Tudomány ​és vallás 9 csillagozás

Alister E. McGrath: Tudomány és vallás Alister E. McGrath: Tudomány és vallás

A ​tu­do­mány és a val­lás az em­be­ri­ség vizs­gá­ló­dá­sá­nak egyik leg­fi­gye­lem­re­mél­tóbb te­rü­le­te. A nö­vek­vő ér­dek­lő­dést mi sem jelzi job­ban, mint az Is­ten­nel és a fi­zi­ká­val, a spi­ri­tu­a­li­tás­sal és a tu­do­mánnyal, az em­be­ri ter­mé­szet és sors nagy rej­té­lye­i­vel fog­lal­ko­zó köny­vek és fil­mek iránt meg­nyil­vá­nu­ló fo­ko­zott fi­gye­lem. E könyv célja az, hogy meg­is­mer­tes­se az ol­va­sót a val­lás és a ter­mé­szet­tu­do­má­nyok ta­nul­má­nyo­zá­sá­nak leg­fon­to­sabb té­ma­kö­re­i­vel és kér­dé­se­i­vel. Így azok, akik ren­del­kez­nek némi elő­ze­tes is­me­ret­tel a tu­do­mánnyal és a val­lás­sal kap­cso­lat­ban, egyes fe­je­ze­te­ket is­me­rős­nek ta­lál­nak majd – az elő­ze­tes is­me­ret­tel nem ren­del­ke­zők szá­má­ra vi­szont hasz­nos lesz ez a rész­le­tes­ség. A kötet el­sőd­le­ges cél­ki­tű­zé­se a tu­do­mány és a val­lás érint­ke­zé­si pont­ja­i­nak fel­tá­rá­sa. Ezért akik tud­nak már va­la­mit a tu­do­mány­ról vagy a val­lás­ról, e… (tovább)

Typotex, Budapest, 2012
ISBN: 9789632792224 · Fordította: Gyárfás Vera
Typotex, Budapest, 2012
330 oldal · ISBN: 9789632791081 · Fordította: Gyárfás Vera
Typotex, Budapest, 2002
330 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632791081 · Fordította: Gyárfás Vera

Eta IP>!
Alister E. McGrath: Tudomány és vallás

Amiről az írás nem szól: nem védi tudományos alapon a vallást. Ellenben áttekintést ad a tudomány és a vallás viszonyáról az utóbbi 3-400 évben.
Tetszett.
Ami nem tetszett, az a fordítás és a rossz korrektúra (hibás elválasztások, vesszőhibák, fordítási hibák egyaránt voltak benne). Ezért a fél pont levonás. McGrath elég jól, olvasmányosan ír. Bevezetőnek mindenképpen nagyszerű.

MrDatalogin>!
Alister E. McGrath: Tudomány és vallás

Részletesen foglalkozik a tudomány és vallás metszéspontjaival, rávilágít olyan tévedésekre, amiket még ma is hisznek az emberek a vallással kapcsolatban. Nagyon hasznos könyv.

Sytka>!
Alister E. McGrath: Tudomány és vallás

Kiváló könyv a két terület viszonyáról: kellő terjedelemben és áttekinthető, olvasmányos stílusban ismerteti meg a kérdés alapvető tudnivalóit.

Video>!
Alister E. McGrath: Tudomány és vallás

A szerző vallásos, de ez a könyvön nem látszik meg. Bár egy filozófiai istenérvről azt írja, hogy még nem sikerült eldönteni, hogy megállja-e a helyét (ami önmagában is vicces, mert hát *filozófiai* istenérv, azaz innen nézve még értelme sincs az „igazságtartalmáról” beszélni), összességében objektíven kezeli a témát, és jó bevezetést nyújt a témakörbe.