Kis ​kukac könyv 159 csillagozás

Allan Ahlberg – Janet Ahlberg: Kis kukac könyv

Mindig voltak kukacok a Földön, vagy még inkább benne, az idők kezdete óta. Amikor dinoszauruszok trappoltak nagy dérrel-dúrral és ölre mentek egymással, a kukacok nagy bölcsen kitértek az útjukból.

Eredeti cím: The Little Worm Book

Eredeti megjelenés éve: 1979

Móra, Budapest, 1988
32 oldal · ISBN: 9631155358 · Fordította: Petrőczi Éva
Móra, Budapest, 1985
32 oldal · ISBN: 9631141403 · Fordította: Petrőczi Éva

David Livingstone

Allan Ahlberg – Janet Ahlberg: Kis kukac könyv

Ezt a könyvet szerintem úgy nettó 120-szor olvastam el, abból 81 alkalom olyan volt, hogy húgommal beültünk az íróasztal alá a nappaliban, és felváltva olvastuk fel egymásnak az oldalakat. És választottuk ki minden lapon, hogy melyik kukacok lennénk.

Később a könyv inspirált az Örl, az őslégy c. 8 kockás képregényük megalkotására tesómmal, amikor 10 évesek voltunk.

gabriel93>!
Allan Ahlberg – Janet Ahlberg: Kis kukac könyv

A könyv, amit az ember életében elsőnek vesz a kezébe, sosem felejti el.

Sippancs P>!
Allan Ahlberg – Janet Ahlberg: Kis kukac könyv

Sosem voltam egy nagy kukacrajongó, de most egyenesen beléjük szerettem, köszönet a 2. világháborús tevékenységüknek. :)
Döbbenet, én mondom! Ráadásul ők a világ urai?!

joopsy P>!
Allan Ahlberg – Janet Ahlberg: Kis kukac könyv

Megpróbálom a helyén kezelni, mert 33 évesen ez nagyon nem az én világom, de ha már a kezembe akadt, gyorsan elolvastam. Tök jó, hogy az utcán, séta közben is lehetett olvasni. :D Volt, amin hangosan felkacagtam. A láthatatlan kukac volt a kedvencem, valamint az, hogy a Föld történetében milyen szerepük volt a kukacoknak. Ez hatalmas ötlet volt, de szerintem ezt az egész kukacosdit bővebben ki lehetett volna fejteni, mert lehetőség lett volna még benne. :)

clarisssa P>!
Allan Ahlberg – Janet Ahlberg: Kis kukac könyv

Jaj, milyen pihentek lehettek a szerzők, amikor ezt összehozták! És mennyit nevetgélhettek közben! Na jó, azért az olvasót sem kell félteni. :)

Móra, Budapest, 1985
32 oldal · ISBN: 9631141403 · Fordította: Petrőczi Éva
Georginanéven P>!
Allan Ahlberg – Janet Ahlberg: Kis kukac könyv

Imádtuk gyerekként tesómmal. Később előszeretettel emlegettük, amikor már nagyobbak lettünk. Micsoda jó, hogy teljesen véletlenül most felfedeztem itt ezt a címet. Kedves emlékek jöttek elő.

adrica P>!
Allan Ahlberg – Janet Ahlberg: Kis kukac könyv

Minden, amit valaha tudni akartál a kukacokról* (*de az életben nem jutott volna eszedbe megkérdezni).

Nem, amúgy soha semmit nem akartam tudni a kukacokról, de ez a könyv halálosan cuki. És nagyon vicces. És az illusztrációk annyira aranyosak! :D

Olvastam már online, de örülök, hogy kölcsönkaphattam, mert nagyon szuper ez a formátum, valahogy még ez is hozzáad. Kell egy saját példány is mindenképpen. :)

tüskéshátú>!
Allan Ahlberg – Janet Ahlberg: Kis kukac könyv

Azért kaptam 7 évesen, mert komplett sajtkukac voltam, még mindig van a családban, aki Kukacnak hív.
Nagyon édi, nagyon zöttyent.

Ibolya_Márkus>!
Allan Ahlberg – Janet Ahlberg: Kis kukac könyv

Nyilván nem én vagyok a célközönség, csak úgy elolvastam, mert tényleg csak egy szösszenet az egész.
Voltak benne egészen vicces részek, meg kevésbé vicces részek.
Nem akarok kukacoskodni (ha-ha..vagy kac-kac, kukac. :)), de vannak ennél jobb hasonló könyvecskék.

Gelso P>!

A kukacok kedves háziállatok. A kukac hűségesebb a csigánál, s kevésbé valószínű, hogy elröpül, mint a katicabogár.

Gelso P>!

Az a kukac, amelynek két vége, egy közepe van, és nincs eleje, elunja magát.

Algernon P>!

Minden tisztességes kukacnak van egy eleje, egy közepe és egy vége.

VERDI>!

A „Csöpp Csoda kukac gallér” – megóvja a kukacot attól, hogy a saját farkába harapjon.

Gelso P>!

Nos, hát ilyenek a kukacok. Talán még akkor is itt lesznek, amikor mi már nem leszünk. – Ők a világ urai.

Gelso P>!

Mindig voltak kukacok a Földön, vagy még inkább benne, az idők kezdete óta.

VERDI>!

A kukacok jövőjéről csak halvány elképzeléseink lehetnek. A különösen jellemes és intelligens kukacok már megindultak a felemelkedés útján.

Algernon P>!

A közönséges kukac élete, bár gondtalannak látszik, nincs híján a nehézségeknek. A futballozás elterjedése nagymértékben megnehezítette a kukacok mindennapjait.