Loathe ​to Love You (The STEMinist Novellas 1-3.) 39 csillagozás

Ali Hazelwood: Loathe to Love You Ali Hazelwood: Loathe to Love You Ali Hazelwood: Loathe to Love You

Three irresistible short stories by the New York Times and Sunday Times bestselling author of The Love Hypothesis, Ali Hazelwood, now available in paperback for the first time.

This collection features three stories you won't want to miss:

UNDER ONE ROOF
A scientist should never cohabitate with her annoyingly hot nemesis – it leads to combustion.

STUCK WITH YOU
Nothing like a little rivalry between scientists to take love to the next level.

BELOW ZERO
It will take the frosty terrain of the Arctic to show these rival scientists that their chemistry burns hot.

Eredeti megjelenés éve: 2023

384 oldal · ASIN: B0B6CMHZZW

Erik Nowak · Liam Harding · Ian Floyd · Mara Floyd

fannislibrary P>!
Ali Hazelwood: Loathe to Love You

„Tetszett, tetszett, de nem igazán nyűgözött le ez a novelláskötet. Úgy érzem, hogy mindhárom történetet olvastam már Ali tollából, csak más körítéssel, ezért kicsit csalódással töltött el a gyűjtemény. Arra tökéletes, hogy megismerkedjen az ember az írónő stílusával, de különben nem sok élményt ad. Ettől függetlenül jó írónak gondolom Hazelwoodot, csak kicsit unom már, hogy minden STEM-története ugyanarról szól.”

Bővebben:

Ali Hazelwood: Loathe to Love You

Nagyon úgy terveztem, hogy csak négy és fél csillagot adok, de szeretem ezt az írónőt, meg a nerdy fanfiction növendékeit. Szóval I Guess, there is that. Imádtam a három kis sztorit, bár kettőt már korábban olvastam, mikor ez a kötet még a kanyarban sem volt. Maráék sztorija most került először elém és nagyon megszerettem őket is. Talán ők a kedvenceim.
Meglepő fejlemény, hogy végre egyszer az erotikus részek nem borítottak ki egy könyvben és nem lapoztam át őket fújtatva, mint egy néni a hetvenes évek közepén, hogy „ezek a mai fiatalok nem ismerik a határokat”.
És a bónusz fejezet!!! Imádom, hogy a fiúk is hogy egymásra találtak. Yes.

Clementine által javasolt ivósjáték: igyál, mikor valamilyen fandom related easter egget találsz a szövegben.

NV1122>!
Ali Hazelwood: Loathe to Love You

Kicsit kezd már unalmas lenni, hogy a karakterek mindig ugyan azok az ÖSSZES Hazelwood történetben, csak a körítés más.
Mindig van egy okos csajszi, most itt az okos az nem irónia, hanem tényleg egy agyas, tudós, szakértő nőci, aki természetesen a görög isten pasihoz képest egy Pöttöm Panna méretű személy, és már előre képes a bolhából elefántot csinálni teljesen feleslegesen!
Az izom kolosszus szívtipró nemes bizsuja meg minden egyes történetben olyan nagy, hogy a női templom ajtaján a „sárkény feje” sem fér be olyan egyszerűen….
Aztán természetesen meg a jön a „nem beszélünk, meg szenvedünk mert vágyunk egymásra” rész, ÉÉÉÉÉÉS a végén TELJESNE VÉLETLENÜL mégis csak összejönnek.
UNOM! Itt már a poénok se segítenek.
Ha 3 novellát külön vesszük, gyakorlatilag 5 egyforma történetről beszélünk….
Értem én, hogy a jól bevált sémán minek változtatni, de ez így hosszútávon bazi unalmas lesz….

Zsan_>!
Ali Hazelwood: Loathe to Love You

Mindhárom történet alapfelállása ígéretesnek tűnt, annak ellenére, hogy nem eredetiek. Nagyon érezhető, hogy a novellák eredetileg fanfiction-ként kezdték pályafutásukat, a műfajra jellemző toposzok már-már klasszikusnak számítanak. A szereplőpárosok igazából majdnem teljesen megfeleltethetőek egymásnak, árnyalatnyi eltérések vannak köztük off, le merném fogadni, hogy ugyanarról a két karakterről készültek annak idején off. Szerencse, hogy én szeretek ugyanarról a párról olvasni, ahogyan különböző helyzetekben is egymásra találnak. Az viszont már eléggé zavart, hogy az ellenségekből szerelmesek toposz ellenségek része novellánként haladva minőségileg egyre lejjebb esett. Mara és Liam történetében még egészen jól lett kivitelezve, Sadie-éknél félreértésekből, Hannah-éknál viszont a kommunikáció hiányából fakadt. Tétje igazából egyik párnál sem volt a nagy „ellenségeskedésnek”, de azt is aláírom, hogy egy novella formai kereteibe nem biztos, hogy ennél nagyobb konfliktus belefér. Ennek ellenére jót szórakoztam mindhárom történeten, csak úgy faltam a sorokat.

zina_fazekas>!
Ali Hazelwood: Loathe to Love You

Előljáróban megjegyezném, hogy nem igazán szeretem a „short story”-kat és ugyebár ez a könyv hármat tartalmazott. De egyszerűen nagyon szeretem Ali Hazelwoodot, az általa kitalált karaktereket és természetesen azt, ahogy ír. Kicsit féltem attól, hogy „egy kaptafa” érzésem lesz a töténetek elolvasása után – illetve a 2 már magyarul is megjelent könyvének elolvasása után-, de annyira szerethetőek a karakterei, hogy ezen könnyen túllendültem. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi van még ebben a STEM világban, meddig tudja izgalmassá tenni a történeteit, de egyelőre engem megvett. :)

W_A P>!
Ali Hazelwood: Loathe to Love You

A szokásos Ali Hazelwood recept szerint készült mind a három novella. Adott egy okos, szakmájában elismert nő, mégis törékeny, lelkileg bizonytalan, kapcsolatok terén kezdő. Ehhez jön egy férfi, mindennek az ellentétje: erős, akaratos, spoiler. Ebből az ellentétből, illetve a kommunikáció hiánya miatt adódik egy nagyobb konfliktus, majd a nagy „katarzis”, megbeszélés, ásó-kapa-nagyharang.

Vártam volna valami mást, valami sokkal izgalmasabbat. Azt hozzátenném, hogy nekem az eddigi könyvei sem tetszettek az írónőnek, így az esélytelenek nyugalmával indultam. Sok volt ebben is az idétlenség, furcsaság. Nem tudok túljutni azon, hogy a női karakterek és néhány esetben a férfiak is szociálisan az alsó szintet súrolják nagyjából. :/ off.

bboglárka04>!
Ali Hazelwood: Loathe to Love You

Őszintén szólva nekem ez kevésbé tetszett, mint az írónő előző könyvei. Egy kis kikapcsolódásra ez tökéletes, de szerintem nem lett annyira jól kidolgozva. A legjobban Mara és Liam párosa tetszett, szerintem nagyon cukik voltak. Sadie és Erik is elég jók voltak, igazából nekem Hannah és Ian nem jött be nekem egyáltalán. A történetük is mintha nagyon összecsapott lett volna és én nem éreztem a kémiát köztük.
Összességében nem volt rossz, de azért többet vártam.

Clementine_929 >!

This alleged theft of coffee creamer appears to distress you a lot. Have you told law enforcement?

Clementine_929 >!

Would you mind if I killed your nephew? Because I am very close to it. Like — sooo close. I am basically stabbing him with a potato peeler as we speak.

Clementine_929 >!

I should start dating again.
Should I start dating again?
Yeah. I should. Except that… men. No, thank you.

johanna_hann>!

“And I guess I could lay off with the Disney soundtracks?”
“Could you?”
“Yeah.”
“Even The Little Mermaid?
“Yes.”
“What about Moana?
“Liam, I’m really trying here.”

Clementine_929 >!

Listen, you're a brilliant young woman. And everyone loves redheads. Why don't you just date one of the nerds in your cohort? Ideally the one who doesn't smell like compost.

johanna_hann>!

His voice is beautiful. Deep. Rich. A little hoarse. I could marry this voice. I could roll around in this voice. I could listen to this voice forever and give up every other sound.

johanna_hann>!

“Liam, I’m trying here. Really trying to make this work. Do you ever stop and wonder if maybe you are being an asshole?
This time he does look up. His eyes are so cold, my entire body shivers. “I did try. Once. And right when I was on the verge of a breakthrough someone started blasting the Frozen soundtrack at full volume.”

Clementine_929 >!

You're probably wondering if a sniper is forcing me to do the dishes at gunpoint.

“His name is Cat.”
Anders blinks. “Pretty sure I named him Garfield.”
“You named him Garfield. Past tense. Then Erik took him in because you were Eat Pray Loving your way through Europe. Erik opened his home and his heart, and renamed him Cat. And Cat likes it much better than Garfield."

Bonus Chapter - Erik

He's just so…
Scandinavian, maybe. Viking-like. Norse. Like his ancestors frolicked below the aurora borealis on their way to funding Ikea.