13. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján
72. legjobb ifjúsági könyv a molyok értékelése alapján
86. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

Heartstopper (Heartstopper 1.) 176 csillagozás

Alice Oseman: Heartstopper Alice Oseman: Heartstopper

Boy meets boy. Boys become friends. Boys fall in love. An LGBTQ+ graphic novel about life, love, and everything that happens in between – for fans of The Art of Being Normal, Holly Bourne and Love, Simon.

Charlie and Nick are at the same school, but they've never met … until one day when they're made to sit together. They quickly become friends, and soon Charlie is falling hard for Nick, even though he doesn't think he has a chance.

But love works in surprising ways, and Nick is more interested in Charlie than either of them realised.

Heartstopper is about love, friendship, loyalty and mental illness. It encompasses all the small stories of Nick and Charlie's lives that together make up something larger, which speaks to all of us.

This is the first volume of Heartstopper, with more to come.

Eredeti megjelenés éve: 2019

288 oldal · ISBN: 9781444951394 · ASIN: B07HXZR6PD

Charlie Spring · Nicholas (Nick) Nelson

Linszyy P>!

Ez egy kis csoda!
Charlie egy meleg srác, akit sokan bántottak, mikor kitudódott, hogy egy fiúsuliban a fiúkhoz vonzódik. Aztán egyszer csak találkozik Nickkel, akit ez nem zavar és hamar barátokká válnak. Csakhogy Charlie teljesen belezúg és mindenki próbálja gyorsan „kigyógyítani” ebből a plátói szerelemből.
Nagyon tetszik Charlie első kapcsolata, és imááádtam a jelenetet, mikor Nick megvédi. :D Igazából azért tetszett nagyon a kihasználós, csókolózós első kapcsolat, mert nagyon untam volna, ha az első crush egy heteró sráccal éri.
A történet vége nagyon kívánja a folytatást, én végig izgultam a szereplőkért és imádtam az egészet. :)

Nikolett0907 P>!

Egyszerű, de nagyszerű.
Két fiú szerelméről már oly sokszor olvastam, de nagyon kevés alkalommal érzem azt, hogy első sorától kezdve az utolsóig beleissza magát a lelkembe és nem ereszt.
Ezen kötet alap sztorija változatlan, küzdelmek, érzelmek kavalkádjain át élvezhetjük a szereplők mindennapi életét.
Mégis a tálalási formája szívemhez szólt és háromszor is elolvastam egymás után.
Nem érdekel, de kell az egész sorozat.
Imádtam és alig várom folytassam.

Kedvenc!♥

greglawrency P>!
Alice Oseman: Heartstopper

ARRRGH…ez a történet annyira aranyos és én persze úgy imádtam,hogy faltam a lapokat:(( nem akartam ilyen gyorsan elolvasni:(

mester_aniko>!
Alice Oseman: Heartstopper

Nem tudok rá én sem mást mondani, mint hogy eszméletlenül cuki volt. Nagyon szeretem, amikor két ennyire különböző karakter (btw mindkettejüknek szuper a személyisége) jön össze. Főleg az volt a kedvencem, hogy off
Imádtam, mikor Nick megmondta a magáét Harrynek a buliban. Az nagyon epic volt. Meg, hogy arra biztatta Charliet, hogy off
Az a bizonyos jelenet pedig… Nem hittem volna, hogy Charlie ilyen merész is tud lenni, és ő off
Holnap reggel első dolgom lesz belekezdeni a kövi részbe.

Egyébként ez volt életem első képregénye off, de nagyon tetszett a formátum, úgyhogy fogok még szemezni ilyesmivel. Csak kár, hogy ilyen rövid volt. Ezt a történetet regényként is szívesen elolvasnám.

Alice Oseman: Heartstopper

Emlékszem, hogy amikor először tumblr-ön rábukkantam Alice Oseman blogjára és elkezdtem olvasni ezt a képregényt már akkor menthetetlenül beleszerettem a történetbe. Ráadásul ez akkor volt amikor még viszonylag az elején tartott a törtönet, tehát minden alkolamml tűkön ülve kezdtem neki az újonnan közzétett pár oldal olvasásának. Most amikor teljesen véletlenül megláttam a Berlini Dussmann-ban akkkor majd kiugrott a szívem a helyéről annyira megörültem neki. Azonnal felismertem a karaktereket a borítón. Aki szeret az LMBTQ témákban olvasni annak tiszta szívből ajánlom ezt a sorozatot.

(Ha esetleg van olyan moly aki Berlinben vagy Berlin környékén lakik és érdekelné a könyv akkor annak szívesen kölcsön is adnám, annyira kedves számomra ez a történet!!! T_T <3)

Zsuzsanna_Makai>!
Alice Oseman: Heartstopper

Nagyon tetszett! Szerencsére az enyém volt az egész nap arra, hogy kivégezzem a sorozatot, bár a végére kicsit érezte a testem, h hülye ötlet volt, az agyam mégis azt mondja, megérte!
Nagyon remélem, hogy le lesz fordítva ez a sorozat magyarra, hiánypótló.
Meleg tizenévesek életével és problémáival foglalkozik elég szerteágazó témákon keresztül, pl: coming out szülőknek – coming out barátoknak – coming out a suliban, én, heteróként sosem vettem ezt külön fejben, pedig mekkora különbség van!
@cirbu! Köszönöm, hogy a figyelmembe ajánlottad ezt a sorozatot! Imádtam!

S_z_a_n_d_i_i P>!
Alice Oseman: Heartstopper

OMG! *-* Hát ez valami eszméletlenül cuki volt. Ide a következő részt, de most!

Morcant>!
Alice Oseman: Heartstopper

Annyira belemerültem az olvasásba, hogy észre se vettem, amikor túlhaladtam az első könyvön. Ez szerintem mindent elárul.

Beatrice8 P>!
Alice Oseman: Heartstopper

„You can't tell whether people are gay by what they look like. And gay or straight aren't the only two options. Anyway, it's very rude to speculate about people‘s sexuality.”

Annyi pozitív értékelést olvastam már erről a könyvről, hogy muszáj volt beszereznem és egyáltalán nem bántam meg. Ezt az egy részt még mamától megkaptam névnapomra és még aznap, amikor megérkezett gyorsan ki is olvastam, de a többit szerintem már nem veszem meg. Nem mintha nem imádnám, mert fantasztikus volt! Sosem olvastam még képregényt és őszintén legtöbbször nem is értem, amikor a húgom mangákat mutat nekem, egyszerűen nem áll rá a szemem, de ezt nagyon könnyű volt értelmezni. Mindenek előtt egyszerűen imádnivaló volt az egész úgy ahogy volt! <3 A főszereplők irtó aranyosak! A rajzok is cukik. Igazi mosolygós könyv. A többi részt elektronikusan olvasom majd. :)

Gnocchi7 I>!
Alice Oseman: Heartstopper

@booksflyingeszti kopogtatott, és elárulta, hogy ezt el lehet olvasni ingyenesen, mint webcomic, és én már repültem is. Nem tudok rá jobb szót, ez a képregény wholesome. Bájos, aranyos, és a világ legegészségesebb párkapcsolatait ábrázolja, amiért csillagos ötös jár neki! spoiler

Rosalie_2>!

Are you okay?
I fell for a straight boy… haha….

Kapcsolódó szócikkek: Charlie Spring

mester_aniko>!

– I'm DYING!
– It's because you're old
– I'm only 18 months older!!
– Okay, old man

troublemaker>!

Mate, I don‘t actually think being gay makes you bad at sports.

troublemaker>!

He's very different to your other friends, isn't he? You seem much more like yourself around him.

Beatrice8 P>!

“This is England, not Antarctica. Deal with it.”

Heartstopper sorozat · Összehasonlítás