Értekezés ​A Fehér Mágiáról 1 csillagozás

A Tanítvány Útja
Alice A. Bailey: Értekezés A Fehér Mágiáról

Az ember három aspektusa
Lelki fény és testi fény
A hierarchia megalapozása
Ezoterikus pszichológia
Sugarak és beavatások
A lélek és gondolatformái

Eredeti cím: A treatise on white magic

The Gabriel Foundation, London, 1997

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Kos…….. Előjövök, és az értelem síkjáról uralkodom.
Bika…….. Látok, és ha a szem nyitva van, minden megvilágosodik.
Ikrek …… Felismerem másik énemet és annak csökkenésével én növekszem és fény-
lek.
Rák…….. Kivilágított házat építek és abban lakozom.
Oroszlán.. Én vagyok Az, és Az vagyok én.
Szűz……. Én vagyok az Anya és a Gyermek, én Isten, én anyag vagyok.
Mérleg…. Én választom meg az Utat, ami a két nagy erővonal között vezet.
Skorpió… Harcos vagyok és a csatából győztesen kerülök ki.
Nyilas….. Látom a célt. Elérem a célt és másikat keresek.
Bak…….. Elveszett vagyok a mennyei fényben, és hátat fordítok ennek a fénynek.
Vízöntő… Én vagyok az élet vize, amely kiöntetik a szomjúhozó embereknek.
Halak…… Én elhagyom az Atyai otthont és visszafordulva üdvözítek.

621. oldal Tizedik szabály; Asztrológia és az energiák

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Halak…… És az Ige szólt: Jöjj létre anyagban.
Vízöntő.. És az Ige szólt: Legyen a formában lévő vágy az uralkodó.
Bak…….. És az Ige szólt: Uralkodjék a törekvés és álljon kitárva az ajtó.
Nyilas…… És az Ige szólt: Keressetek ennivalót.
Skorpió… És az Ige szólt: Virágozzék Maya és uralkodjék a látszat.
Mérleg…. És az Ige szólt: Válogassatok.
Szűz……. És az Ige szólt: Uralkodjék az anyag.
Oroszlán.. És az Ige szólt: Létezzenek más formák, én uralkodom.
Rák…….. És az Ige szólt: Legyen bár az elszigeteltség a szabály, a tömeg mégis
létezik.
Ikrek……. És az Ige szólt: Végezze a bizonytalanság a munkáját.
Bika……… És az Ige szólt: folyjék a küzdelem csüggedés nélkül.
Kos…….. És az Ige szólt: Keressétek ismét a formát.

622. oldal Tizedik szabály; Asztrológia és az energiák

Lilla_Moly>!

Amikor a Szoláris Angyal sugárzó fénye összevegyül a kozmikus közvetítő arany fényével, felébreszti a sötétségből anu, a csepp pislákoló fényét.

70. oldal - Harmadik szabály - Lelki Fény és Testi Fény

Lilla_Moly>!

A déva- vagy angyalfejlődés és az emberi fejlődés összekeverése. Ez olyan titok, amely csak akkor oldódik meg, ha az ember a maga szoláris Angyalának tudatáig érkezik, hogy felfedezze, hogy az maga is csak az élet egyik formája, aki ha feladatát elvégezte, maga mögött hagyható. Az angyal- vagy dévafejlődés a nagy erővonalak egyike, amely benne foglaltatik az isteni megnyilvánulásban és a szoláris Angyalok a Titkos Tanítás és Az Értekezés a Kozmikus Tűzről Agnisvattái – a maguk formai aspektusát illetően – ehhez a vonalhoz tartoznak.
Így az emberiség szolgálatot teljesít; és a szolgálat tudatos vállalásának kialakulásában és a terv kidolgozásában játszott egyéni szerep tudatos megértésében való növekedésben, valamint a személyiségnek a lélek alá rendelésében fog az emberiség következetes haladást elérni, aminek végcélja a világ szolgálata.

67. oldal - Harmadik szabály - Lelki Fény és Testi Fény

Lilla_Moly>!

Az emberek ritkán jönnek rá egy szó hatalmára, mégis elhangzott: „Kezdetben vala az Ige… és Isten vala az Ige … minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami lett.” Amikor tehát ezeket a szavakat olvassuk, a gondolataink visszamennek a teremtő folyamat hajnalához, amikor Isten hangja megszólalt és világok jöttek létre. Az is megmondatott, hogy „a fő mozgató erő, ami a természet kerekét a jelenségek irányába forgatja, a hang”, mert az eredeti hang vagy szó rezgésbe hozza az anyagot, amiből minden forma készül, és elindítja azt a tevékenységet, amely a szubsztanciának még az atomjait is jellemzi. Minden ősi nép és nagy vallás irodalma és szent iratai hitet tesznek a hang hatékonysága mellett mindannak a létrehozásában, ami kézzelfogható és látható. A hinduk nagyon szépen mondják: „a Nagy Énekes építette a világot, és az Univerzum az Ő Éneke”.

91. oldal - Negyedik szabály - A Hang Alkotó Működése

Lilla_Moly>!

Ragadja meg a tanítvány erősen a bölcsesség kígyójának farkát és ha már állhatatosan szorítja, kövesse azt a Bölcsesség Csarnokának legmélyebb központjába. Ne tévedjen el az ösvényre, amelyet az illúzió kígyója taposott ki, hanem zárja le szemeit a hátán lévő színes csíkok előtt és füleit annak dallamos hangja elől. Vegye észre az ékkövet, amely annak a kígyónak a homlokán van, amelynek a farkát fogja, és annak sugárzásával hatoljon át a maya megtévesztő csarnokán.

138. oldal - Hetedik szabály - Az asztrálsík küzdőtere