Időnként ​hazudok 220 csillagozás

A nevem Amber Reynolds. Három dolgot kell tudnotok rólam:
1. Kómában vagyok.
2. A férjem már nem szeret.
3. Időnként hazudok.

Félelmetes, fordulatos, különleges lélektani thriller.

A könyv, amelyről a legtöbbet beszélnek 2017-ben, tökéletes a Zárt ajtók mögött és a Lány, akinek nincs múltja rajongóinak. A regényből televíziós sorozat készül.

„Magával ragadó regény.” B. A. Paris, a Zárt ajtók mögött szerzője

318 oldal · ISBN: 9786155676963 · Fordította: Loósz Vera

Amber Reynolds · Paul Reynolds

EssentialHencsi P
Alice Feeney: Időnként hazudok

Azt a bdsrstnt neki! Három dolgot kell tudni erről a könyvről:
1. Az összes szereplő buggyant, bolond, pszichopata.*
2. Három idősíkon fut a sztori.
3. Időnként hazudok.
A nagy számok törvénye alapján az Ulpiusnak is sikerül néha izgalmas és érdekes thrillert prezentálnia. (A Keresztes gyilkos volt a másik.) Elkezdtem olvasni, aztán rájöttem, hogy van a hősnőnk a kóma előtt és után, valamint egy huszonévvel ezelőtti gyerek naplója, akit nagyon szívesen agyonütöttem volna olvasás közben, annyira idegesítő kis tapló volt. Szóval a szálak jól összegubancolódtak, az olvasóé a feladat, hogy kibogozza őket. Aztán mikor nagy nehezen sikerül, akkor lehet kezdeni elölről az egészet, mert ez az írónő tök szuperül visszabogozza azt, amit már nekem nagy nehezen sikerült rendbetennem, konkrétan az utolsó harmadában kattant egyet az agyam, mert olyan csavart rajta. Vagy mégsem? Most vajon hazudok, vagy igazat mondok, hogy ez a könyv jó? Az isten szerelmére, valaki olvassa már el, hogy megbeszélhessük a végét! :)
*Paul kivételével, csórikám jól benősült ebbe a nemnormális csaladba.

Alice Feeney: Időnként hazudok

Ez egy nagyon szórakoztató, nagyon érdekes, nagyon filózós könyv. Eleinte nehezen indul be, félre is raktam, aztán végül meghozta a „nem tudom letenni érzést”.
Aki nem szereti, ha nem érti és nincs elmagyarázva, az inkább saját nyugalma érdekében ne kezdjen bele.
Mindenki tök bolond, kivéve egy nem tűnik annak, de szerintem ő meg csak ügyesen titkolja. Pszichopaták klubja az egész.

Niko_oka
Alice Feeney: Időnként hazudok

Ebben a könyvben annyira beteg minden és mindenki, hogy arra nincsenek szavak. Tovább megyek: szerintem az írónő sem százas. És az a kényelmetlen érzésem támadt olvasás közben, hogy én sem vagyok normális. Szürreális élmény volt…

bokrichard
Alice Feeney: Időnként hazudok

Érdekes egy olvasmány az egyszer biztos…
Beszédes a cím. Eleve gyanúperrel élve olvastam minden mondatot, mert azt hittem, hogy már a vesszők mögött is valami kamu bújik meg. Annyira fókuszáltam, hogy kiszúrjak valamit már az elején, mert gondoltam, hogy Kattant-ék kalandjai nem lesznek egyszerűek, de hogy ennyire… Az elején nekem túl lassú volt, ráadásul a háromszálú cselekmény még nehezebbé tette a dolgokat. De a közepétől szépen bontakozott az Ómen legújabb része. A családba csak szegény Paul volt, akinek nem 666 volt a jele az oviban, ő meg nem is tudja mibe mászott bele… A napló alapján azt hittem, hogy 1-2 dologra rájövök, de a végén annyi öklöst kaptam, zárásnak meg néhány torkos karate ütést, hogy csak pislogtam. Ami pedig a végét illeti: spoiler A Viharsziget óta nem gondolkodtam ennyit… Érdemes azért elolvasni, bár annyi írásjel van még a fejemben, hogy csak…
Teória a végére: csak az olvassa, aki olvasta a könyvet!! spoiler

KATARYNA

EZT MÉG CHUCK NORRIS SEM TUDNÁ KIBOGOZNI! :D

Elmondom mi zajlott le bennem.

Gondolom hatalmas spoiler.. EL NE OLVASSSSSAD!

3 dolog biztos:
– Órákat tudtam rajta aludni.
– Még mindig mazochista vagyok.
– És ennek se eleje, se vége, sorozat lesz belőle. És a hazugságok úgy nőnek, mint az égig érő paszuly. Megtévesztés a köbön. Ez az egész egy nagy humbukk volt, Alice Feeney felhívta B. A. Parist, és most azóta is nevetnek rajtam./Rajtunk.

Mert mind bolondok vagyunk hogy elovastuk..

smetalin
Alice Feeney: Időnként hazudok

Kicsit olyan lett a könyv vége, mint egy vers elemzés. Próbáljuk kitalálni, mi olvasók, hogy az író vajon mire gondolhatott az utolsó mondat leírásakor. Tippelgetünk, teóriákat gyártunk, én most visszaolvastam egy-két részt is, hátha tisztább lesz a kép. Nem lett, csak jobban összezavart.
A történet eleje, nekem is vontatott volt, semmi nem történt, ezzel azt akarom mondani, hogy az egész történet lassú, mert a közepén is éreztem. Mikor kibontakozik a cselekmény, és ez tényleg csak a végére lesz meg, akkor meg nézel bután és próbálod összerakni a mozaik cserepeket. Ki kicsoda, ki tette azt amit tett és miért, de a zavar megmarad. Ez a könyv tényleg nagy agymunkát és egy jó fantáziát igényel olvasás után.

Kókuszka
Alice Feeney: Időnként hazudok

Jó kis bagázs gyűlt itt össze. Kattant, velejéig romlott, gonosz társaság, mindenki árt mindenkinek. Az írónő rendesen összekuszálja a szálakat, vigyázva arra, hogy a reménye se csillanjon fel annak, hogy mindent átláthassunk. Álom és valóság, gyermekkori napló, birtoklási vágy, életek tönkretétele. Még az utolsó pár mondattal is fokozza a bizonytalanság érzését, nehogy nyugodt szívvel csukjuk be a könyvet. Egy különleges, lassú tempójú, szövevényes pszicho-thriller.

tgorsy
Alice Feeney: Időnként hazudok

21. századi A csavar fordul egyet.
Ez a könyv filmért kiált, de úgy tűnik túl nagy kihívás a rendezőknek. Valóban.

tmezo P
Alice Feeney: Időnként hazudok

Csodálatosan össze van kuszálva. :)
Rengeteg meglepetés és csavar van benne, oda kell figyelni a részletekre, mindenre.
Volt egy sanda gyanúm egy idő után, és nem jártam messze az igazságtól, de még így is meglepődtem. Végig nagyon kíváncsi voltam, fenn tudta tartani az érdeklődésem, még úgy is, hogy majdnem visszaemlékezés az egész, és viszonylag lassan jönnek az emlékek. Rengeteg szemét dolog van itt, és beteges ragaszkodás, és szeretetnek nevezett őrület. Mester és tanítványa.

Lanore P
Alice Feeney: Időnként hazudok

Itt aztán tényleg úgy éreztem magam, mint egy bolondokházában… egyetlen normális karaktert sem találtam az egész történetben, bezzeg csavar az volt bőven. Végülis nincs azzal baj, ha az olvasóra van bízva, hogy kibogozza a szálakat, de én kb. félidőben kezdtem azt hinni, hogy senkit sem ismerek igazán, és valóban így is volt. Beteg világ ez, persze időnként mindenki hazudik, de Amber, Claire, Paul és Edward spoiler Fene tudja. Egynek nem volt rossz, de azért jobban szeretem az egyértelmű válaszokat.

Angele P

Rengetegen gondolják, hogy álommelóm van, elvégre a rémálom is álom.

Angele P

Sosem szerettem, ha mások megérintettek. Megtanítottam magamnak, hogy egy arcizmom se ránduljon, vagy ne húzódjam el, de mindig is az volt a véleményem, hogy szükségtelen másokba kapaszkodni, amikor úgyis tudod, hogy el kell majd engedned őket. Mindezek ellenére ebben a pillanatban szeretném. Mindezek ellenére ebben a pillanatban szeretném, ha átölelnének. Szeretnék megölelni valakit, és hagynám, hogy visszaöleljen.

Angele P

Némelyik ember már a halála előtt kísértet.

Angele P

Valamennyien csak azoknak az embereknek a kísértetei vagyunk, amilyennek reméltük magunkat, és hamisított másolatai azoknak, akik lenni akartunk.

KATARYNA

Önmagam csapdájába esett kísértet vagyok.

Angele P

Három dolgot kell tudnod rólam:
1.Kómában vagyok.
2.A férjem már nem szeret.
3.Időnként hazudok.

Lish P

Időnként hazudok. Időnként mindenki hazudik.

Angele P

Rengeteg szeretet kell ahhoz, hogy valakit annyira gyűlöljünk, mint amennyire én gyűlölöm őt.

Kapcsolódó szócikkek: Amber Reynolds · gyűlölet · szeretet
Angele P

(…) egyetlen férfi sem akar egy könnyes arcú nővel szemközt ülni abban a tudatban, hogy ő a felelős a könnyeiért.

Lish P

A hazugság igazságnak tűnhet, ha túl gyakran mondogatják.

Kapcsolódó szócikkek: Amber Reynolds · hazugság