Tampa 123 csillagozás

Egy pedofil tanárnő története
Alissa Nutting: Tampa

A ​26 éves Celeste Price vonzereje teljében, egy gazdag családból származó jóképű rendőr feleségeként tanári állást kap Tampa város egyik középiskolájában. Sem a kollegák, sem a férj, sem a gyerekek nem sejtik, hogy Celeste egyetlen mozgatórugója, hogy kamasz fiúk közelében lehessen, és közülük válassza ki áldozatát. Jack Patrick naiv és szorongó fiú, aki csak most ismerkedik a testi örömökkel. Celeste hamar meglátja benne a tökéletes partnert, és minden nőiségét latba vetve viszonyt kezd vele. Tanítás utáni vad szex a parkolóban, titkos randevúk a családi házban, mialatt a fiút egyedül nevelő apa túlórázik, finom érintések a folyosón, és az egyre erősebb rettegés a lebukástól, a megaláztatástól, ezek jellemzik a kapcsolatot. Celeste azonban hideg fejjel mindennel számol, és amikor már nincs hová bújni, lelkifurdalás nélkül meglépi az elképzelhetetlent…
A sötét humorral átszőtt, zavarba ejtően személyes és feszülten erotikus szöveg ítélet és moralizálás nélkül tárja elénk… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Athenaeum, Budapest, 2014
286 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632933085 · Fordította: Gömbicz Hanna
Athenaeum, Budapest, 2014
286 oldal · ISBN: 9789632933290 · Fordította: Gömbicz Hanna

Buckley Patrick · Celeste Price · Jack Patrick

Dyta_Kostova I>!

Alissa Nutting: Tampa Egy pedofil tanárnő története

Tekintetes népbíróság, előre szólok, ez a regény nagyon beteg és perverz. Gondolkodnom kellett rajta, hogy tulajdonképpen mit is értékeljek? A sztorit? Az íráskészséget? A karaktereket? Jó kérdés. Ép eszű (és lelkű ember) azt gondolja, kell egy beteg fantázia ahhoz, hogy valaki ezzel ennyit foglalkozzon, márpedig a pedó tanárnő gondolatai, következtetései, beteg logikája igen részletesen bemutatásra kerül, vagyis nyilván valamiféle kutatómunka megelőzte az írás fázisát. Rákerült a borítóra az is, hogy szókimondó, durva szöveg. Ezt tessék komolyan venni spoiler, ezért rettentő nehéz nem arra gondolni, hogy ha valaki ennyire aprólékosan és precízen meg tudja jeleníteni ezt a beteg elmét minden tettével együtt, akkor talán nem lapul-e az íróban is némi titkos hajlam? Végül két dolog miatt döntöttem úgy, hogy ez a könyv bizony jó, mégpedig: 1. Az énelbeszélő főhős tisztában van vele, hogy ő egy nem tolerálható szexuális beállítottsággal rendelkezik, nem akarja azt lenyomni a torkunkon (ehh), hogy egyébként ez rendben van, és nincs itt semmi látnivaló. 2. Ezen kívül vannak további karakterek is a sztoriban, normális (vagy másképp társadalmi peremvidékre szorult) szereplők, illetve ne feledkezzünk meg a kiszemelt srácról sem, bár talán pont az ő karakterét lehetett volna még egy kicsit mélyíteni (ám megértem, hogy erre egy E/1-es regénynél kevés lehetőség van). Olvastam már olyan regényt, ahol minden egyes női szereplő ugyanolyan volt, vagy a férfi főhős ugyanúgy gondolkodott róluk (degradálóan, szextárgyként), ezért ebben az esetben hajlanék arra, hogy nem, itt nem az író tette bele a saját személyiségét a (negatív) hősbe, és nem védi meg a karaktert a társadalmi kirekesztettségtől (a befejezés ellenére sem gondolom ezt). Maga a szöveg gyorsan olvasható, és néha kifejezetten érdekes asszociációkat tartalmaz, választékos nyelvezetű a maga mocskosságában is. Konkrétan merem állítani, hogy van irodalmi értéke a témája ellenére. Márpedig pusztán azért alacsony csillagozást adni, mert egy elítélendő dologról szól, úgy érzem, nem lenne fair. (Bár még nem olvastam, de ilyen erővel mondjuk a Bárányok hallgatnak vagy valami beteg S. King regény is egy csillag lenne, pedig….) Ajánlani nem fogom, de ha valaki kézbe veszi, semmivel sem fog rosszabb szöveget kapni, mint a 365 nap vagy bármelyik mamipornó, sőt… Sőt.

SteelCurtain>!

Alissa Nutting: Tampa Egy pedofil tanárnő története

Remek regény, mégsem csodálkozom a botrányosan alacsony (65%-os) értékelésén. A pedofília önmagában is kényes téma, s ha az elkövető tanárként foglalkozás közben hálózza be áldozatait, az még inkább visszataszító. Ha mindezt megfejeljük azzal, hogy az elkövető a rögzült sztereotípiákkal ellentétben nem férfi, hanem nő, akkor máris kész a botrány. De nem a szerző fantáziája szállt el, mert egyre többször kerül nyilvánosságra hasonló eset. Ha jól emlékszem az idei év elején egy hazai, kadarkúti eset is borzolta a kedélyeket, bár ott a szexuálisan zaklatott fiú már elmúlt 14 éves, tehát jogilag már nem minősül pedofíliának. A kiskorú veszélyeztetése viszont fennáll, hiszen egy ilyen viszonyban a diák mindenképpen kiszolgáltatott helyzetben van. Sajnálatos módon a társadalom inkább elpoénkodja a nyilvánosságra került eseteket. Míg a megrontott kislányokon mindenki szörnyülködik, addig a fiúkat inkább irigylik, teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy akiket pusztán szexuális tárgyként kezeltek, azok aligha lesznek képesek valaha is normális érzelmekre és működőképes párkapcsolatra. Minden tiszteletem a szerzőé, aki nőként mert belenyúlni ebbe a darázsfészekbe, amelytől a férfiak is távol tartották magukat. Sőt! Így lett igazán hiteles.
Többnyire az undorító és gusztustalan kifejezéseket használják ezzel a könyvvel kapcsolatban. Nos, aki szerint a pedofília nem undorító és gusztustalan, az itt félbe is hagyhatja az olvasást.
Őszintén szólva a könyv címkézését sem értem.
Erotikus?
Egy 26 éves bombanő és egy kisfiús külsejű 14 éves kamaszfiú szexjelenetei erotikusak?
Bármennyire szexről is van szó, aki erre rá tud izgulni, annak a járdarajzversenyeket és a színes szemeteszsákokat is18-as karikával kellene ellátni.
A szexuális perverzió viszont rendben van, már persze ha nem akarunk a fentieken túlmenően mást is beleértelmezni.
Alissa Nutting körültekintően, fokozatosan építi fel egy velejéig romlott beteges hajlamú nő karakterét. Hidegvérű, mindent a céljának alárendelő személy, aki az élet számtalan területén érvényesülhetett volna, ha sajátos szenvedélye nem sodorja a szexuális bűnözés világába. Mintegy mellékesen rámutat, hogy milyen nemtelen célokra lehet felhasználni a jenkik szépségmániáját, s a tökéletesnek vélt amerikai jogrendet is. Viszont egyesek feltevéseivel ellentétben ez nem nő-, nem gyerek-, és nem tanárellenes. Még csak nem is iskolaellenes. És bár sokan dorongolták le ezt a regényt, állítom, hogy nem is olvasóellenes.

Cicu>!

Alissa Nutting: Tampa Egy pedofil tanárnő története

Tyűha! Ütős kis történet volt. Bizarr, megrázó, izgalmas!

Ittimi78>!

Ez elég beteg volt. :DDD
De jókat nevettem rajta.

nat>!

Alissa Nutting: Tampa Egy pedofil tanárnő története

Ez a könyv azért elég meredek volt. Nagyon jól van megírva, de a történet miatt egyáltalán nem ajánlott mindenkinek. Celeste egy perverz, pedifol állat, aki sokszor valami bizar módon vicces.

agi89>!

Ez elég beteg volt!
Ha belegondolok hogy velem egyidős Celeste… Ah hányinger.
De tetszett. Nagyon szeretem könyvbe, filmbe egyaránt, ha a nem teljesen „normális” főszereplő fejébe látsz bele. Mindig is érdekelt a pszichológia.

Fogalmam sincs kinek ajánlható, de kiskorú fiúgyermekkel rendelkezőknek inkább nem.

Szédültnapraforgó>!

Alissa Nutting: Tampa Egy pedofil tanárnő története

Első olvasásom az írónőtől. Mikor elkezdtem olvasni, nem vagyok egy prűd nőszemély, de gyomorforgató volt, abba is akartam hagyni. De aztán mégis olvastam tovább, kíváncsian várva mik fognak még történni, s közben azon szurkoltam mikor bukik már le a „kedves, csodaszép” tanárnő…elhiszem, hogy a fiatal fiúknak ez egy nagy dolog, hogy egy csinos, idős nő vágyik rájuk, de sajnos ez nem normális. Ez egy betegség.
Ráadásul a perverz vágyaival, mennyi ember életét tönkre vágta. A férjét is átvágta éveken át… A sok hazugság, a halál spoiler
Szóval egyszer olvasható, de tényleg gyomor kell hozzá, annyira kendőzetlenül, őszintén írja le a szexuális elemeket.

evi1234>!

Alissa Nutting: Tampa Egy pedofil tanárnő története

Ez nem egy kedves kis történet, aminek happy end a vége és a bűnös elnyeri méltó bűntetését…nem, ez nagyon nem az a sztori.
Ennek a könyvnek a főhőse Celeste, aki külsőre gyönyörű, viszont legbelül nagyon beteg. Celeste tanárként dolgozik és imádja a gyerekeket…főleg a fiúkat. Sőt, iskolán kívűl is szívesen „tanítgatja" (khm…a testi örömökkel kapcsolatban) a szorongó, naiv srácokat, azzal pedig mit sem törődik, hogy maradandó lelki sérüléseket okozhat nekik. Innentől pedig már elég egyértelmű, hogy ez egy undorító cselekménnyel rendelkező könyv. Én nem ítélkezem amiatt, hogy ki, kivel, hogyan és mit csinál, de ha közben az egyik fél sérülhet, az már nagyon nem oké. Celeste pedig egyáltalán nem tőrődött senkivel és semmivel, csakis a saját vágyaival. Közben pedig manipulációval vette rá a fiúkat, arra amit szeretett volna…és pont ezek miatt lett undorító és beteges az egész.
Azonban több dolog is tetszett ebben az (enyhén szólva is) botrányos könyvben:
– Rámutatott, hogy hiába a szépség, a jó állás, a példás család, ha valaki olyan gyomorforgató dolgokra képes, mint Celeste. Vagyis nem érdemes mindenkiben megbízni, aki látszólag tökéletes.
– A törvény, a bíróság, a rendőrség stb. nem minden esetben képes megfékezni az olyan elmebeteg embereket, mint a főhősnő. Így pedig tovább garázdálkodhatnak közöttünk. (Tudom, tudom…ez egy kitalált sztori, de nem vagyok olyan naiv, hogy azt feltételezzem, hogy nem élnek a világon Celeste-hez hasonlóak).
Összeségében nézve, nem volt rossz könyv, de csakis az kezdje el olvasni, akinek van hozzá gyomra.

Vikiwi>!

Alissa Nutting: Tampa Egy pedofil tanárnő története

Nos, nem kicsit beteg, az biztos, de ezt is vártam. Ezért olvastam el.
Egyik szereplőt sem tartottam szimpatikusnak, talán, ha muszáj valakit megnevezni, az Ford lenne, de ő is mérföldekre van a kedvelhető karakterektől…
Izgalmasnak izgalmas könyv, azonban csak erős gyomrú embereknek, mert félő, hogy az aznapi ebéd kikívánkozik :D

lilla_csanyi>!

Alissa Nutting: Tampa Egy pedofil tanárnő története

Úgy kb. a könyv közepéig biztos voltam benne, hogy fél csillagnál többet nem fogok rá adni, aztán a végén csak feltornázta magát egy olyan könyvvé, amit legalább egyszer azért érdemes elolvasni.
A probléma az, hogy engem nagyon érdekelt volna Celeste lélektani „működése”, amit csak a könyv második felétől kaptam meg. Az első része viszont csupán egy hamisítatlan b*szós könyv: folyamatosan ugrándozunk főhősnőnk nedves fantáziái és önkielégítései között, illetve egy idő után ebbe bekapcsolódik a tényleges aktusok sora is. Az ilyesfajta „irodalom” pedig nem kenyerem.
A legjobban a regény vége tetszett, ahol nemcsak hogy megkaptam, amire vágytam, de még egy igen jól sikerült kritikát is sikerült elcsípnem az eltorzult társadalmunkról (főleg az amerikai kultúráéról).
Ha az ember kibírja az elejét, egész jó kis olvasmánnyá növi ki magát, úgyhogy aki bírja gyomorral az ilyesmit, és érdeklik a szociopaták, azoknak tudom ajánlani. :)

mrsp>!

A vonzalom nagyon erős érzelmeket szül – motyogtam. – Legyőzi a józan észt.

Kapcsolódó szócikkek: vonzalom
mrsp>!

Miért teszünk úgy, mintha az emberi kapcsolatok bármit is érnének?

Zakkant_Tudós>!

Te egyszerűen csak jó ember vagy. Ritka.

KATARYNA>!

[…] mert a tett hangosabb minden szónál.

Kapcsolódó szócikkek: tett
KATARYNA>!

[…] ha egy nő főleg a pénze miatt megy hozzá valakihez, az „áldozat” általában sokkal idősebb.

Kapcsolódó szócikkek: pénz
Zakkant_Tudós>!

Sokan ellentmondásként értékelhetik ezt, de én csupán ironikusnak találtam: az én szemszögemből a tinédzserekkel folytatott szex volt az egyetlen módja annak, hogy a testiséget maradandóan ki tudjam élvezni. Nagyon figyelmesek, minden részletet megjegyeznek, minden egyes porcikádért eszelősen rajonganak. Hát nem ez kellene, hogy legyen az egyetlen út?

Kapcsolódó szócikkek: Celeste Price · szexualitás · tinédzser
mrsp>!

Mindig úgy gondoltam, a lelket trükkös dolog a testben tartani; olyan, mint egy örökösen unatkozó arisztokrata: lehetősége nyílik bármikor távozni, amikor csak kedve szottyan rá.

mrsp>!

Az elfojtott titkok gennyes sebekké válnak, beteg leszel tőlük.

Kapcsolódó szócikkek: titok
mrsp>!

Beszarás, de van igazság a földön.

Kapcsolódó szócikkek: igazság
mrsp>!

A távolság megszépíti a dolgokat.

Kapcsolódó szócikkek: távolság