Oczy ​wilka (Oczy wilka 1.) 1 csillagozás

Alicja Sinicka: Oczy wilka

Lena Kajzer, świeżo upieczona absolwentka studiów licencjackich, zaczyna właśnie nowy rozdział w życiu. Zmiana miejsca, staż w dużej firmie, pokój wynajęty w mieszkaniu przyjaciółki w niewielkiej miejscowości Głębia – wszystko to ma pomóc jej oderwać się od przeszłości. Przypadek sprawia, że nowe życie Leny zaczyna się z hukiem (i to całkiem dosłownie), kiedy z rozpędu wjeżdża swoim autem w zaparkowany samochód najbardziej tajemniczego mieszkańca miasteczka. Człowieka o opinii kogoś bardzo niebezpiecznego, a przy tym posiadacza najbardziej niezwykłych oczu, jakie Lena kiedykolwiek widziała…

„Oczy wilka” to wciągająca i zaskakująca opowieść o tym, jak trudno panować nad własnym życiem, zwłaszcza kiedy umysł obraca się przeciwko nam. I o tym, jak czyjeś spojrzenie może zmienić wszystko…

Novae Res, Gdynia, 2017

Alicja Sinicka: Oczy wilka

Hűha! Azt kell mondanom, hogy egy debütáló író első könyveként ez bizony fantasztikusan jó volt. És bár volt benne pár dolog, ami nem tetszett, muszáj vagyok 5 csillagot adni, mert, mint mondtam első könyvként, ilyet írni és kiadni… hűha!
A könyvet amúgy teljesen lutriban vettem meg: mikor megláttam azokat a szemeket a borítón, akartam. És kivételesen az sem érdekelt, hogy egy tök ismeretlen íróról van szó.
Igaz, a leírás alapján (meg cím alapján: Farkasszemek), azt hittem, hogy valami alakváltós könyv lesz. Mivel szeretem az alakváltós könyveket, nem is bántam volna.
Ehhez képest kaptam egy teljesen más történetet, de nem bánom. Még annak ellenére sem, hogy igazából nem vagyok oda a maffiás sztorikért, de Arturért bármit :)
És most egy kicsit a sztoriról:
Itt van nekünk rögtön Lena, aki az egyetem elvégzése után, a legjobb barátnője hívására, ott hagyja Katowicét és elköltözik Jolka szülővárosába, egy kis városkába, Głębiába (nem létező hely), ahol állást ajánlanak neki. Az új élete rögtön azzal kezdődik, hogy nem sokkal a városhatár után sikeresen belekoccan egy parkoló autóba.
Nem sokkal később megismeri az autó tulaját: egy halvány barna bőrű, barna hajú, gyönyörű világoskék szemű (majdnem fehér szemű) férfit, akinek átható a tekintete és mintha belelátna a lány fejébe.
Lena képtelen kiverni a fejéből az ismeretlen férfit és annak ellenére, hogy legjobb barátnője figyelmezteti, hogy tartsa távol magát Artur Manganótól, hamarosan azon veszi észre magát, hogy folyton összetalálkozik vele és a köztük lévő vonzás csak nő és nő.

Nos nem sok kellett, hogy rájöjjek, hogy Artur és a kis kozmetikai cégük nem épp a legtisztább, főleg, mikor megjelennek a csúnya orosz maffia emberei, akik folyton követik Lenát.
Mint mondtam, nem szeretem a maffiás könyveket és eleinte furcsállottam is, hogy Lena mi a fenéért nem bír elszakadni Arturtól, de az író egyszerűen zseniálisan keveri a szálakat. Szép lassan kiderül, hogy semmi sem az, aminek látszik, senki sem az, akinek mondja magát és, hogy négy évvel korábban olyan események történtek, amelyek összefűzik nem csak Lena és Artur múltját, de nagyon sok emberét is.

Egyben biztos vagyok: Alicja Sinicka megvett a könyvével kilóra és biztos vagyok benne, hogy ha jön ki új könyve, az a polcomon fog landolni.

Fairymysz>!

Dopóki nie pogodzisz się z przeszłością, nie zrobisz kroku naprzód

Fairymysz>!

Dzisiejsze słowa nie wymażą wczorajszych uczuć.

Oczy wilka sorozat · Összehasonlítás