Itt ​a Földön 42 csillagozás

Alice Hoffman: Itt a Földön

Lebilincselő, ​a végletekig szenvedélyes, sötét tónusú szerelmi történet tárul az olvasó elé ebben a regényben. Hollis (korunk Heathcliffje) serdülő lelencként kerül a jómódú új-angliai Murray családhoz, ahol igazán csak a fiatal March képes meglágyítani az elvadult fiú szívét. Kamaszszerelmük azonban végül nem tud kiteljesedni és Hollis a lányt okolja ezért. Hosszú évek múltán March – már mint egy ugyancsak életrevaló kamaszlány, Gwen anyja –, egy haláleset okán, visszatér csodás ifjúkora színhelyére. Kiderül, hogy a férjezett nő korántsem közömbös még Hollis iránt, aki férfias természetével mindig is hipnotikus hatást gyakorolt rá és a nőkre általában. A férfi közben már szinte az egész világ iránt bosszút esküdött, és időközben felhalmozott nagy vagyonára sötét titok árnyéka vetül. A városban mindenki kerüli, mintha maga a halál angyala lenne. March és Hollis emésztő érzelmekkel teli kiújult szerelmének hatása alól a környezetükben senki sem tudja kivonni magát. A közösség… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1997

Palatinus, Budapest, 2007
310 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639651821 · Fordította: Borbás Mária

Emília5>!
Alice Hoffman: Itt a Földön

Alice Hoffman tud valamit, ami rám nagyon hat. A könyv maga nyomasztó és drámai, mégis valahogy elvarázsol, magába szippant, szinte sorról sorra egyre inkább elkap, mint egy örvény. Úgy érzem, mintha egy gyorsvonaton egyre gyorsabban és gyorsabban robognék egy szakadék felé, a feszültség egyre nő bennem, szinte félek, mi fog történni, várok valami rosszat, aggódom azokért akiket megszerettem ( főként a ló meg a kutya a kedvencem :-), de Gven és Hank is, meg bármilyen érdekes, Alan is közel áll hozzám, a főszereplők, March és Hollis semmiképp). Csodálatos mesélő az írónő, és a visszataszító események ellenére ezt a könyvét is imádtam.

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 5
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 4
Érzelmek (ábrázolása): 4
Izgalom: 5

Nagyszerű élményt adott a könyv, alig bírtam letenni. Alice Hoffman remek író, nagyon kedvelem a stílusát. Eredeti ötletből született a történet, ami egy amerikai kisváros társadalmi és szerelmi kapcsolatainak sötétebb oldalát világítja meg, olvasmányos, regényes formában. A tartalom kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából meggyőző, a könyv világa jól átélhető. Hoffman nagy érdeme a szereplők érzelmeinek érzékletes ábrázolása. A történet mindvégig izgalmas, érdekfeszítő.

Alice Hoffman: Itt a Földön

Második olvasásom az írónőtől. Nem találtam benne sok pozitívumot. Egyik karakterrel sem szimpatizáltam. Hollis kifejezetten taszított, March naivsága bosszantott. Gwen és Hank kapcsolata volt talán a legjózanabb a történetben. Suzie barátsága tetszett, illetve a Bíró ragaszkodása az elhunyt Judithoz, szinte példaértékű. Sok jó gondolat volt a regényben, melyeket kiírtam az idézetekhez, ettől eltekintve idegesített a történet és egy nagy katyvasznak érzem.

evé>!
Alice Hoffman: Itt a Földön

Teljesen megbabonázott, totálisan a hatása alá kerültem!
Az emberi lélek dolgait, a miérteket és hogyanokat mindig is meg akartam fejteni. Órákig tudok agyalni, az apró részleteket a helyére pakolászni, vadászni a válaszokra. Azért, hogy megértsem, ami felfoghatatlan: egy másik ember tetteinek mozgatórúgóját!
Alice Hoffman egyszerűen zseniális, mint mindig, és másodszorra sokkal árnyaltabb volt ez a könyve, mint elsőre tűnt. Akkor csak a szavai bűvöltek meg, most a története vett le a lábamról. Sok-sok ilyet még nekem!

geszti>!

Alice Hoffman hihetetlen!
Nem elég, hogy bele lehet süppedni a mondataiba, és elolvadni a leírásaitól, ebben a könyvben annyi fordulat és érzelem volt, hogy többször leesett az állam.

Ahogy a jellemek változtak, alakultak, úgy változott a hozzájuk való viszonyom is. Szerettem, gyűlöltem és végül megértettem őket. Számtalan gondolat cikázott a fejemben, ahogy próbáltam helyre pakolni az emberi kapcsolatokat a fejemben. És végül azért egy könnycseppet is elmorzsoltam…

A történet nem zárult le azzal, hogy becsuktam az utolsó oldalt, egy pár napig még biztosan morfondírozni fogok rajta.

Gyarakifg>!
Alice Hoffman: Itt a Földön

Nekem az első könyvem az írónőtől, izgalmas, letenni szinte letehetetlen. Számomra még is a könyvnek a karakterei kifejezetten taszítóak vagy idegesítőek. Annyira beteg ebben a könyvben majd minden szereplő, hogy az már durva. Sajnos a valóságban is vannak ilyen beállítottságú emberek, akik önzők, másokat maximálisan kihasználnak, birtokolják, és vannak, akik ezt eltűrik, sőt lételemük. Mindegy, nemtől, kortól függetlenül, számomra undorító, elfogathatatlan ez a viselkedési forma. A könyvet is csak a kihívás miatt olvastam el, ha már elkezdtem.

Judyt89 P>!
Alice Hoffman: Itt a Földön

Bár szeretem AH. könyveit és stílusát, de ennek a könyvnek a karakterei kifejezetten taszítóak vagy idegesítőek. Az egyetlen szerethető karaktere Suzie volt…. Az egész könyv száguld a tragikus végkifejlet felé, valamint minden mellékszáll és visszaemlékezés is szinte csak vmilyen negatívumot tartalmaz. Csodaszép mondatok, keserűséggel nyakon öntve.

Dandelion>!
Alice Hoffman: Itt a Földön

Őszintén szólva határozottan nem az volt, amire számítottam – bár tény, hogy talán irreálisan nagy reményeim voltak. Érdekes könyv, vannak szép részei, leírások, de összességében nyomába se ér az ihlet adó regénynek. Ami ott a süvöltő magaslatokkal gyönyörű és fennkölt, itt csak brutális, groteszk, kisszerű vagy éppen közönséges, de egyáltalán nem romantikus.

csillagka>!

Világodat valaki köré építed, s ha ő eltűnik, mi lesz veled? Hová visz az utad – darabokra, atomokra hullsz, egy másik férfi karjába? Bevásárolsz, ebédet főzöl, agyondolgozod magad, szeretkezel valaki mással júniusi éjszakákon. De igazában nem vagy ott, másutt vagy, ahol kék az ég, és ismeretlen az út. Ha hunyorítasz, látni véled őt, az árnyékokban, túl a fákon. Mindig azt képzeled, hogy látod, pedig nincs ott soha. Csak a szelleme, csak az rejtőzik az ágy alatt, amikor megcsókolod a férjedet, ott van, amikor iskolába indítod a lányodat. Ott van a kávéscsészédben, a fürdővizedben, és az a férfi, aki örök szerelmet esküdött neked, nem végzett veled, amíg csak él.

133. oldal (Palatinus 2007)

Szédültnapraforgó>!

Elképesztő, mennyi veszteséget bír elviselni az ember.

theodora P>!

Ma este már fagytól törékeny a mezőn a széna, kivált a Rókadombtól nyugatra, ahol csillagfénnyel ragyog a legelő.

geszti>!

New Englandre faggyal, jéggel ront a hideg. Decemberben a szél a kopár fák köré tekeredik, befurakodik az ágyukban alvó férjek-feleségek közé. A tetőkről lerázza a cserepet, a réseken beszüremlik a vakolatba. Más zöld nem marad, csak a magyalbokrok meg a falubeli kivénhedt bukszussövény, de azokat is többnyire fehérre festi a hó. Szürke mókus, menyét fészkel a pincékben, istállókban; bagoly talál utat a padlásokra. Éjjel kék a sötétség, a kéknél is kékebb, zafírszínű az éjszaka. Némelyik tél olyan hideg, hogy a könny megfagy hulltában, a póni lehelete pedig az orrlyukában, és fulladást okozhat.
Idén oly tiszta és jéghideg a december, hogy maga a levegő mintha megkondításra váró harang volna.

Emília5>!

Itt már magasabb a fű, és sós illat érzik. Mindent beezüstöz a holdfény. Bagoly suhan egy pocsoly fölött, megelepetésszerűen, hangtalanul.

Szédültnapraforgó>!

Hollis már régóta hiszi, hogy csak akkor fáj a múlt, ha hagyja az ember. Ha nem méricskéli folyton, mit tett meg, mit mulasztott. Nem ajánlatos azon töprengeni, mi ment tévútra. Még annál is jobb – nem gondolkodni egyáltalán.

Szédültnapraforgó>!

Ha nem tudsz változtatni az élet tényein, legyen annyi eszed, hogy hátat fordítasz nekik, mindig is ez volt Hollis mottója.

Cicu>!

Mindig is nagy hiba azt mondani valakinek: Ki ne merj lépni azon az ajtón, és sokkal nagyobb hiba valóban kilépni azon az ajtón, és otthagyni valakit, akit szeretsz.

34. oldal (Palatinus 2007)

Cicu>!

Némelyek szerint háromesztendei távollét nem olyan nagy idő, de Hollis tudja: épp elegendő, hogy az embernek űr támadjon a bensejében. Pontosan elegendő idő, hogy az embert üresen hagyja, mindörökre, akármi volt is azelőtt, vagy akármivé lehetett volna.

41. oldal (Palatinus 2007)

carrington>!

Ez a legnehezebb a megbocsátásban: kérni kell, hogy megkapjuk.