A díványon: Marilyn Monroe

Erdekes olvasmany, de hianyzik belole az igazi pszichologiai elemzes. Szamomra ez a konyv csak annyi volt, hogy Marilyn elmeseli elettortenetet az orvos kanapejan.

Elyana25>!
Alma H. Bond: A díványon: Marilyn Monroe

Jól kihozza milyen meg nem értett személyiség volt Marilyn. A történet annyira lebilincselt, hogy a tervezettel ellentétben gyorsan elolvastam. Nem igaz történet alapján készült, de mégis abba a hitbe ringatott, hogy igen.

Vélin_Kata>!
Alma H. Bond: A díványon: Marilyn Monroe

Én nagyon szeretem Marilyn-t, így igazából semmi újdonságot nem tudtam meg ebből a könyvből. Azért mégis jó volt róla olvasni :)

Timcsibaba77>!

Sajnos Arthur megtanított arra, hogy mindegy, kit választunk, előbb-utóbb minden férfi pont olyan lesz, mint a többi. Mindegyiket ugyanabból a fából faragták, és amikor rám néznek, csak a felszínt látják, az már nem érdekli őket, mi van odabent.

Timcsibaba77>!

MIlton vett még nekem emellett egy vadi új fekete Thunderbird sportautót, és 3000 dollárért a ruhatáramat is felújította.