Új ​Frankensteinek 2 csillagozás

A XX. század elvetemült orvostudorai
Allan Hall: Új Frankensteinek

Dr. Jack Kevorkian, csak úgy hívják Doktor Halál, orvosi esküjét megszegve gyógyíthatlan betegeket pusztít el; dr. Karl Babor a treblinkai náci „embervágóhíd” orvosa később az etióp császár udvarában tűnik fel; Paul Vickers, az ismert orvos rák elleni gyógyszerrel teszi halálos beteggé feleségét; Klaus Fuchs, az atomtudós sorra kiadja az amerikai és angol atomkutatási eredményeket az oroszoknak. Orvosok, tudósok, ápolók, akik a modern kor eszközeivel érvényesítik gonoszságukat. Mi mozgatja őket? Megszállottság? Tévhitek? Nyereségvágy?
Kötetünk a huszadik század nyolc kegyetlen alakját mutatja be, feltárva megdöbbentő bűneseteket, lefestve az okokat és szándékokat. Olyan megtörtént eseményekről olvashatunk, amelyek megrendítették a világ közvéleményét, amelyek megtörténte ma is rémülettel tölti el az embereket, hiszen az áldozatok legtöbbször jóhiszemű emberek voltak, olyanok, akik megbíztak orvosukban, férjükben, barátjukban.

Pesti Szalon, Budapest, 1995
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636050775 · Fordította: Merényi Ágnes

Thomas Müller: Bestiális emberek
Huszár Ilona – Kuncz Elemér: Igazságügyi pszichiátria
Finszter Géza – Kőhalmi László – Végh Zsuzsanna (szerk.): Egy jobb világot hátrahagyni…
Irk Ferenc: Kétkedő kriminológia
Korinek László: Irányzatok a kriminológiai gondolkodás fejlődésében
Dános Valér: Kriminológiai ismeretek
Gönczöl Katalin – Korinek László – Lévai Miklós: Kriminológiai ismeretek, bűnözés, bűnözéskontroll
Lukáts György – Harle Tamás – Csapó Gábor: Hungaro-heroin
Korinek László: Kriminológia I-II.
Gönczöl Katalin – Kerezsi Klára – Korinek László – Lévay Miklós (szerk.): Kriminológia – szakkriminológia