Csapda (Navarone ágyúi 2.) 30 csillagozás

Alistair MacLean: Csapda

Az olvasó bizonyára emlékszik még az új-zélandi Mallory századosra, a világ legjobb sziklamászójára, Andreára, a hatalmas termetű, jólelkű, de kérlelhetetlen görögre, és az örökké álmos amerikaira, Miller tizedesre, a gyutacsok, bombák, robbanóanyagok utolérhetetlen szakemberére, akik a szerző előző regényében Navarone ágyúi ellen vették fel a küzdelmet. Az akkori siker után most újabb izgalmakban bővelkedő feladat várja hőseinket: ezúttal egy csapdába esett jugoszláv partizánegység megsegítésére kell harcba indulniuk a Neretva völgyében.

Interpress, Budapest, 1989
324 oldal · puhatáblás · ISBN: 963722274X · Fordította: Krasznai Márton
Interpress, Budapest, 1988
388 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637930965 · Fordította: Krasznai Márton

pingvin1
Alistair MacLean: Csapda

Nagyon jó kis könyv volt!
Izgalmas háborús történet nagyon jól megírva, lebilincselő :-)
Szerethető szereplőkkel, nagyon élveztem, jöhet a többi könyve is!

apwbdum
Alistair MacLean: Csapda

Ezt a könyvet, ha úgy tetszik a Navarone ágyúi folytatásának is lehet tekinteni. A szereplők ismerősek a helyszín új, de egy kicsit gyengébbre sikeredet mint, az előző könyv.

Zoltán_Majernik
Alistair MacLean: Csapda

Folyamatos izgalom, és csavaros cselekmény; és sokkal jobb mint a film :)

Laohu
Alistair MacLean: Csapda

Sajnálatosan én úgy olvastam a könyvet, hogy előtte már láttam a filmet is. Bár a filmből csak egyik kedvenc színészem ragadt meg, Harrison Ford más semmi. Érdekesnek érdekes terepet mutatott be az író, mivel kevés írás van az e területeken zajlott harcokról. Vak zenészért járt a plusz pont a végére.