Testbeszéd 268 csillagozás

Gondolatolvasás gesztusokból
Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd

Minden mozdulatunk közlés. Ha e testbeszédet megtanuljuk helyesen értelmezni és használni, jobban megértjük embertársainkat és jobban megértethetjük önmagunkat. A szerző könyv ében saját tapasztalatait és a viselkedés-lélektan legújabb eredményeit felhasználva számos élethelyzetben elemzi a gesztusok jelentését és kínál gyakorlati útmutatót.

Park, Budapest, 2014
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633551394 · Fordította: Walkóné Békés Ágnes
Park, Budapest, 2012
224 oldal · ISBN: 9789635309870 · Fordította: Walkóné Békés Ágnes
Park, Budapest, 2012
224 oldal · ISBN: 9789635309504 · Fordította: Walkóné Békés Ágnes

ancsee

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Általam sokat forgatott, érdekes könyvecske, merem ajánlani másnak is. :)

Traclon

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

A könyv olvasása után gyakran beültem egyedül kávézókba, sörözőkbe, figyeltem és elemeztem az emberek testbeszédét. Fantasztikus volt!

Doki P

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Bár nekem sulis „kötelező” volt a könyv, nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, aki kicsit is nyitott a téma felé. Nekem személy szerint nagyon sok „Ahha…” élményt/felfedezést okozott.
Mérhetetlen sok információ van a könyvben, amelynek néha kicsit nehéz a befogadása.
De sok ábra is tartozik a leírásokhoz, így könnyebb néhány bonyolultabb leírást megérteni.

Lorelei

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Imádom, amikor Sherlock Holmes a részletekből egészet alkot. Amikor Cal Lightman egy arcrezdülésből rájön az igazságra. Aki képes megfejteni a titkukat, hogy ne csak nézzünk, hanem lássunk, az a személy, érzéseim szerint sokra viheti. Nemcsak, hogy elkerülhetjük, hogy minket átverjenek és kihasználjanak, de mások manipulálására is képesek lehetünk. Vagy legalább sikeresebbek mások szándékainak megértésében.
Ezért szerettem volna jobban belelátni a testbeszéd világába. Sajnos egyre gyakrabban volt részem abban, hogy mások kihasználtak vagy az orromnál fogva félrevezettek. Pedig, ha csak egy kicsivel több időt szenteltem volna arra, hogy megfigyeljem őket a beszéd közben, ahelyett hogy lelkiekben próbálom összeszedni magam, a végén nem én jártam volna rosszul.

Bővebben: http://maybeitisaboutthestory.blogspot.hu/2015/10/allan…

Uzsonna

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Hiánypótló mű volt első megjelenésekor, de most is még az egyik legjobb.

Emerson

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

A testbeszéddel kicsit úgy vagyok, mint a grafológiával: könnyű lehetséges másnak mutatni magunkat, amik valójában vagyunk. Szóval nem vonnék le messzemenő következtetéseket abból, hogy a beszélgetőpartnerem hányszor vakarja meg a füle tövét és közben milyen irányba néz. Arról nem is beszélve, hogy a könyv szerint a szokásommá vált gesztusaim alapján én egy agresszív szexuális ragadozó vagyok (erre azért közel sem mondanám, hogy talált, süllyedt).
Persze érdekes megfigyelni mások non verbális közlésmódját, és amióta olvastam ezt a könyvet átestem a ló túlsó oldalára: jobban koncentrálok a beszélgetőpartner gesztikulációjára, mint a mondandójára… na, ideje lenne fókuszálnom.

adricca P

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Úgy emlékszem, érdekes és hasznos kis könyv.

Lunèa_Charlotté

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Köszönöm! Ez hasznos volt, mint kezdő alapok. :)

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Nagyon jó volt ezt a könyvet olvasni, mert a kommunikációs óráim jutott az eszembe, ahol többek között a testbeszédről is tartottak elég komolya előadásokat.
A könyv nagyon jól fel lett építve, tetszett, hogy külön szedte a testrészekkel való gesztusokat és ezekbe komolyabban belemélyedt. Kifejezetten örültem, hogy több ábrát is tartalmaz a könyv, amivel jobban megérthetjük és elképzelhetjük az adott gesztus jelentését.

takacsot

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Alapműnek kellene lenni majdnem mindenkinek. Zseniálisan egyszerű és szórakoztató és kiválóan működnek a benn leírt technikák. Rossz értelemben lehet az orránál fogva vezetni az embereket. De azt fel tudtam ismerni azóta, hogy mikor próbálnak engem megvezetni.

BZsofi +SP

A nők általában jobb észlelők, mint a férfiak, és e tény adott alapot annak, amit közkeletű néven „női megérzésként” emlegetnek. Velük született képessége a nőknek, hogy felfogják s megfejtik a nem-verbális jelzéseket, és hogy éles szemmel fedeznek fel apró részleteket.

1 - A megértés általános szempontjai - Beleélő képesség, intuíció és megérzés

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · női megérzés · nők
Cicu

Ha egy nő szerelmes egy férfiba, kitágult pupillával néz rá, és a férfi, anélkül, hogy tudná, mi történik, helyesen értelmezi e jelzést. Ezért kedvelik a szerelmesek a gyengén világított helyeket, ahol a pupillák kitágulnak.

9 - Szemjelzések

Az emberek 90 százaléka a megismerkedést követő másfél percben formálja meg
rólunk a véleményét, és ne feledjük: az első benyomást csak egyszer lehet kialakítani!

Területi és birtoklásgesztusok

Cicu

Egyik legsúlyosabb hiba, amit a testbeszédben járatlan ember elkövethet, az, ha egyetlen gesztust más gesztusokból vagy körülményektől elkülönítve értelmez.

1 - A megértés általános szempontjai - Gesztuscsoportok

ÁrnyékVirág

Apró figyelmeztetés: ha valaki téli fagyban a buszmegállóban áll és szaporán dörzsöli a tenyerét, nem feltétlenül azért teszi, mert számít a busz érkezésére. Egyszerűen fázik a keze.

Kéz- és kargesztusok

psn

Desmond Morris, a könyvtárhasználat kérdésével foglalkozva kimutatja, hogy ha egy könyvet a könyvtári asztalon hagy valaki, átlagosan hetvenhét percig tartja fenn vele a helyét; a széken hagyott kiskabát viszont kétórás helyfoglalást jelent.

Risus P

4. Ha van nálunk könyv vagy újság, azt a látszatot kell kelteni, hogy mélységesen belemerültünk az olvasásba.

Risus P

Egyes emberek védőburoknak tekintik az autójukat, amelyben elrejtőzhetnek a külvilág elől.

Cicu

A férfiak többnyire erősen dörzsölik a szemüket, és ha nagyot hazudnak, másfelé, rendszerint a földre néznek.

5 - Archoz illesztett kézgesztusok - Megtévesztés, kétkedés, hazudozás - Szemdörzsölés

Henger alakú tárgyak dédelgetése

A cigaretta, a borospohár nyele, egyik kézujj vagy bármilyen hosszú, vékony tárgy birizgálása öntudatlan kinyilvánítása annak, ami az illető eszében jár.

A női udvarlás gesztusai és jelzései