Időnként ​hazudok 493 csillagozás

A nevem Amber Reynolds. Három dolgot kell tudnotok rólam:
1. Kómában vagyok.
2. A férjem már nem szeret.
3. Időnként hazudok.

Félelmetes, fordulatos, különleges lélektani thriller.

A könyv, amelyről a legtöbbet beszélnek 2017-ben, tökéletes a Zárt ajtók mögött és a Lány, akinek nincs múltja rajongóinak. A regényből televíziós sorozat készül.

„Magával ragadó regény.” B. A. Paris, a Zárt ajtók mögött szerzője

Eredeti megjelenés éve: 2017

318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155676956 · Fordította: Loósz Vera
318 oldal · ISBN: 9786155676963 · Fordította: Loósz Vera

Amber Reynolds · Paul Reynolds

Suba_Csaba P>!
Alice Feeney: Időnként hazudok

Nyár óta csücsült a polcomon a könyv, és már egy ideje tervezgettem, hogy elolvasom. Nem bántam meg, hogy bevállaltam. Ez egy nagyon jól felépített, három idősíkon futó történet: események előtti, események utáni és egy gyerekkori napló. Mindegyik szál E/1-ben mesél és számomra mindhárom rendkívül érdekes volt. Szépen csordogált a történet, megismertük a kattant szereplőket, akiknek a motivációit jól mutatta be a szerző. Olvasmányos stílus, feszült izgalom jellemezte végig a könyvet. A történet kb. kétharmadánál ért egy szép kis arculcsapás, ami alapjaiban változtatta meg az alapszituációt. Rég éltem át hasonlót olvasás közben. Innentől vált totálisan letehetetlenné a könyv, mindent tudni akartam a szereplőkről és az esemény körülményeiről, ami kómába juttatta Ambert. A végén még csavart egyet a sztorin az írónő, ami nagyon tetszett. Csak reménykedni tudok, hogy más művei is lefordításra kerülnek majd, mert szívesen olvasnék még tőle. Thriller rajongóknak kötelező olvasmány!

318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155676956 · Fordította: Loósz Vera
Márk_2011>!
Alice Feeney: Időnként hazudok

Én nem tudom mit írjak erről a könyvről! Messze nem a legjobb olvasásom! Sőt, szerintem 3 nap múlva már emlékezni sem fogok rá! Semmin nem tudtam meglepődni, semmilyen nem várt fordulat és döbbenet nem ért! Csak olvastam és ennyi! Ettől nekem több kell!
A végén pedig az az utolsó mondat! spoiler

Bea_Könyvutca P>!
Alice Feeney: Időnként hazudok

Ez a könyv kikészített. Nem tudtam letenni, végig éreztem, hogy valami van még azon kívül, amit olvasok. Valami a háttérben, egy olyan csavar, amitől majd eltátom a számat. Végig próbáltam találgatni, hogy mi is lehet, Amber hogyan került kómába, és ki bánthatta a többi szereplő közül.
Egy végig feszült, letehetetlen és nem jó érzéseket keltő könyv, de ennek ellenére csak olvastam és olvastam és túl akartam már lenni az egészen, mert egyszerűen kész voltam attól, hogy mindenki jön-megy, a jelenben és az elmúlt napokban is, én pedig nem tudok meg semmit, csak sötétben tapogatózok.
Egy őrült, tekervényes pszichothriller, melynek csak a végén esik le a tantusz. Vagy akkor sem. Semmi sem az, aminek látszik, és nem tudhatod, hogy kiben bízz, kinek higgy. Ettől többet nem is lehet erről a könyvről írni, ha szeretnétek egy izgalmas, feszült lélektani thrillert olvasni, akkor ez tökéletesen megfelel a célnak.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2021/07/idonkent-hazudok-…

Alice Feeney: Időnként hazudok

Ez egy nagyon szórakoztató, nagyon érdekes, nagyon filózós könyv. Eleinte nehezen indul be, félre is raktam, aztán végül meghozta a „nem tudom letenni érzést”.
Aki nem szereti, ha nem érti és nincs elmagyarázva, az inkább saját nyugalma érdekében ne kezdjen bele.
Mindenki tök bolond, kivéve egy nem tűnik annak, de szerintem ő meg csak ügyesen titkolja. Pszichopaták klubja az egész.

Mocori_>!
Alice Feeney: Időnként hazudok

Tetszett nagyon a könyv, végig olyan kis feszültséget éreztem, hogy muszáj volt olvasnom – persze ahogy az időm engedte :)
Amber kómában fekszik, mindent hall, ami körülötte történik és közben próbálja felidézni, hogy mi történt vele. Ahogy haladunk, úgy derülnek ki sötét titkok, néhol döbbenet! A könyv háromnegyedénél érdekes fordulatot vesz a könyv.
Fél csillagot levonok, mert a vége nem jött be annyire. Pedig lehetett volna a kedvenc könyvem is!

smetalin>!
Alice Feeney: Időnként hazudok

Kicsit olyan lett a könyv vége, mint egy vers elemzés. Próbáljuk kitalálni, mi olvasók, hogy az író vajon mire gondolhatott az utolsó mondat leírásakor. Tippelgetünk, teóriákat gyártunk, én most visszaolvastam egy-két részt is, hátha tisztább lesz a kép. Nem lett, csak jobban összezavart.
A történet eleje, nekem is vontatott volt, semmi nem történt, ezzel azt akarom mondani, hogy az egész történet lassú, mert a közepén is éreztem. Mikor kibontakozik a cselekmény, és ez tényleg csak a végére lesz meg, akkor meg nézel bután és próbálod összerakni a mozaik cserepeket. Ki kicsoda, ki tette azt amit tett és miért, de a zavar megmarad. Ez a könyv tényleg nagy agymunkát és egy jó fantáziát igényel olvasás után.

OctoberRain>!
Alice Feeney: Időnként hazudok

Az igazi Wtf érzés, miután becsukod a könyvet, leesik az állad, és kb. csak annyit tudsz mondani, hogy….Mivaaaan????
És nem csak akkor, még hetekkel utána is. Tapasztalatból mondom. Jó pár hete, hogy befejeztem, de még mostanában is azon gondolkodom, hogy most ki? Hogy? Mikor? Miért? Mivan?????? :D
Szuper könyv, nem nagyon lehet letenni, annyira kíváncsivá teszi az olvasót.
Azt nem volt nehéz kitalálni, hogy a spoiler De a végén még most is agyalok és szerintem az írónő ezt is akarta elérni, hogy még 50 évvel később is próbáljuk megfejteni a dolgokat.
Jó kis beteg bagázs jött itt össze, nem is nagyon lehet eldönteni, kinek a pártjára álljon az ember.
Azért ha valakinek van valami konkrét ötlete a befejezést illetően, ossza már meg velem, legyen olyan kedves :)

Niki P>!
Alice Feeney: Időnként hazudok

Tökéletesen összerakott brutálisan jó könyv kiszámíthatatlan fordulatokkal!!!
3 szálon futó történetből áll össze szép lassan a teljes történet. Hazugságok és spoiler hálója szövi össze a szereplők életét. Olyan fordulattal kb 2/3 résznél, hogy a spoiler Új kedvenc könyvet avattam. Tuti, hogy hagyom ülepedni a sztorit, de fogom még olvasni. Ajánlom mindnekinek, aki szereti a fordulatos kiszámíthatatlan thrillereket! :D
3 igazság a könyvről:
1. spoiler
2. Beszippant a sztori
3. spoiler

KATARYNA>!

EZT MÉG CHUCK NORRIS SEM TUDNÁ KIBOGOZNI! :D

Elmondom mi zajlott le bennem.

Gondolom hatalmas spoiler.. EL NE OLVASSSSSAD!
spoiler

3 dolog biztos:
– Órákat tudtam rajta aludni.
– Még mindig mazochista vagyok.
– És ennek se eleje, se vége, sorozat lesz belőle. És a hazugságok úgy nőnek, mint az égig érő paszuly. Megtévesztés a köbön. Ez az egész egy nagy humbukk volt, Alice Feeney felhívta B. A. Parist, és most azóta is nevetnek rajtam./Rajtunk.

Mert mind bolondok vagyunk hogy elovastuk..

dagikám>!
Alice Feeney: Időnként hazudok

Nem tudom,hova tegyem magamban ezt a könyvet. Ahogy haladtam a könyvvel, sosem tudtam eldönteni, hogy amit az adott pillanatban olvasok az igaz-e vagy sem,hogy melyik verziót lehet elhinni. Senki sem az volt,akinek mutatta magát. A vége nekem olyan kurtán-furcsán hatott,nem ilyen lezárásra számítottam.

Angele>!

Rengetegen gondolják, hogy álommelóm van, elvégre a rémálom is álom.

Angele>!

Némelyik ember már a halála előtt kísértet.

Lish P>!

A hazugság igazságnak tűnhet, ha túl gyakran mondogatják.

Kapcsolódó szócikkek: Amber Reynolds · hazugság · igazság
Angele>!

Valamennyien csak azoknak az embereknek a kísértetei vagyunk, amilyennek reméltük magunkat, és hamisított másolatai azoknak, akik lenni akartunk.

Angele>!

Sosem szerettem, ha mások megérintettek. Megtanítottam magamnak, hogy egy arcizmom se ránduljon, vagy ne húzódjam el, de mindig is az volt a véleményem, hogy szükségtelen másokba kapaszkodni, amikor úgyis tudod, hogy el kell majd engedned őket. Mindezek ellenére ebben a pillanatban szeretném. Mindezek ellenére ebben a pillanatban szeretném, ha átölelnének. Szeretnék megölelni valakit, és hagynám, hogy visszaöleljen.

FreeAngel P>!

Népszerűnek lenni egyáltalán nem olyan baromira jó, mert túl sokat várnak el tőled. Sokkal jobb beleolvadni a tömegbe, mert akkor észreveszik, ha kiragyogsz.

Kapcsolódó szócikkek: népszerűség · tömeg
Niki P>!

Az emberek úgy gondolják, hogy a jó meg a rossz ellentétesek egymással, de tévesek, mert egyik a másiknak a tükörkép, törött üvegen.

Lish P>!

Időnként hazudok. Időnként mindenki hazudik.

KATARYNA>!

Önmagam csapdájába esett kísértet vagyok.