Aranyhaj 51 csillagozás

Alison Sage – Sarah Gibb: Aranyhaj

A csodaszép Aranyhaj egy magas toronyba zárva raboskodik, ahol csak az erdő kis állatai látogatják meg, no meg a boszorkány, aki bebörtönözte. Egy nap azonban királyfi lovagol el a torony mellett, akit megbabonáz a lány szépsége, és úgy dönt, kiszabadítja… A Grimm testvérek meséje ezúttal A királykisasszony, akinek nem volt birodalma illusztrátora, Sarah Gibb képei által kel életre.

Manó Könyvek, Budapest, 2011
32 oldal · ISBN: 9786155028083 · Fordította: Totth Benedek · Illusztrálta: Sarah Gibb
Manó Könyvek, Budapest, 2010
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155028083 · Fordította: Totth Benedek · Illusztrálta: Sarah Gibb

Aranyhaj

Cs_N_Kinga P>!
Alison Sage – Sarah Gibb: Aranyhaj

Természetesen kihívás miatt vettem kezembe ezt a könyvet. Azért kíváncsi voltam, lesz-e bármi újdonság azzal a mesével szemben, amelyiket már láttam tévében, vagy egy másikat a moziban. A téma adott, de azért…. Nos elragadtatva nem voltam, de az alapok ugyanazok, a képek/rajzok tetszettek benne, és esti mesére a kisebbeknek tökéletes. Nekem kicsit rövid volt és fura spoiler. Egyszer el lehetett ezt is olvasni:)

Molymacska>!
Alison Sage – Sarah Gibb: Aranyhaj

Ezt a mesét csak azért olvastam el, mert Sarah Gibb illusztrálta. Az Aranyhaj mese nekem se kedvencem, bár érdekes, de valahogy sosem fogott meg igazán, és sajnos ebben a mesében sem fogott meg túlságosan. (talán azért, mert ez a káposztás dolog is túlmisztifikált számomra)
A rajz viszont gyönyörű volt. A részletgazdagság, a különleges minták és motívumok, az árnyékképek, és akár az erdő bonyolult mintázata. Gyönyörű volt, szemkápráztató, és egyszerűen csodálatos.
Nagyon ajánlom mindenkinek ezeket a meséket ezekkel a gyönyörű rajzokkal. Sarah Gibb még mindig le tud venni a lábamról, olyan szép illusztrációi vannak.

Midoriko>!
Alison Sage – Sarah Gibb: Aranyhaj

Az elejétől a végéig imádtam, a rajzolás gyönyörű és nagyon jól ragadják meg a történet fontos momentumait!

cukorborsoooooo>!
Alison Sage – Sarah Gibb: Aranyhaj

A rajzok ebben is gyönyörűek és kidolgozottak. És az illat is megint nagyon jó *o*. De a történet néhány pontja megkérdőjelezhető, furcsa és érthetetlen. spoiler Ez is egy nagyban leegyszerűsített változat, de szeretem azokat a történeteket, amiknek jó a vége.:)

mrsp>!
Alison Sage – Sarah Gibb: Aranyhaj

Még mindig imádom ezeket az illusztrált, újragondolt mesekönyveket. A képek gyönyörűek, azt egész mese színei varázslatosak, és maga a történet is nagyon aranyos.

Lilla_Miko>!
Alison Sage – Sarah Gibb: Aranyhaj

Nagyon régen olvastam ezt a történetet egy mesekönyvben. Nem is magára a történetre, inkább csak egy részletére emlékeztem spoiler. A történet nem rossz, nekem igazából a királyfi képével volt csak bajom, mert olyan volt, mintha egyszer megrajzolták volna, és utána csak bemásolták volna más oldalakra spoiler

ggizi P>!
Alison Sage – Sarah Gibb: Aranyhaj

Ez a könyv is ugyanolyan gyönyörű, mint a többiek, és a történet is igazi tündérmese, bár a bugyutább fajtából. És ha valaki a Disney-s féle változatot ismeri, akkor egy kicsit csalódni fog, mert az imádnivalóan csibész és léha Flynn Ryder helyett itt egy sótlanul hagyományos királyfit kap. Persze ezzel most igazságtalan voltam, hiszen ez egy zanzásított történet, ahol nem lehet brillírozni, de hát ez van :) A könyv szépsége ettől még vitathatatlan :)

(Amúgy jó ürügy a gyerekeimre fogni, amikor ilyen mesekönyveket veszek ki a könyvtárból, nélkülük be se tenném a lábam a gyerekkönyvtárba, és lám, milyen könyvekről maradnék le… :))

Alexandra_Tóth>!

Gyönyörűen illusztrált mesekönyv(:
Imádom ezeket a rajzokat.

A történet maga egyszerűen szép és meseszerű, de közben szörnyen beteg részeket is tartalmaz. :D

Nekem nagyon tetszett és természetesen happy end a vége, de mikor a királyfi megvakul, na akkor csak pislogtam :D

Sakura>!
Alison Sage – Sarah Gibb: Aranyhaj

Nem lehet elégszer mesélni egy csapat kislánynak, ahol mindenki hercegnő.

FruzsinaRacz>!
Alison Sage – Sarah Gibb: Aranyhaj

Egyrészt, Sarah Gibb illusztrációit imádom, és vadászom a konyveit. Illetve, ha szembe jön, lecsapok rá. Tipikusan olyannak találom mindegyiket, hogy nem könnyű kinőni belőle.
Tegnap sikerült egy nagyon kedvező ajánlat során megkaparintani, este rögtön el is olvastuk. Külön megelégedésemre szolgál, hogy fiam is többször átlapozva, apró kis részletek százaira bukkant.
Tetszik a történet leírása, kellően lágy lett, de a hagyományos Grimm vonal él benne. Szerintem ez kell a népnek…akarom mondani nekem.

SophieOswald>!

– Aranyhaj, Aranyhaj, ereszd le a hajadat!

Kapcsolódó szócikkek: Aranyhaj
Ninácska P>!

Teltek-múltak az évek, s Aranyhaj végül ráunt a fogságra.

Kapcsolódó szócikkek: Aranyhaj
Ninácska P>!

Mellette egy őzike lépkedett, és ügyesen terelgette, nehogy beleessen egy árokba, vagy nekimenjen egy fának.

SophieOswald>!

Sok-sok évvel ezelőtt egy messzi, gyönyörű országban élt egy fiatal kertész a csinos feleségével.

SophieOswald>!

Ami a boszorkányt illeti, ő annyira elkeseredett és olyan dühös lett, hogy bezárkózott egy félhomályos kastélyba, és soha többé nem jött ki onnan.