250 ​Nyelvtani gyakorlat – Német 2 csillagozás

Kezdőknek és haladóknak
Alke Hauschild: 250 Nyelvtani gyakorlat – Német

Nyelvtani gyakorlókönyv a sikeres nyelvtanuláshoz.
– Gyakorolja a legfontosabb nyelvtani jelenségeket témákra bontva.
– Válasza ki a nyelvtudásának megfelelő szintű gyakorlatokat (A1-B2).
– Ellenőrizze könnyen és gyorsan megoldásait, keresse meg az ismeretlen szavakat a Szószedetben.
– Olvassa el a rövid nyelvtani magyarázatokat, tippeket és érdekességeket.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: PONS 250 Nyelvtani gyakorlat PONS

PONS, 2015

_Andrea_>!
Alke Hauschild: 250 Nyelvtani gyakorlat – Német

Nem volt rossz könyv, de hemzseg a szerkesztési hibáktól és emiatt nehéz hatékonyan használni. Mintha egyáltalán nem látott volna korrektort. A feladatokban az a,b,c,d,e… felsorolásoknál nem mindig sikerült eltalálni a helyes sorrendet, vagy kétszer szerepelt valamelyik betű – a feladatok és a megoldókulcs között is voltak eltérések. Néhány helyen tartalmi/nyelvtani hibát is találtam benne. Kedvencem még: 2x1,5/2/3 cm-es fekete-fehér képek értelmezésével járó feladatok.
A szószedet sem volt túl hasznos, azok a szavak, amiket nem értettem, többnyire nem voltak benne.
A másik: a 90-es és korai 2000-es években tanultam németül, megszoktam, hogy a nyelvkönyvek hímsoviniszta idiótaságokkal vannak tele. Teljesen alap, hogy anya főz, mosogat – apa épít tévézik. És persze voltak titkárnős és buta nős viccek, stb. De könyörgöm, ezt a könyvet egy nő írta és 2014-ben jelent meg először… Miért szerepelnek benne még mindig olyan jópofáskodások, ahol az a vicc tárgya, hogy a párkapcsolatban a nő csinál otthon mindent, a pasi meg tesz magasról rá, és sajnáljuk őt, mert a nő rá is oszt feladatokat és meghívta az anyósát vendégségbe? Vagy válós vicc – ízléses.

Eule P>!
Alke Hauschild: 250 Nyelvtani gyakorlat – Német

Sokféle feladatot tartalmaz, több szinten, szinte minden előforduló nyelvtani jelenséget gyakoroltat.

Viszont néhol vannak benne hibák (nem sok), és időnként rendkívül egyszerű, gyakorlatilag másolási feladatot hoz egy-egy nyelvtanhoz.

Pozitívum: szószedet. Negatívum: minimális nyelvtani magyarázat hiánya.