Na. Oké. Ezzel azért már volt bajom. De megpróbálom nem úgy értékelni, mint aki egymás után olvasta az Eszméletlen szerelemmel.
Ali Hazelwood-nak bevált receptje van, amit olyan szinten követ, hogy még csak véletlen sem kísérletezik egy kicsit SE. Nem mondom, ez a recept zseniálisan jó, meg Michelin-csillag, meg ilyenek, de ha sokat olvas belőle az ember, akkor úgy érzi magát, mintha minden nap a világ legjobb rántotthús-krumplipüréjét kellene ennie. Sok lenne egy idő után. Meg unalmas.
Három barátnő, három Love story-ja a könyv, amik kiegészítik egymást és összekapcsolódnak. Mara, Sadie és Hannah (újfent) a tudományos élet férfiuralta környezetében lavírozó kutatók, akik maguk mellé kapnak (újfent) valamilyen úton módon egy irdatlan jóképű, okos, szexi husband materialt, akit indokolatlanul utálhatnak, míg be nem vallják maguknak hogy halálosan szerelmesek.
Az első novella: Mara és Liam
Mara egy igazán basic, jól bejáratott Hazelwood karakter, ahogy a sztori, a „random lakótársak leszünk-ellenségekből szerelmek” vonal is. Liam szintén egy minden tekintetben hatalmas, jóképű férfi karakter, aki kivételesen jogász, szóval nem tudós, és nem is ért ahhoz abszolút, amihez Mara, így nem konkurencia. Megint egy eszményi kép…. nek mondanám, ha az írónő nem csempészett volna bele egy kis extrát. spoiler Így azért tudott újat mutatni a dolog.
Második novella: Sadie és Erik
Nem tudom, ki mennyire ismeri a Hamilton musicalt, és abból azt a dalt, amiben éneklik a három nővérről hogy: Angelica! Eliza! … and Peggy. Na, hát ez a történet az „and Peggy”. A töltelék, a kiaknázatlanság, az ami valahogy nem nyerte el a tetszésem annyira. Sadie egy Ctrl+c, Ctrl+V Mara, más hajszínnel. Eriknél végre legalább viking vérű mivolta miatt jogos hogy miért egy vadállat testileg spoiler. Nem tetszett ez a sok visszaemlékezés. Maráék története egyensúlyban volt, volt cél benne, ez meg olyan… Súlytalan volt. Ez a történet amúgy is túlságosan a szexre fókuszált, bár ez mindről elmondható volt bizonyos tekintetben.
Harmadik novella: Hannah és Ian
Kedvenc. Nagy kedvenc.
Különleges a koncepció, a tér, az idő. Önálló történetként is teljesen stabil lábakon állt.
Hannah egyértelműen a legjobb női karakter itt, vele tudtam azonosulni. Úgy érezte, úgysem lesh soha elég, ezért tudat alatt erőn felül küzdött, közben pedig sokáig fogalma sem volt mi akar lenni fiatalabb korában. Ez sokkal emberibbé tette. Határozott jellem, persze neki is vannak problémái spoiler amiknek az okai sajnos nem igen lettek kifejtve.
Ian egy okés férfi karakter, volt, de Hannah valahogy lazán elnyomta, eltörpült mellette.
Összességében nem csalódás a könyv, de némi tekintetben sok. Meg irreális. Kíváncsi lennék más típusú karakterekkel mit tudna kihozni magából az írónő.