A ​levéltolvaj 16 csillagozás

Alice Hemming: A levéltolvaj

A kis mókus igazán elégedett mostanában: teli pocakkal heverészik fészkében, és a színes lombokat csodálja. Ám egy napon rettenetes dolog történik! ELTŰNIK EGY LEVÉL A FÁRÓL! És ez nyilvánvalóan nem jelenthet mást, mint hogy az erdőben LEVÉLTOLVAJ ÓLÁLKODIK!

Alexandra, Pécs, 2021
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634479680 · Illusztrálta: Nicola Slater

Kkatja P>!
Alice Hemming: A levéltolvaj

Annyira cukker volt ez a mókus az elején, hogy el kellett „olvasnom” az ebédszünetben, és belül is nagyon tetszettek az illusztrációk, aprólékos és nagyon aranyos az egész történet az aggódó mókusról, akinek lopják a leveleit! :))

Nemo921>!
Alice Hemming: A levéltolvaj

Ez egy cuki könyv. Aranyos, vicces a történet és szépek a rajzok benne. Azt fontos tudni, hogyha egy gyerekkönyvet kiadnak, akkor mindenképpen hangsúlyt kell helyezni a rajzokra, a szövegre (mert hiába vannak benne szép rajzok, ha a történet maga bugyuta) és a könyv méretére, súlyára.

L_Lívi P>!
Alice Hemming: A levéltolvaj

Igényes és szép kiadás, öröm volt kézbe venni. Az illusztrációk öt csillagosak (vagy hat) és a betűtípus is jól passzol a meséhez. Nagyon kedvelem az illusztrátor munkáit, most sem csalódtam. Gyönyörű munka!

Mesék_Miminek>!
Alice Hemming: A levéltolvaj

Nagyon szép mesekönyv az őszről. Viszont: marha nehéz olvasni a gyereknek, mert úgy van felépítve, mint egy képregény. Nincs narráció, mindent a szereplők mondanak, a szöveg vizualizációjával (forgatás, méret, stb) adják vissza a hangsúlyokat, érzelmeiket. A gyereknek is nehéz befogadni, mert tudnia kellene, hogy amit olvasok, az melyik képrészlethez tartozik, ki mondja milyen sztuációban. Mutogatással oldottam meg, de nem az igazi, nem is kérte sokszor.

Meryl P>!

Másnap reggel…
– MADÁR! VALAKI ELLOPTA A FÜVET!
– Haaajh.