Testbeszéd 333 csillagozás

Gondolatolvasás gesztusokból
Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd

Minden mozdulatunk közlés. Ha e testbeszédet megtanuljuk helyesen értelmezni és használni, jobban megértjük embertársainkat és jobban megértethetjük önmagunkat. A szerző könyv ében saját tapasztalatait és a viselkedés-lélektan legújabb eredményeit felhasználva számos élethelyzetben elemzi a gesztusok jelentését és kínál gyakorlati útmutatót.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia Park

Park, Budapest, 2016
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633553763 · Fordította: Walkóné Békés Ágnes
Park, Budapest, 2016
Park, Budapest, 2014
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633551394 · Fordította: Walkóné Békés Ágnes

Bagheera70 P>!

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Nagyon jól és közérthetően megírt könyv. Nem a szakmaiságra ment rá, hanem inkább az lebegett az író szeme előtt, hogy egy mindenki számára világos és a köznapokban hasznosítható könyv szülessen.
A pszichológia egy olyan területe, melyet akár alapoknak is vehet az ember. Pár éve volt egy 3 évadot megélt sorozat, melyben én például nem is annyira az egyes részek történeteit figyeltem, hanem elsősorban a főszereplő megnyilvánulásait. Ő keltette fel érdeklődésemet a testbeszéd, a mimika és egyéb jelek iránt. Örülök, hogy ez a könyv a kezembe került, mert a sorozat ugyan nagyon érdekes és izgalmas volt, de lássuk be azért a mozgókép teljes mértékig nem tudja átadni ezt a fajta tudást. Az ember skubizza ugyan a képeket, de mégsem láthatóak az egyes reakciók teljes mértékig, úgyhogy a könyvben megjelenített ábráknak például kifejezetten örültem.
Ami viszont számomra az újdonság erejével hatott: az a némafilmek. Egyébkét teljesen érthető és logikus, hisz hang híján a mozgóképeken az emberek mimikáját és jelzéseit nézte az ember. De úgy látszik, valahogy elsiklottam mellette.
Nagyon érdekes mű, én ajánlom mindenki számára – már aki még nem olvasta. Én biztos, hogy valahol kézügyben fogom tartani és még párszor elolvasom.

ancsee P>!

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Általam sokat forgatott, érdekes könyvecske, merem ajánlani másnak is. :)

SzRéka P>!

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Nem a könyv hibája, hogy feleslegesen olvastam el (esszét kellett írnom belőle egy tréningre, de végül nem ért semmit a belefektetett energiám, mert az egész napos órán nem tudtam ottlenni, úgyhogy egyest kaptam, lol), mégis, képtelen vagyok keserű gondolatok nélkül gondolni rá.
Hasznosnak hasznos, bár néhol már túl egyértelmű dolgokat is hosszasan magyaráz. Többször ismétlődő, de legalább mélyen belemegy a téma kevesebbet tárgyalt részeibe, így összességében mégis érdekes maradt. Párszor megmosolyogtam a megfogalmazásokat, és tetszettek a hétköznapi ábrák, példák.

Paulina_Sándorné P>!

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Nem semmi információkat kaptam ettől a könyvtől. Olvastam már egy-két dolgot a testbeszéddel kapcsolatban, de ez nagyon mély és bő bemutatás volt. Néha túl sok. Az biztos, hogy egy-két dolgot most már tudatosabban fogok figyelni. Érdekes dolog volt nekem a kézfogással kapcsolatos leírások, valamint a keresztezett lábbal kapcsolatosak.

Berike>!

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Nagyon hasznos könyv, ajánlom mindenkinek. Rengeteg információ – néha úgy éreztem, el is veszek bennük. De mióta olvastam, elkezdtem tudatosan figyelni az embereket. Sőt – saját magamra is odafigyelek, mi is az, amit üzenni szeretnék másoknak.

Traclon>!

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

A könyv olvasása után gyakran beültem egyedül kávézókba, sörözőkbe, figyeltem és elemeztem az emberek testbeszédét. Fantasztikus volt!

Luyze P>!

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Ez aztán a részletes könyv :)
De büszke vagyok magamra, mert képről csomót jól gondoltam mit jelent :))

A testbeszéd értelmezéséről szól, ami szinte sokszor fontosabb, mint a hallás.
Mármint, annyiszor ugye nem azt mondjuk, amit gondolunk, és gesztusainkon, mozdulatainkon ez bizony meglátszik és akkor milyen hasznos, hogy felismered-e, hogy biza kamu kamu van..
Nagyon sok helyzetet bemutat, példákkal még illusztrációk is vannak több helyen :)

Doki P>!

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Bár nekem sulis „kötelező” volt a könyv, nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, aki kicsit is nyitott a téma felé. Nekem személy szerint nagyon sok „Ahha…” élményt/felfedezést okozott.
Mérhetetlen sok információ van a könyvben, amelynek néha kicsit nehéz a befogadása.
De sok ábra is tartozik a leírásokhoz, így könnyebb néhány bonyolultabb leírást megérteni.

Lorelei>!

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Imádom, amikor Sherlock Holmes a részletekből egészet alkot. Amikor Cal Lightman egy arcrezdülésből rájön az igazságra. Aki képes megfejteni a titkukat, hogy ne csak nézzünk, hanem lássunk, az a személy, érzéseim szerint sokra viheti. Nemcsak, hogy elkerülhetjük, hogy minket átverjenek és kihasználjanak, de mások manipulálására is képesek lehetünk. Vagy legalább sikeresebbek mások szándékainak megértésében.
Ezért szerettem volna jobban belelátni a testbeszéd világába. Sajnos egyre gyakrabban volt részem abban, hogy mások kihasználtak vagy az orromnál fogva félrevezettek. Pedig, ha csak egy kicsivel több időt szenteltem volna arra, hogy megfigyeljem őket a beszéd közben, ahelyett hogy lelkiekben próbálom összeszedni magam, a végén nem én jártam volna rosszul.

Bővebben: http://maybeitisaboutthestory.blogspot.hu/2015/10/allan…

nyolcadikutas>!

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Rövid, lényegre törő könyvecske rengeteg szemléltető rajzzal.
Egy bizonyos „szint” felett néhány eleme nyilvánvalónak tűnhet, de így témákra bontva és csokorba szedve mindenképp nyújt újdonságot még a testbeszédben jártasabbak részére is.
Aki szereti megfigyelni az embereket, gyakorolhatnak, de a hasznos tanácsok a megfigyeltek értelmezése tekintetében, saját életünkre is segítséggel, pozitív hatással lehet.
Azt, hogy az embert érdekli a testbeszéd mibenléte, pedig mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a könyv huszonötödik kiadásának egyik darabja akadt a kezembe.

BZsofi P>!

A nők általában jobb észlelők, mint a férfiak, és e tény adott alapot annak, amit közkeletű néven „női megérzésként” emlegetnek. Velük született képessége a nőknek, hogy felfogják s megfejtik a nem-verbális jelzéseket, és hogy éles szemmel fedeznek fel apró részleteket.

1 - A megértés általános szempontjai - Beleélő képesség, intuíció és megérzés

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · női megérzés · nők
ÁrnyékVirág>!

Az emberek 90 százaléka a megismerkedést követő másfél percben formálja meg
rólunk a véleményét, és ne feledjük: az első benyomást csak egyszer lehet kialakítani!

Területi és birtoklásgesztusok

Cicu>!

Ha egy nő szerelmes egy férfiba, kitágult pupillával néz rá, és a férfi, anélkül, hogy tudná, mi történik, helyesen értelmezi e jelzést. Ezért kedvelik a szerelmesek a gyengén világított helyeket, ahol a pupillák kitágulnak.

9 - Szemjelzések

Kapcsolódó szócikkek: pupilla
Cicu>!

Egyik legsúlyosabb hiba, amit a testbeszédben járatlan ember elkövethet, az, ha egyetlen gesztust más gesztusokból vagy körülményektől elkülönítve értelmez.

1 - A megértés általános szempontjai - Gesztuscsoportok

Kapcsolódó szócikkek: testbeszéd
ÁrnyékVirág>!

Apró figyelmeztetés: ha valaki téli fagyban a buszmegállóban áll és szaporán dörzsöli a tenyerét, nem feltétlenül azért teszi, mert számít a busz érkezésére. Egyszerűen fázik a keze.

Kéz- és kargesztusok

Kapcsolódó szócikkek: tél
psn>!

Desmond Morris, a könyvtárhasználat kérdésével foglalkozva kimutatja, hogy ha egy könyvet a könyvtári asztalon hagy valaki, átlagosan hetvenhét percig tartja fenn vele a helyét; a széken hagyott kiskabát viszont kétórás helyfoglalást jelent.

Cicu>!

A férfiak többnyire erősen dörzsölik a szemüket, és ha nagyot hazudnak, másfelé, rendszerint a földre néznek.

5 - Archoz illesztett kézgesztusok - Megtévesztés, kétkedés, hazudozás - Szemdörzsölés

Risus P>!

A mosolygás eredetileg fenyegető gesztus volt, manapság viszont nem ilyen jelleg gesztusokkal kapcsolják össze, hanem az öröm kinyilvánításának tekintik.

Kapcsolódó szócikkek: mosoly
Risus P>!

Egyes emberek védőburoknak tekintik az autójukat, amelyben elrejtőzhetnek a külvilág elől.

Kapcsolódó szócikkek: autó
Emerson>!

A végső kirekesztés: csukva tartani a szemet és elaludni, ez azonban négyszemközt ritkán fordul elő.