Katharine ​Parr (Hat Tudor királyné 6.) 7 csillagozás

A hatodik feleség
Alison Weir: Katharine Parr

Alison ​Weir, számtalan sikerkönyv írója és neves történész VIII. Henrik hatodik és egyben utolsó feleségének bámulatos történetével tesz pontot a Tudor királynékat felvonultató sorozatára.

Annak a feleségnek a történetével, akinek sikerült túlélnie a királyt és újra férjhez mehetett, hogy azután egy szerelmi cselszövésbe keveredjen, ami egyenesen Anglia trónját veszélyeztette.

Egy asszony, aki a szerelem és a kötelesség között őrlődik.

Két férje meghalt, egy fiúról és egy beteg emberről kell gondoskodnia. És Katharine most végre szabadon választhat.

Az idősödő király szeme megakad rajta. Katharine nem utasíthatja vissza…, ahogy azt sem árulhatja el, hogy mást szeret.

Henrik hatodik felesége lesz, királyné és megbízható barát. De Katharine egy másik, mélyen rejtett titkot is őriz a szívében, ami máglyára küldheti…

Ő Katharine Parr, Henrik utolsó felesége, és ez az ő története.

Alison Weir, a sikerkönyvek szerzőjeként is ismert… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Művelt Nép, Budapest, 2023
656 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635802746 · Fordította: Sillár Emőke
Művelt Nép, Budapest, 2023
656 oldal · ISBN: 9789635802753 · Fordította: Sillár Emőke

Alison Weir: Katharine Parr A hatodik feleség

Kedvelem ezt a sorozatot, amely a Tudor udvar működését és annak szereplőit kelti csodálatosan életre. Weir csupán egy maroknyi szereplőt használ, mégis élettel teli a történet.Bár a sorozat véget ért, a hatás még sokáig megmarad, hiszen ez egy élvezetes regénysorozat.

Kisördög >!

Alison Weir: Katharine Parr A hatodik feleség

Nagyon vártam a sorozat befejező kötetét, Weir királynői közül abszolút Parr Katalin a kedvenc, eszes, kedves és jól kezeli a kemény helyzeteket. A sorozatból azonban nem ez a legjobban megírt könyv, és nem a történet szempontjából, hanem leginkább stilisztikai vagy fordítói hibák miatt. Nem zavaróan sok volt a furcsa mondat, de azért észrevehető. A cselekményre és a törtènetvezetésre szerencsére ez nem volt hatással, élvezhető olvasmány volt :) Bár Parr Katalin történetét a Tudorok rajongói bizonyára ismerik, mégis sikerült egy izgalmas könyvet írni az utolsó királynéről, aki méltatlanul csak hatodik feleségként van aposztrofálva, pedig – az első feleségén kívül- ő volt a bölcs, és gondoskodó asszony. Életében voltak nehéz döntései, de ő mindig okosan, ésszel döntött és nem panaszkodott, a legjobbat igyekezett a helyzetből kihozni. Sajnálom, hogy az igazi boldogságból végül oly kevés jutott neki.

Sziszi2016>!

Alison Weir: Katharine Parr A hatodik feleség

Fantasztikus volt, akár az előző öt királynő története. Hiányozni fog, az elmúlt hat évben izgatottan vártam a megjelenésük!

robinson P>!

Egy férfinak, aki az útját egyengeti a világban, segítő társra van szüksége, nem egy malomkőre a nyakába.

robinson P>!

Gyorsan teltek a hónapok, mint mindig, ha az ember élvezi az életet.

robinson P>!

– Bolond az, aki hozzámegy egy olyan férfihoz, aki vagy eldobja, vagy megöli a feleségeit. Ehhez vasidegekre volna szükség!

robinson P>!

A halál hatalmas átrendeződéseket hoz, főleg egy király halála. Angliát végtelenül üresnek érezte Henrik nélkül. Az udvar soha nem lesz már ugyanaz.

robinson P>!

Anyja levelei főleg a király válásáról szóltak – a „Nagy Ügyről”, ahogy az emberek nevezték.

robinson P>!

– Istenemre, hölgyem, nem ápolónőt keresek, hanem egy királynét, aki ékesíti az udvaromat, és egy feleséget, aki újabb fiúkat ad nekem! Egy érett és intelligens nőt akarok, akivel élvezem a beszélgetést, valakit, akiben megbízhatok. És tudom, hogy önben megbízhatok. Magányos vagyok. Feleséget akarok az ágyamban és az asztalomnál. És önben van valami izzás.

robinson P>!

Katharine ötéves volt, amikor a halál az életére vetítette sötét árnyékát.

robinson P>!

Nem létezik, hogy ez megtörténik! Kedvelte a királyt, na de hozzámenni? Nem. Ezt nem tudná megtenni, soha. Túl öreg, túl kövér, túl beteg, túl félelmetesen nagyhatalmú. Elképzelni is lehetetlen, hogy ágyba menjen vele. És már ötször volt nős.

robinson P>!

Kevés öröm volt a királyné háztartásában, mert a király megszállottan üldözte a királyné egy másik szobalányát, Anne Boleyn kisasszonyt, akiről anyjuknak igazán nem volt jó véleménye.

robinson P>!

– Őfelségét úgy ismerik, hogy azok iránt mutat kegyet, akiket tönkre akar tenni. És Cromwellnek sok ellensége van, akik kétségkívül mérget csepegtetnek a király fülébe.