Lehoznám ​neked a Holdat 24 csillagozás

Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

Van egy kisfiú, aki a legszebb ajándékkal szeretné meglepni a mamáját: a Holddal! Igen ám, csakhogy a Hold rettentő magasan van. Hogy elérje, segítségül hív mindenkit, akit csak tud, s mindenkinek ígér belőle egy kis darabkát… De vajon juthat-e mindenkinek a Holdból? És mi marad akkor imádott mamájának?

Eredeti cím: Pierre la Lune

General Press, Budapest, 2012
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434311 · Fordította: Baranyi Ferenc · Illusztrálta: Célia Chauffrey

Gorkie P>!
Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

Nagyon aranyos történet rímekbe szedve. Tele van nagy, 2 oldalas, szép illusztrációkkal.
Nagyon tetszett. Piciknek is jó, mert rövid, de dallamos.

efenera>!
Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

Gyönyörű kiadvány, úgy örülök, hogy megvettem unokaöcsémnek ajándékba! Igaz még nem kapta meg, és én már el is olvastam, de nem bírtam várni vele! :D Amúgy is inkább anyuka fog benne gyönyörködni :D. Egy két helyen nekem furán jöttek ki a rímek, de egyébként nagyon cuki és valóban harmadjára is gyönyörű könyv, de azért a szöveg miatt egy fél csillagot levontam. :P

Algernon P>!
Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

♫ Sajtból van a Hold, sajtból van a Hold… ♪

A rímek egyszerűségén emel a csodaszép illusztrációk sora, és a végső mondanivaló, hiszen minden Édesanya megérdemli a világon a Hold egy darabját :) És a csillagokat is mind!

@Ciccnyog könyvesboltjában olvastam ki, miközben ő észre sem vett engem először a polcnál :)

Uzsonna>!
Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

Nekem tetszett a mondanivaló (nem vártam tőle túl sokat), az illusztráció pedig különösen. Egy zavart csak, hogy néha a szöveg beleveszett a képekbe…
És igen, az anyák mind megérdemlik a Hold legszebb darabkáját! :-)

anni_olvas>!
Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

Ezt a könyvet tudom elképzelni egy anya-gyerek páros tökéletes közös ajándékának! Rövid, kedves, szeretetteli történet csodás rímekbe szedve és fantasztikus, álombéli illusztrációk teszik felejthetetlenné ezt a könyvet.

Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

"Anya csak egy vanhalljuk egyre.
     Mind, de mind Holdat érdemelne!"

A kicsit se nagy pöttöm fiú szivéhez mérhető nagy ajándékot szeretne adni édesanyjának: magát a Holdat. De hogyan érhetné el, ki nagyra nőni nem tudott? A kicsiny fiú nem adja fel, a papa, a kuzinok, a jó szomszédok, és a messzibb honosak segítségével fel tud nőni a feladathoz.

A beszerzés utáni első olvasásra úgy tűnt a rajzok felülmúlják a történetet, de a mostani, Mikulás-váró olvasáskor megigézett a mese is, a rímek csengése (nem zavar, hogy néhol döcög), a mondanivaló, és az átvitt értelme is:
"És kúszik, kúszik egyre feljebb,
ő, kit megannyi váll emelget,
általuk, érzi, növekedhet,
s naggyá lehet pici -"

Az illusztációk színvilága csodálatos – ezzel fogott meg beszerzéskor –, valamint az is, ahogyan a színekkel is mesél: az édesanya mindkétszer rózsaszín égbolt előtt jelenik meg (harmadszor rózsaszín szívekkel körülvéve). Érdemes elmélázni a káprázatos rajzokon.
Nagyon szép Anyák napi ajándék lehet!

dianna76 P>!
Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

Szerintem ez a könyv csudaszép, szöveg és illusztráció tekintetében is. S az a jó papírillat!! Kétszer is elolvastam, s csak gyönyörködtem!
Egy csöppnyi fiúcska története, aki annyira szereti édesanyját, hogy még a Holdat is lehozná neki az égről. Kedves meseötlet. Tetszett az emberek segítőkészsége, bár nem volt ez önzetlen, hiszen ígért nekik is egy-egy darabot a Holdból a kis hősünk. Nagyon tetszett a Föld gömbölyűségének, forgásának elnagyolt, gyermeki szemnek való ábrázolása. Ez a kiindulópontra (haza) való visszaérkezés, nekem nem feltétlenül a föld kerekségét sugallta, hanem azt, hogy bárhová is visz minket a sors, mindig hazatalálhatunk, mert otthon (legyen éppen itt, vagy ott) mindig várnak ránk a szeretteink!
Habár ez egy gyermekkönyv, nagyon szép anyák napi ajándék lehetne belőle. Szerintem minden anya meghatódna tőle.
Egy valami bosszant. Nem is olyan régen kétezer forint körüli áron vettem meg, akciósan, míg most elérhető 499 ft-ért, Líra könyvklubbáron, törzsvásárlói kártyával. Na mindegy!!

Véda P>!
Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

Az olyan pillanatok gyűjti Anya nagyon, mikor Pocak azt mondja a mese végén: „Anya én is Neked adnám az egész Holdat és még a csillagokat is.”
Szóval ennek tükrében azt hiszem, igen: Anyukák! Ez egy jó mesekönyv! :)

meseanyu P>!
Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

Az illusztrációk szépek, főleg a színvilága tetszett, de a versikék eléggé instabilak.

graphoman IP>!
Alice Brière-Haquet: Lehoznám neked a Holdat

Nagyon szépnek találtam, a szöveg „döccenései” ellenére. Irtó kedvesek a rajzok, a zsiráf jelenléte külön fokozza az élményt.

SophieOswald>!

Anya csak egy van – halljuk egyre.
Mind, de mind Holdat érdemelne!

(General Press, 2012)

Caledonia_Valley P>!

Az ajándék különleges,
hisz csillagok között evez,
ilyet még nem kapott anya –
mi lenne más? A Hold maga!

SophieOswald>!

Ez egy nagyon-nagyon kicsiny fiú meséje,
kicsit sem volt nagy ő – parányi volt szegényke.

SophieOswald>!

Ez a fiú (kicsit se nagy)
úgy döntött: ajándékot ad
anyjának, hozzá foghatót:
szivéhez mérhető nagyot,
mely mint a torta, oly kerek,
az örömnél is teljesebb –

(General Press, 2012)