8. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján
36. legjobb ifjúsági könyv a molyok értékelése alapján
50. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

Heartstopper ​2. (Heartstopper 2.) 644 csillagozás

Alice Oseman: Heartstopper 2. Alice Oseman: Heartstopper 2. Alice Oseman: Heartstopper 2.

Nick and Charlie are best friends. Nick knows Charlie's gay, and Charlie is sure that Nick isn't.

But love works in surprising ways, and Nick is discovering all kinds of things about his friends, his family … and himself.

Heartstopper is about friendship, loyalty and mental illness. It encompasses all the small stories of Nick and Charlie's lives that together make up something larger, which speaks to all of us.

'Absolutely delightful. Sweet, romantic, kind. Beautifully paced. I loved this book.' RAINBOW ROWELL, author of Carry On

This is the second volume of Heartstopper, with more to come.

Eredeti megjelenés éve: 2019

174 tag · 144 karc · Utolsó karc: 2024. február 4., 10:26 · Bővebben

Nicholas (Nick) Nelson · Charlie Spring · Victoria (Tori) Spring · Tara Jones

Szilvi00 P>!
Alice Oseman: Heartstopper 2.

Egyre jobban szeretem a srácokat!
Legszívesebben a szuszt is kiölelném belőlük!
Helyette a táblagépet szeretgetem.
Olyan helyesek! ♥

Hodder Children's Books, London, 2019
320 oldal · ASIN: B07K25MKTW · Illusztrálta: Alice Oseman
DarknessAngel>!
Alice Oseman: Heartstopper 2.

Ha az előző rész cuki volt, akkor ez már nem tudom minek felel meg ^-^ Imádom, hogy Nick és Charlie milyen aranyosak, valamint hogy nem is kell értük nagyon izgulni, mivel őszinték egymással.

Naiva P>!
Alice Oseman: Heartstopper 2.

Szívmelengető, bájos, csupaszív és csodaszép történet. Az, ami Nick és Charlie között van, az több, mint szép. Engem teljesen feltöltött érzelmekkel. Teljes egyszerűséggel egyszerű történet, de ez nem von le semmit a képregény olvasási és élvezeti élvezetből. Ez a második rész, az előző részhez képest, egy kicsit lassabban bontakozik ki. Újabb és újabb problémák gördülnek a fiúk elé, akik ügyesen próbálnak ezekkel megküzdeni. Alice Oseman egy igazi kis csodát alkotott ezzel a képregénnyel. Nem tudtam várni, rögtön álltam neki a folytatásnak.

Katotoka>!

*szívem tele boldogsággal*
Olyan szépen, érzékletesen ábrázolja a gyengéd érzelmeket.
Charlie türelemmel és szeretettel fordul Nick útkeresése felé, de nem bagatelizálják el benne ennek a problémáját és a homofóbia kérdését sem.
Továbbra is könnyen lehet vele haladni, szívmelengető képregény.

Alice Oseman: Heartstopper 2.

Egyszerűen pont ezért nem szeretek képregényt, főleg webcomicot, vagy webtoont értékelni, mert fogalmam sincs, hol van vége egy-egy nyomtatott kötetnek. Ez a mű eleve nem nyomtatásra volt szánva, hanem netes olvasásra, így sajnos egybe ledaráltam a kint lévő összes fejezetet anno, azt hogy melyik kötetben mi van a jelöléskor megnéztem, már rég elfelejtettem.

Éppen ezért a korábbi értékelésem ide is teljesen érvényes:
Alapvetően tényleg aranyos off, de sok erős témát is feszeget az író. Na ez-az, amit nem szeretek leírni, mert tudom, hogy ez sokaknak fáj, de a képregény nem jól dolgozza fel ezeket a témákat. Addig amíg Nick és Charlie kapcsolatáról van szó, egyértelműen 5 csillag, de a később (fogalmam sincs hol vannak elbontva a kötetek, mert én a webcomicot olvastam Tapason, ami jóval előrébb tart, mint a négy megjelent kötet) megjelenő mentális gondok éppen csak felvezetésnek jó, de messze nem a legjobb kidolgozást kapta, ami sajnálatos.

A történet kedves, bájos, és olyan ifjúságin cukormázas. Ellenben a rajzolását nagyon szeretem, viszont a kézírásra hajazó szövegbuborékokat nem, az angolban még csak-csak elmegy, de egy -egy bonyolult nyelvben erősen olvashatatlan off.

Alice Oseman: Heartstopper 2.

EZ MÉG JOBB VOLT, MINT AZ ELSŐ! Hogy lehet ez? Elképesztően imádtam. A cukiságmérő pedig még mindig az egekben van.
Annyira, de annyira szeretem az őszinte beszélgetéseket. Amikor senki sem játszmázik, nem hallgatják el a dolgokat egymás elől és nem cselekednek a másik háta mögött. Bárcsak több ilyen történetről olvashatnék.
Érdekes volt végigkövetni, hogy mi zajlott le mindkettejükben a coming out-tal kapcsolatban. Na meg azt is, hogy Nicknek rá kellett jönnie, hogy kik is azok az emberek, akiket közel akar tartani magához, és kiket kell kiirtania az életéből.
Ez a két srác annyira jó együtt, hogy azt alig lehet felfogni. TÖBB ILYEN EMBERT A FÖLDRE! Ó, és azt is nagyon szeretem, ahogy egymással viselkednek, ahogy beszélgetnek. Tudnám még folytatni, de azt hiszem, ennyi ajnározás elég lesz :D

Puska>!
Alice Oseman: Heartstopper 2.

Hát ezt még jobban imádtam mint az előzőt! *o*
Nagyon tetszett, hogy Nick őszintén elmondta az érzéseit és, hogy Charlie ennyire megértő és elfogadó! ❤ Nagyon cukik együtt és annyira jó, hogy mindent megbeszélnek egymással és nincs titkolózás meg elhallgatás stb.
Imádom ezt a párost! ❤

Linszyy P>!
Alice Oseman: Heartstopper 2.

Ez lett a kedvenc részem. Az előző függővég után azonnal tudnom kellett, mi is lesz azután a csók után. Végülis itt egy nagy beszélgetést láthatunk, mikor kiderül, hogy Nicknek helyre kell tennie magában, hogy akkor ő most mit is érez.
Rettenetesen aranyosak a fiúk, ez egyszerűen egy tökéletes szerelmi sztori, szép rajzokkal. :) Nagyon drukkolok nekik!!

dagikám>!
Alice Oseman: Heartstopper 2.

A 2.részben tovább folytatódik Charlie és Nick izgalmas története,amelyben nem várt események történnek. Illetve Nick vivódásának is szemtanúja lehettünk.

shadowhunter1975 P>!

Nick: – Ha ha ha!!! You are SUCH a Slytherin!
Charlie: – And you're 100 % Gryffindor!

Kapcsolódó szócikkek: Charlie Spring · Gryffindor · Nicholas (Nick) Nelson · Slytherin
SzRéka P>!

“Hey Charles."
“Jesus, how do you just appear out of nowhere?"
“Older sister magic."

Kapcsolódó szócikkek: Charlie Spring · Victoria (Tori) Spring
marianngabriella P>!

Charlie: u-um… you… you've been sending me a lot of mixed signals

marianngabriella P>!

Nick: I thought… I just really liked you as a friend… a best friend… because, like, I want to hang out with you all the time and I just love everything about you… but I kept wanting to… I don't know… hug you and hold your hand and then yesterday, when you suggested it, I-I really wanted to kiss you

marianngabriella P>!

Charlie: I don't want to lose you because I did something stupid

mester_aniko>!

– You're always covering for me. Because you're the kindest, most thoughtful and sweet and amazing person in the whole world.

– You totally cheated
– Oh yeah? How?
– You… You have strong rugby arms!!
– Oh do I now… I thought you liked my arms
– Pfft shut up!!