Fák 8 csillagozás

Allen J. Coombes: Fák Allen J. Coombes: Fák

Tömör és könnyen használható útmutató több mint 300 fajról, amelyeket jobbnál jobb fényképek és részletfotók tesznek elevenné. A kötet tökéletes útitárs minden természetjáró számára, korra és képzettségre való tekintet nélkül.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Határozó zsebkönyvek · Határozó Kézikönyvek

Taramix, Budapest, 2009
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638780119 · Fordította: Molnár Katalin
Grafo / Panemex, Budapest, 2005
224 oldal · ISBN: 9639491365 · Fordította: Szerdahelyi Tibor
Grafo / Panemex, Budapest, 1998
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639090190 · Fordította: Molnár Katalin

morzsi>!
Allen J. Coombes: Fák

Nagyon hasznos könyv terepen és otthoni munkánál egyaránt, a fotók nagyon szépek, tiszták, részletesek; a leírások rövidek, lényegre törőek, a tematika is jól felépített. Egyetlen hibája, hogy a jellemzések néha túlságosan szűkszavúan fogalmaznak, egy ismeretlen vagy mással összekeverhető fa meghatározása nehézkes lehet, ha csak erre a kiadványra hagyatkozunk.

Dark>!
Allen J. Coombes: Fák

Nekem nem jött be annyira, hiszen amire kellett volna (tanulni belőle a fásszárú beszámolóra), nem volt elég. De a maga nemében egész jó kis könyv, mint ahogy a határozó könyvek sorozat úgy általában.

Owen Johnson – David More: Európa fái
Oleg Polunin: Európa fái és bokrai
David More – Alastair Fitter: Fák
Pamela Forey: Fák
Wilhelm Eisenreich – Alfred Handel – Ute E. Zimmer: Állat- és növényhatározó természetjáróknak
Jean-Denis Godet: Fák és cserjék
Joachim Mayer: Milyen fa ez?
Bartha Dénes: Fa- és cserjehatározó
Király Gergely – Virók Viktor – Molnár V. Attila (szerk.): Új magyar füvészkönyv
Bartha Dénes: Magyarország fa- és cserjefajai