Ha ​megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek (Cammie, a Kaméleon 1.) 437 csillagozás

Ally Carter: Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek

Cammie ​Morgan a Kivételes Ifjú Hölgyek Gallagher Akadémiájának diákja. Tipikus lányiskola ez, amennyiben szokványosnak tekinthető, hogy a tanulók harci művészeteket, valamint a kémiai hadviselés legújabb módjait sajátítják el, és CIA–kódok feltörésével szerezhetnek plusz krediteket. Cammie Morgan kémnek tanul. Tizennégy nyelven beszél folyékonyan, és hétféleképpen képes puszta kézzel megölni valakit, de minden tudománya csődöt mond, amikor találkozik egy hétköznapi fiúval, aki őt ugyanolyan hétköznapinak hiszi, mint bármelyik másik lányt…

„Megfigyelési jelentés”
A munkatársak egy sor felderítési akciót hajtottak végre, amelyek során a következő megfigyeléseket végezték:
A célszemély: Josh Adamson Abrams, lakhelye 601 North Bellis Roseville, Virginia.
A célszemély online aktivitásának átvizsgálása kimutatta, hogy rendszeresen e-mailezik Dillon Jones-szal, nickneve D’Man (ugyancsak a North Bellis Streeten) – leggyakrabban „tök… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2006

Kelly, Budapest, 2010
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639943797 · Fordította: Stier Ágnes
Kelly, Budapest, 2007
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639943797 · Fordította: Stier Ágnes

Cameron "Cammie" Morgan · Rebecca Baxter (Bex) · Macey McHenry · Joe Solomon · Josh Adamson Abrams · Madame Dabney · Rachel Morgan · Dillon Jones · Elisabeth Sutton (Liz)

Doreen>!

Csupa tini :)
Nagyon könnyed, szórakoztató, de nekem már kissé talán túl gyerekes. Kicsit kisebbeknek szánták ezt a művet. Eleinte nehezen indult be a cselekmény, nem volt annyira izgalmas, de aztán egyre jobb és jobb lett.
Érdekes volt kémekről olvasni, pláne egy kémsuliról. Izgalmas lehet, de gondolom megvannak a hátrányai is.

brena>!
Ally Carter: Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek

Jaj de kellett ez most a kis lelkemnek:))))
Nagyon csúszott:)Nagyon tini:)Nagyon vicces:)Nagyon olvasnám tovább:)
Nagyon hamar fogom is:)

Zyta88>!
Ally Carter: Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek

12-14 éves lányoknak ez remek olvasmány lehet, én már ezen túlnőttem. :) Pedig van az az ifjúségi, amit felnőtt fejjel is nagyon tudok élvezni, de van olyan is, aminél egyszerűen érzed, hogy ehhez már túlságosan eljárt feletted az idő. Na ez ilyen volt, de a maga nemében teljesen jó, a korcsoportjának bátran tudom ajánlani.
Azért is olvastam el, mert az alapsztori nagyon megtetszett: a 15 éves Cammie bentlakásos kémsuliba jár, ahová csak a legokosabbak kerülhetnek be, és ahol mindenféle nyelveket, harcmodorokat tanulnak, vagy hogy hogyan kell titokban követni valakit. Igazából mindent, ami abban segítheti őket, hogy felnőttként megállják a helyüket kémként bármelyik 3 betűs bűnüldöző szervezetnél. Nem is kell mindenkinek mindenből jónak lenni, lehetőség lesz specializálódni attól függően, hogy valaki a számítógépekhez ért, bárkit ártalmatlanná tud tenni, vagy kaméleonként beleolvad a környezetébe.
Ez utóbbi kategóriába tartozik főszereplőnk, aki megszokta, hogy őt senki nem szúrja ki soha, ezért is lepi meg, amikor a karneválon egy civil srác leszólítja. Mivel a suliban csak lányok közt van és elég speciális a képzésük, nem igazán van képben, hogy kell egy “normális” fiúval viselkedni. Plusz ugyebár 15 éves… :D És hát a hormonok, meg az újdonság varázsa nagyon vonzó, úgyhogy megpróbál közel kerülni a sráchoz, csak hát túl sok titok van az életében, amiről nem beszélhet.
Csetlő-botló, jópofa, aranyosan humoros történet az első szerelemről egy különleges kémsulis köntösben. Szimpatikusak voltak a szereplők, különösen tetszett a lányok közti szoros barátság és összetartás, illetve örültem annak is, hogy az új lánnyal nagyon hamar átfordult az ellenségeskedésből a viszony. Nagyon adta ez a kémsulis helyszín is, a titokzatos kastély a mindenféle rejtekajtaival és folyosóival, az óráikkal, meg a mindenféle extrém történetekkel a tanáraikról. Jókat szórakoztam azokon a benyögéseken, hogy ki miről hires, meg hogyan hatástalanított bombát körömvágó ollóval. Akárcsak a pletykákon, amik az új lányról keringtek.
Megjelentek komolyabb témák is, pl. Cammie is elveszítette az apukáját, így már nagyon hamar megtapasztalhatták a lányok a kémek világának árnyoldalait is. Érdekes kérdés amúgy, mennyire helyes a szülők részéről ilyesmire képezni a gyerekeiket, jó-e az egyáltalán, ha emiatt nincs lehetőségük a normális, civil gyerekkorra. Ugyanakkor egy csomó hasznos dolgot tanulnak meg és egy összetartó csapatnak a részesei. Na mindegy, ebbe mélyebben nyilván csak egy felnőtt gondol így bele, ennek a történetnek a célja az, hogy szórakoztassa az olvasóit, amire tökéletesen megfelel. Nincs vele semmi gond, csak nekem ez már túl tini volt, így ennyi elég is volt a sorozatból.

RVivi P>!
Ally Carter: Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek

Na, szóval. Nem tudom, mit vártam ettől a könyvtől, ezer éve vár a sorára. A cím miatt figyeltem fel rá, az nagyon tetszett és a borító is egész jó. A tartalom viszont…
A stílust alig bírtam elviselni. Bármi szóba jött, mindig ott lyukadtunk ki, hogy a Galagher akadémia így, a Galagher akadémia úgy. Irritáló volt. A sztori szinte semerre nem haladt jó ideig, amikor haladt, akkor se igazán jött be. Sajnálom, hogy ilyen sokáig tartott elolvasni, így sok idő ment el rá. De a végére azért már jobban tetszett szerencsére.
A folytatásra viszont nem vagyok kíváncsi, köszönöm, ez elég volt. :D

Christine_Anne_Colman I>!
Ally Carter: Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek

Ezt a könyvet valamikor nagyon régen olvastam már, és tudtam, hogy tetszett, ezért most be is szereztem egy saját példányt. *-*
Most is tetszett, látszik is az olvasási időmön.
Engem érdekelne egy ilyen kémsuli, szívesen járnék oda én is, csak ne legyen sok sport, mert ahhoz nagyon lusta vagyok. xD
Kezdek is neki a következő résznek, és azt hiszem, ilyenkor a legjobb, ha már meg is van a folytatás, és nem kell rá várni. *-*

janka0416>!

Borító: 5/5 – csajos.
Cselekmény: 5/4 – egynek elment.
Amíg Josh meg nem jelent, addig reménytelen volt a regény. Száraz volt, unalmas stb. Viszont amikor a srác megjelent, a könyv 360 fokos fordulatot vett.
Viccesebb, pörgősebb, „zizisebb" lett a cselekmény.
Cammie: szerethető karakter volt végig, bár volt egy kis Rentai Renis beütése.
Josh: imádni való :D
Macey: minden hülyesége ellenére engem nagyon mefogott a csaj stílusa, egy kicsit talán a vadócka című filmből Poppyra hasonlított.
Bex&Lizzie: kedveltem őket. Bár annál a résznél egy kicsit jobban kibontottam volna a sztorit, amikor Bex apukája eltűnt, még egy kis bonyodalmat bele mártottam volna a cselekménybe.
Nyitásnak nem volt olyan rossz ez a rész, kíváncsi vagyok a második részre. Már csak azért is, mert kíváncsi vagyok Maceyre kommandózás közben. :D
* Ferreira Sky – Obsession* – http://www.youtube.com/watch…

Paulina_Sándorné P>!
Ally Carter: Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek

Összességében nem volt rossz, de egyszer olvasós. Kicsit korán kezdték, vagy legalábbis én fiataloknak gondolom a lányokat, ehhez a tanuláshoz, munkához. Bár lehet, hogy ez is egy olyan szakma, tudás, amit korán kell elkezdeni tanulni. Cammie aranyos lány, ügyes, érzéseit nézve tipikus tini. A barátnőit bírtam, jó csapatot alkotnak ők. Josh megkedveltem, spoiler

Röfipingvin P>!
Ally Carter: Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek

Viszonylag gyenge kezdés után, egy egész jó kis történet lett belőle. Messze nem az öt csillagos kategória, de a tinédzsereknek tökéletes. Én simán betenném a lányomnak a Neveletlen hercegnők mellé. (Amik egyelőre az enyéim, mert még nincs lányom :)(:)

Imagine>!
Ally Carter: Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek

Először a második részét kezdtem el olvasni aztán tesóm felvilágosított hogy rosszal keztem. :)
Ha lett volna időm akkor gyorsabban kivégezték volna de nem nagyon volt.
Nagyon tetszett. Minden szereplőnek volt egy saját jelleme, különlegessége. Volt olyan amikor nem tudtam hogy mire számítsak. Volt olyan amikor meglepődtem hogy mi történ máskor meg már előre tudtam.
Egyszer volt olyan amikor majdnem elkezdtem könnyezni de vissza tartottam. Izgalmas volt, voltak olyan részek amikor jót nevettem.
Tetszettek a nekem különleges órák. Jó volt a gyógyszertárban történ incidens a Gallegher lányok és egy roseville-i banda között. De mondjuk akkor egy kicsit csalódtam Cammie-be de attól még szeretem őt.
Josh tök cuki volt ahogy a végén meg arra menteni Cammie-t és utána ment a raktár épületbe.
Én is Gallegher lány akarok lenni. :)

gabriel93>!
Ally Carter: Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek

Ha 15 éves lennék tuti élnék – halnék érte. De 10 évvel később már nem annyira elragadó ☺
Egyszerű tini szerelem. Bele zúgok, oda vagyok, rózsaszín felhő. Megszórva egy kis kitalált kémességgel. Kinőttem belőle úgy érzem.

Sunshine>!

Lépett egyet, fogalmam sem volt, hogyan állíthatnám meg (vagyis igen, de ami szóba jöhetett, csak háborúban legális).

Kapcsolódó szócikkek: Cameron "Cammie" Morgan · Josh Adamson Abrams
Sunshine>!

Ha valaha is azon gondolkodnál, hogy valaki nem túl jó-e neked, azt tanácsolom, nézd át a szemetét. Azután senki sem tűnik felsőbbrendűnek.

Sunshine>!

Évekig azt hittem, hogy kémnek lenni kihívás. Kiderült, hogy lánynak lenni a trükkös rész.

Sunshine>!

– Óóóó, lányok! Annyira csodás lesz! – fuvolázta, aztán meg olyasmikkel folytatta, hogy rámutatott a fékre, és közölte:
– Ez állítja meg az autót.
Majd a gázra.
– Ettől megy az autó.
De a legőrültebb dolog az volt, hogy Liz jegyzetelt.
Fotografikus memóriája van! Nyolcévesen csatlakozott a Mensához! És mégis kényszert érzett, hogy diagramot rajzoljon a kormányról, és pontosan feljegyezze, melyik gomb indítja el az ablaktörlőt.
– El ne felejtsd leírni, hogy a kormánykerék kerek! – szóltam neki, és ő már írta is a kis jegyzetfüzetébe, hogy K-O-R-M, mielőtt rájött, hogy vicceltem.
– Cammie, ne szórakozz! – mondta Liz, ahogy mindig is szokta.

_Vic_ P>!

– A papírtörölközőt hová is rakjuk? – kérdezte Bex, végignézve a mi kis fura kupacainkon. – Az most háztartási cikk vagy élelmiszer?
– Attól függ – fordult hozzá Liz. – Mi van rajta?
Bex szippantott egyet a kezében tartott papírtörülközőből.
– Spagetti szósz… azt hiszem. Vagy vér?
– Szóval vagy szeretik a tésztát, vagy baltás gyilkosok? – csipkelődtem.

Leseratte>!

– Jól vagy? – kérdezte, mert ez a legjobb barátnő dolga.
– Igen – hazudtam, mert ez meg a kémeké.

24. oldal, Második fejezet (Kelly, 2010)

adrii01>!

Elárulok valamit a hazugságról: egy részednek komolyan hinnie kell benne. Még ha csak egy apró, baljóslatú darabkának is, ami az agyad legfeketébb, legsötétebb részében bujkál. Akarnod kell, hogy igaz legyen.

Sunshine>!

– Igen? – Joe Solomon hangja jelezte, hogy sokkal jobb dolga is van ennél.
– Van házi feladat? – kérdezte Liz, és a már eddig is sokkolt osztály egyszerre ingerült lett (Ezt a kérdést sose tedd fel fekete öves karatés lányokkal teli teremben.)

Kapcsolódó szócikkek: Elisabeth Sutton (Liz) · Joe Solomon
Sunshine>!

Pró és kontra a világ legcukibb/legkedvesebb/legédesebb fiújának kapcsolatáról egy zseni/kiképzés alatt álló kém/ barátnővel:
PRÓ: Képes vagy elmondani a fiúnak, hogy érzed magad, tizennégy különböző nyelven.
KONTRA: A srác nem érti egyik nyelvet se (kivéve az angolt, de még akkor is a különleges, gyakran lefordíthatatlan „fiú” dialektusban beszél).
PRÓ: Ha a srácnak gondja van a kémiával, találkozhatsz vele a könyvtárban, és együtt tanulhattok.
KONTRA: Nem segíthetsz túl sokat, mert kicsit nehéz elmagyarázni, hogy miért PhD-szintű kémiád van másodikban.

Cammie, a Kaméleon sorozat · Összehasonlítás