Testbeszéd 261 csillagozás

Gondolatolvasás gesztusokból
Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd Allan Pease: Testbeszéd

Minden mozdulatunk közlés. Ha e testbeszédet megtanuljuk helyesen értelmezni és használni, jobban megértjük embertársainkat és jobban megértethetjük önmagunkat. A szerző könyv ében saját tapasztalatait és a viselkedés-lélektan legújabb eredményeit felhasználva számos élethelyzetben elemzi a gesztusok jelentését és kínál gyakorlati útmutatót.

Park, Budapest, 2014
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633551394 · Fordította: Walkóné Békés Ágnes
Park, Budapest, 2012
224 oldal · ISBN: 9789635309504 · Fordította: Walkóné Békés Ágnes
Park, Budapest, 2012
224 oldal · ISBN: 9789635309870 · Fordította: Walkóné Békés Ágnes

Traclon

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

A könyv olvasása után gyakran beültem egyedül kávézókba, sörözőkbe, figyeltem és elemeztem az emberek testbeszédét. Fantasztikus volt!

Doki

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Bár nekem sulis „kötelező” volt a könyv, nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, aki kicsit is nyitott a téma felé. Nekem személy szerint nagyon sok „Ahha…” élményt/felfedezést okozott.
Mérhetetlen sok információ van a könyvben, amelynek néha kicsit nehéz a befogadása.
De sok ábra is tartozik a leírásokhoz, így könnyebb néhány bonyolultabb leírást megérteni.

Lorelei

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Imádom, amikor Sherlock Holmes a részletekből egészet alkot. Amikor Cal Lightman egy arcrezdülésből rájön az igazságra. Aki képes megfejteni a titkukat, hogy ne csak nézzünk, hanem lássunk, az a személy, érzéseim szerint sokra viheti. Nemcsak, hogy elkerülhetjük, hogy minket átverjenek és kihasználjanak, de mások manipulálására is képesek lehetünk. Vagy legalább sikeresebbek mások szándékainak megértésében.
Ezért szerettem volna jobban belelátni a testbeszéd világába. Sajnos egyre gyakrabban volt részem abban, hogy mások kihasználtak vagy az orromnál fogva félrevezettek. Pedig, ha csak egy kicsivel több időt szenteltem volna arra, hogy megfigyeljem őket a beszéd közben, ahelyett hogy lelkiekben próbálom összeszedni magam, a végén nem én jártam volna rosszul.

Bővebben: http://maybeitisaboutthestory.blogspot.hu/2015/10/allan…

Uzsonna P

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Hiánypótló mű volt első megjelenésekor, de most is még az egyik legjobb.

Emerson P

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

A testbeszéddel kicsit úgy vagyok, mint a grafológiával: könnyű lehetséges másnak mutatni magunkat, amik valójában vagyunk. Szóval nem vonnék le messzemenő következtetéseket abból, hogy a beszélgetőpartnerem hányszor vakarja meg a füle tövét és közben milyen irányba néz. Arról nem is beszélve, hogy a könyv szerint a szokásommá vált gesztusaim alapján én egy agresszív szexuális ragadozó vagyok (erre azért közel sem mondanám, hogy talált, süllyedt).
Persze érdekes megfigyelni mások non verbális közlésmódját, és amióta olvastam ezt a könyvet átestem a ló túlsó oldalára: jobban koncentrálok a beszélgetőpartner gesztikulációjára, mint a mondandójára… na, ideje lenne fókuszálnom.

adricca P

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Úgy emlékszem, érdekes és hasznos kis könyv.

Lunèa_Charlotté

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Köszönöm! Ez hasznos volt, mint kezdő alapok. :)

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Nagyon jó volt ezt a könyvet olvasni, mert a kommunikációs óráim jutott az eszembe, ahol többek között a testbeszédről is tartottak elég komolya előadásokat.
A könyv nagyon jól fel lett építve, tetszett, hogy külön szedte a testrészekkel való gesztusokat és ezekbe komolyabban belemélyedt. Kifejezetten örültem, hogy több ábrát is tartalmaz a könyv, amivel jobban megérthetjük és elképzelhetjük az adott gesztus jelentését.

Kingaak

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Sok új dolgot megtudtam ebből a könyvből. Viszont voltak dolgok amiket máshol már olvastam, de lehet innen inspirálódott azoknak a szövegeknek az írója.
Volt olyan információ is amit még sehol sem olvastam, és nem is fogalmazódott meg bennem, hogy bizonyos testhelyzet például mit jelent, csak tudat alatt tároltam az információt. Ajánlom mindenkinek egyszer ezt a könyvet.

Könyveskuckó_reblog

Allan Pease: Testbeszéd Gondolatolvasás gesztusokból

Nagyon tetszett! Megérdemelne egy frissebb kiadást! Azt gondolná az ember, hogy van annyi tudása magától is, hogy ráérezzen ezekre a testbeszédes dolgokra, de így leírva és tudatosítva azért mégiscsak sokkal beszédesebb az egész, és eredményesebben lehet alkalmazni – nem csak a magánéletben, munkahelyen, ügyfelekkel, társaságban egyaránt. Elképesztő, hogy az eredeti kiadás ’88-as!

BZsofi +SP

A nők általában jobb észlelők, mint a férfiak, és e tény adott alapot annak, amit közkeletű néven „női megérzésként” emlegetnek. Velük született képessége a nőknek, hogy felfogják s megfejtik a nem-verbális jelzéseket, és hogy éles szemmel fedeznek fel apró részleteket.

1 - A megértés általános szempontjai - Beleélő képesség, intuíció és megérzés

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · női megérzés · nők
Chrissie P

Ha egy nő szerelmes egy férfiba, kitágult pupillával néz rá, és a férfi, anélkül, hogy tudná, mi történik, helyesen értelmezi e jelzést. Ezért kedvelik a szerelmesek a gyengén világított helyeket, ahol a pupillák kitágulnak.

9 - Szemjelzések

ÁrnyékVirág

Az emberek 90 százaléka a megismerkedést követő másfél percben formálja meg
rólunk a véleményét, és ne feledjük: az első benyomást csak egyszer lehet kialakítani!

Területi és birtoklásgesztusok

Chrissie P

Egyik legsúlyosabb hiba, amit a testbeszédben járatlan ember elkövethet, az, ha egyetlen gesztust más gesztusokból vagy körülményektől elkülönítve értelmez.

1 - A megértés általános szempontjai - Gesztuscsoportok

psn

Desmond Morris, a könyvtárhasználat kérdésével foglalkozva kimutatja, hogy ha egy könyvet a könyvtári asztalon hagy valaki, átlagosan hetvenhét percig tartja fenn vele a helyét; a széken hagyott kiskabát viszont kétórás helyfoglalást jelent.

ÁrnyékVirág

Apró figyelmeztetés: ha valaki téli fagyban a buszmegállóban áll és szaporán dörzsöli a tenyerét, nem feltétlenül azért teszi, mert számít a busz érkezésére. Egyszerűen fázik a keze.

Kéz- és kargesztusok

Risus P

Mehrabianhoz hasonlóan ő is úgy találta, hogy a személyes kommunikáció verbális alkotóeleme nem egészen 35 százalék, és több mint 65 százalékot tesz ki a nem szavakkal történ közlés.

Risus P

A mosolygás eredetileg fenyegető gesztus volt, manapság viszont nem ilyen jelleg gesztusokkal kapcsolják össze, hanem az öröm kinyilvánításának tekintik.

Risus P

4. Ha van nálunk könyv vagy újság, azt a látszatot kell kelteni, hogy mélységesen belemerültünk az olvasásba.

Risus P

Egyes emberek védőburoknak tekintik az autójukat, amelyben elrejtőzhetnek a külvilág elől.