Caesar 16 csillagozás

Allan Massie: Caesar Allan Massie: Caesar Allan Massie: Caesar

Körém zárult az éjszaka. Írtam Antoniusnak és Octaviusnak is, de megbékéltem a halál gondolatával. Utolsó kívánságom: elkerülni a becstelenséget. Ezért határoztam el, hogy megírom, milyen részem volt Caesar halálában. Ha ez az írás túlél engem, az utókor megítélheti, híven szolgáltam-e a köztársaságot.
A szürke reggelt rózsás ujjak érintik. A kunyhóm ajtajában friss levegőt szívtam. Lágy reggeli levegőt a hegyekből. A völgyben kukorékolnak a kakasok. Hogy is mondta Clodia? „A halál hideg, szürke karma…” Valahogy így. „Nem játszhatjuk azt, hogy istenek vagyunk”, mondta. Amikor leszúrtuk Caesart, mindent mertünk, amit férfi merhet.

Szenzár, Budapest, 2017
296 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632279381 · Fordította: Lázár Júlia
Szenzár, 2017
296 oldal · ISBN: 9789634790068 · Fordította: Lázár Júlia
Szenzár, 2017
296 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632279381 · Fordította: Lázár Júlia

Vhrai P>!
Allan Massie: Caesar

A regény korszak- és témaválasztása nagyon tetszett. Mindig is érdekelt az ókori Róma történelme és Caesar személye. Az is nagyon érdekes, hogy kinek a szemszögéből követhetjük az eseményeket. Viszont nagyon sok dolgot – számomra – nem sikerült kivitelezni. Alapvetően egy izgalmas eseménysor zajlott le akkoriban, viszont itt ebből semmit sem érzékelhetünk. Inkább államelméleti fejtegetés, mint történelmi regény. Nekem igazán az sem tetszett, ahogy a római életmódot és egyes szereplőket bemutatott. Sokkal jobban kihasználhatta volna ezt az időszakot!

petitrenard>!
Allan Massie: Caesar

Ha hajlandó vagy elfogadni, hogy ez egy a sorsba beletörődve írt visszaemlékezés, nagyon fogod élvezni. Ha nem, roppant unalmasnak és vontatottnak találod majd
Nekem ez az írótól az első olvasott könyvem, a többi kötete a polcon vár rám. Nem fogom kihagyni őket.
Nagyon jól visszaadja a kor hangulatát, és ha nem is tér ki mindenre, az épp azért van, mert egy abban a korban élt ember szemszögéből írja, aki nem tudja objektíven nézni a történéseket, mivel benne van a sűrűjében. Én szeretem az ilyen könyveket. :)

FélszipókásŐsmoly P>!
Allan Massie: Caesar

Nagy élmény volt annak idején olvasni, sokat hozzátett ahhoz, hogy történelemórákon jobban figyeljek.

latinta P>!

Ezúttal még anyám is új házba költözött. Az Esquiline zaja, mondta, kezdett elviselhetetlenné válni, így most az édesanyjától örökölt házban lakott, az Aventine-on.

53. oldal, Negyedik fejezet (Aranyeső, 1999)

latinta P>!

Ezúttal még anyám is új házba költözött. Az Esquilinus zaja – mondta – kezdett elviselhetetlenné válni –, így most az édesanyjától örökölt házban lakott, az Aventinuson.

60. oldal, Negyedik fejezet (Helikon, 2017)