A ​szerelem képlete 2305 csillagozás

Ali Hazelwood: A szerelem képlete

Harmadéves ​doktorandusz hallgatóként Olive Smith nem hisz a tartós romantikus kapcsolatokban, de a legjobb barátnője igen, és emiatt kerül ebbe a helyzetbe. Ahhoz, hogy Anh-t meggyőzze, hogy randizik és jó úton halad a „boldogan éltek, míg meg nem haltak” felé, többre van szüksége néhány kézlegyintéses Jedi-trükknél. A tudósoknak bizonyítékok kellenek. Úgyhogy, mint bármelyik magára valamit is adó biológus, Olive pánikba esik és megcsókolja az első férfit, akit meglát.
Ez a férfi nem más, mint Adam Carlsen, a fiatal, menő egyetemi tanár, aki közismert seggfej. Ezért Olive teljesen padlót fog, amikor a Stanford ügyeletes labor-zsarnoka beleegyezik, hogy titokban tartja a színjátékot, és a kamupasija lesz. De amikor egy nagy tudományos konferencia félresikerül, és Olive karrierje Bunsen égőre kerül, Adam újra meglepi határozott támogatásával és még határozottabban… kockás hasával.
Hirtelen a kis kísérletük veszélyesen közel kerül ahhoz, hogy lángra kapjon. Olive pedig… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Maxim, Szeged, 2022
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632618432 · Fordította: Stier Ágnes
Maxim, Szeged, 2022
400 oldal · ISBN: 9789634993186 · Fordította: Stier Ágnes

Adam Carlsen · Olive Smith

Mulán>!
Ali Hazelwood: A szerelem képlete

Nem akarom lehúzni a könyvet ezért nem írok róla sok mindent, de azt muszáj megjegyeznem hogy túl van tolva a könyv hogy mennyire jó és hű és stb stb nekem annyira nem tetszett mint vártam, sőt egyenesen idegesített ahogy a főszereplő lány bénázik, a legjobb barátnője meg kb megmondja neki hogy mit csináljon ha már az esetleges pasi a “pasija” pl ülj az ölébe, menj és csókold meg és stb stb ezek annyira idegesítettek. Annyira le vitte a könyv szintjét hogy … na befejezem mert mondom nem akarom lehúzni.

MissFortune>!
Ali Hazelwood: A szerelem képlete

Amikor elkezdtem a könyvet, elég kétes érzeseim voltak. Biztos voltam benne, hogy vagy nagyon fog tetszeni, vagy nagyon nem. Végül a jobb irányba billent a mérleg.
A szereplők az elején kicsit idegesítettek. Olive nem túl jártas a szerelemben, de ettől függetlenül cikinek találtam, amikor a barátnője tette helyre, hogyan is kéne viselkednie egy párkapcsolatban. Még akkor is, ha az csak kamu. 26 éves már, de sokszor olyan érzésem volt, mintha 10 évvel biztosan fiatalabb lenne. Ezt az érzést az egyetemi, kutatói környezet is nehezen enyhítette.
Adam kevésbé zavart. Ő tipikusan nehezen megfogható, rejtélyes, mogorva férfi.
Mégis, ahogy haladtam a könyvvel, úgy oszlottak el az ellenérzéseim is. Egyre inkább levett a lábamról, az utolsó 150-200 oldalt pedig alig bírtam letenni. Jó volt a könnyed hangulat, mindig történt valami izgalmas is. A szereplőket is megszerettem, minden kis hibájukkal együtt. Kellemes csalódás lett a végére.

Ali Hazelwood: A szerelem képlete

”Nem az a baj, amit más mond. Hanem az, amit te gondolsz.”

A szerelem képlete egy biztosra menős, kedvelhető főszerelőkkel és pörgős cselekménnyel ellátott romantikus regény. A szerelmi kapcsolat tudományos környezetbe történő behelyezése és a vicces párbeszédek jelentős pluszt adnak a sablonos történetnek.

Olive, a Stanford doktorandusz hallgatója kamurandizni kezd az egyik egyetemi tanárral, bár ennek okai teljesen bénának tűnnek, nevetségessé téve rögtön a történet kiindulópontját. Adam, az izmos, magas, remegő szájú, könyörtelen tanár tipikus mintapasi, jól megragadott karaktere önmagában garantálja a regény sikerét a női olvasók körében. Olive és Adam kapcsolatának dinamikája, a tudományos élet küzdelmei és buktatói a történet gyenge lábai ellenére mégis meghozzák a varázst, letehetetlenné téve a könyvet. A vége felé található kétfejezetnyi fülledt erotika biztosan sok olvasó igényeit kielégíti, nekem azonban sajnos úgy is csalódást okozott, hogy előre figyelmeztettek rá spoiler. Megvallom, régóta voltam már ennyire bajban csillagozással, hiszen a cuki romantikus történettől élesen elütő erotikus rész számomra rontott az olvasmányélményen, viszont az tagadhatatlan, hogy egyébként kifejezetten olvasmányos, fiatalos, üdítő írás. Teljesen kikapcsolt, ráadásul a regény nem fél reflektálni önmagára, romkom kliségyűjteményként utalva a cselekményre, ezért a bátor, eredeti részért mindenképp plusz pont jár neki.

nicosia P>!
Ali Hazelwood: A szerelem képlete

Az év legszórakoztatóbb könyve volt. Vicces, kedves, szuper karakterekkel. Nagyon-nagyon szerettem

Kollár_Betti I>!
Ali Hazelwood: A szerelem képlete

– Ő egy kedves seggfej, azt hiszem.

Általában mindig gondban vagyok a nagyon hype-olt könyvekkel és erősen tartok az olvasásuk megkezdésétől. Na, de ez a könyv! Édes volt, szerelmes és vicces. Minden, amit nyújtania kellett, azt nyújtotta is. Nem okozott csalódást, de cserébe fent voltam hajnalig, mert nem bírtam letenni és reggel azonnal nyúltam is érte megint. Nagyon tetszett!

A kamukapcsolat lerágott csont, ez mégis képes volt egyedit hozni, azáltal, hogy mellőzte az ilyenkor „szokásos” sémákat, vagy feldobta őket egy-egy új elemmel. Nem voltak felesleges, erőltetett konfliktusok vagy drámák, amiért külön hálás voltam. A sztori gördülékenyen haladt előre, én meg csak faltam a sorokat, néha alig bírtam lépést tartani a szememmel. Az erotikus jelenet bizsergető volt, érzéki és szexi, nem pedig szájbarágós és mindent leíró, hogy semmi se legyen az olvasó képzeletére hagyva.

És az, hogy a tudományos világ is helyet kapott a regényben, laikusok számára is érthető és emészthető módon, szerintem egy óriási plusz, nekem még különlegesebbé tette a regényt!

Ja, és a rosszfiúk miért mindig Adamek? :)

Nagyon köszönöm a @Maxim_Kiadó-nak a recenziós példányt, nem számítottam rá, de kedvencem lett a regény!

DarknessAngel>!

Imádtam! Ez egyszerűen tökéletes volt.♡
Az egész kalamajka annyira cukin alakult ki Olive és Adam között, aztán persze csak tovább fokozódott minden, amíg végül el nem értük, az „ennél szebb már nem is lehetne” pillanatot. Nagyon közel éreztem magamhoz nemcsak a szereplőket, hanem az színhelyet is, jó volt más szempontjából kutatásokról olvasni.
A történet nem csak aranyos, hanem nagyon vicces is. Jókat nevettem az Olive és Adam teremtett szituációkon, párbeszédeken, Olive barátain, illetve Holdenen. Nem gondoltam volna, hogy a zűr attól a bizonyostól fog származni, de örülök, hogy a végén megkapta a magáét.
Az erotikus rész a könyvben szintén meglepett. Cukiságból átment perzselőbe. Adam Carlsen… wow!
Lényeg a lényeg, szerintem abszolút megéri elolvasni. Csak ajánlani tudom! Reméljük az írónő többi könyve is megjelenik magyarul.

Réka0128 P>!
Ali Hazelwood: A szerelem képlete

„HIPOTÉZIS: Minél nagyobb szükségem lenne rá, hogy az agyam csúcsformában legyen, annál nagyobb a valószínűsége, hogy lefagy.”

Idén ez már a harmadik romantikus kötet volt, amire a nagy hype miatt figyeltem fel. Biztos voltam benne, hogy én is azoknak táborát fogom erősíteni, akik rajonganak ezért a könyvért, de végül nem így lett. Nem volt egy rossz olvasmány, mert rendkívül szórakoztató volt, de az a hűha érzés nekem nem volt meg, amire számítottam. Sajnos számomra az utolsó 100 oldalban megjelenő túltolt erotikus jelenetek sokat levontak a történet élvezeti értékéből. Egyáltalán nem éreztem azt, hogy ez ilyen formátumban beleillett ebbe a cuki és vicces romantikus sztoriba. Ami viszont kifejezetten tetszett, az a tudományos környezet volt. Ráadásul Olive történetén keresztül az írónő rámutat arra, hogy a nőknek mennyivel nehezebb dolguk van az egyetemi közegben és a tudományos életben, mint a férfiaknak.
Olive igazán szerethető karakter volt, és a humorát is nagyon bírtam, bár szerintem néha a korához képest picit gyerekesen viselkedett. Adam eleinte elég zárkózott volt, de aztán ahogy egyre jobban megnyílt Olive-nak, úgy kezdtem el én is kedvelni a hírhedten morcos professzort. A csipkelődéseiken és a szócsatáikon jókat nevettem. :D A mellékszereplők közül egyedül Olive barátnője, Anh volt szimpatikus úgy-ahogy. A vége felé Malcolm és Holden rettentő fárasztóak voltak, nekem totál kiégett az agyam tőlük…
Mindezt összevetve igazából nem bántam meg, hogy elolvastam, de új kedvencet nem avattam. :)

Dóri_Margit P>!
Ali Hazelwood: A szerelem képlete

„ Olyan magabiztosan fogok viselkedni, mint egy középszerű fehér férfi.”

Imádtam! Már a fülszöveggel megvett.
Nagyon jó volt újra egyetemistának érezni magam.
Hűen tükrözte a tudományos világ egyetemi bugyrait női szemszögből.

Adam Carlson, micsoda meglepetés volt ez a pasi. Zárkózott csodabogár, aki kihajtja a doktoranduszai belét is. Tetszett a kemény karaktere, aki viszont mindig a tudományt tartotta szem előtt.
Olive. Imádtam az eszét és a humorát. A szendeségét és a bárgyúságát.
Életszerű volt, ahogy belevetette magát a hivatásába, ugyanakkor, ha elő kellett adnia magát, akkor el volt veszve. Talán erre tanít meg az élet mindenkit előbb – utóbb.

Tetszettek a hipotézisek a fejezetek elején. Egy kis pluszt adott hozzá.
Vicces tudományos romantikus karambol volt ez a javából! ♥
Kedvenc lett.^^

kedvenc idézet: „… ahelyett, hogy elmondanám ezt az igazságot, elmondok egy másikat. Egy olyat, ami szerintem a legjobb lesz számodra. Olyan igazságot, ami engem kivesz az
egyenletből, de jobbá teszi az eredményt. Mert kezdek azon tűnődni, vajon ezt
jelenti-e, ha az ember szerelmes. Darabokra téped magad, hogy a másik egész
maradhasson.”

Linszyy P>!

Csodás! Egyszerűen csak csodás ez a könyv! ♡
Egyrészt rögtön a közepébe csap a sztori egy kamucsókkal, de van egy kerettörténet is, ami még édesebbé teszi Olive és Adam sztoriját. Ez a könyv vicces, kifigurázza a romkomokat, nevet rajtuk, holott ez is egy Hallmark-filmszerű őrült, kamurandizós történet. De vannak benne fontos és komoly problémák, mint a nők helyzete a kutatói közegben, ami számomra felüdítő környezet volt, mert nem sokszor olvasok valódi PhD-s kutatásokról, főleg nem rákkal kapcsolatban.

A problémák is tetszettek, nem csak „nem lehetünk együtt, mert nem” szitut láttunk, és a kamukapcsolat is egészen jól alá lett támasztva indokokkal. Adam és Olive nagyon jó volt együtt, imádtam a cikis helyzeteiket, és számomra igazán komfortos volt a kapcsolatuk, kicsit hasonlított a sajátomra. A kevés, de igényes erotikus jelenet is tetszett, és főleg az benne, hogy a női oldalt hitelesen mutatta be az írónő, főleg annyi tapasztalattal, mint ami Olive-nak volt. És ki kell még emelnem a sok apró részletet, amik rengeteget adtak ahhoz, hogy ne egy átlagos romantikust lássak ebben a könyvben: a sütőtökös latte-imádat, a hipotézisek a fejezetek elején, az előadói bizonytalanság, a tanárok lelki terrora, az alkohol- és drogmentes környezet stb.

Végig azt éreztem, hogy próbálom visszafogni magam és nem ledarálni a könyvet, ami egyre ritkábban fordul elő, de egyszerűen elolvasás után azt éreztem, hogy rögtön újra akarom kezdeni, ami nálam a kedvenc könyvek jellemzője. Viszont a vége szerintem túl gyorsan lett lezárva, nagyon vártam azt a bizonyos beszélgetést, hogy mit szól Adam, de ezt már nem részletezte az írónő, amit nagyon sajnáltam. Még többet akartam, de ez így is a legjobb romantikus történet volt, amit sok ideje olvastam. :)

Naiva P>!
Ali Hazelwood: A szerelem képlete

Hihetetlenül hangzik, de tavaly számomra az egyik legjobb, legszórakoztatóbb olvasmányát egy elsőkönyves szerző szolgáltatta. Ali Hazelwood olyan gördülékenyen írta meg ezt a könyvet, miközben sikerült megragadni a műfaj lényegét, ahogy azt csak a tapasztalt íróknak sikerül. Szerintem műfaján belül az egyik legjobb, legaranyosabb könyv. Elkezded és nem tudod abbahagyni.
Szerettem a történetet, mert a szerelemre, illetve a szerelemhez vezető úthoz mindenkinek van valami elmélete. Akkor is, ha az a szerelem csupán megjátszott, hamis. Úgyis tudjuk hogyan folytatódik. Nincs is ezzel baj. A gond inkább az lenne, ha nem úgy alakulna, ahogy.
Olive nagyon szerethető hősnő. Jó humorú, okos. Bár néha nem tűnt annak. pl. amikor nem vágta le azt, ami olyan egyértelmű. Szerettem olvasni a gondolatait és jókat nevettem rajta. Adam-et is imádtam. Folyton morcos, de közben annyira édes volt.
A műfaj ezen minden rajongójának kötelező darab a könyvespolcára.

Málnika P>!

♥ Hipotézis: Minél többször említek egy csatolmányt egy e-mailben, annál kisebb a valószínűsége, hogy csatolom is az említett mellékletet.

174. oldal (Maxim, 2022)

Kollár_Betti I>!

Mindenki szereti a magas, rosszkedvű, mogorva szépfiúkat zseniális IQ-val.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!

– Mit mondok neked mindig?
– Hogy „ne tedd rossz helyre a többcsatornás pipettát”?
– A másik.
Olive felsóhajtott.
– „Legyél annyira magabiztos, mint egy középszerű fehér férfi.”
– Ha lehet még jobban. Mert benned nincs semmi középszerű.

karolka P>!

HIPOTÉZIS: Egy szív könnyebben törik össze még a
leggyengébb hidrogénkötésnél is.

Málnika P>!

Nem az a baj, amit más mond. Hanem az, amit te gondolsz. Azt hiszed, hogy igaza van. Ugye?

264. oldal (Maxim, 2022)

Nettaa0316 P>!

– Azt hiszem, valahol útközben elfelejtettem, hogy vagyok valami. Elfelejtettem saját magam.

Kapcsolódó szócikkek: Olive Smith
DarknessAngel>!

– Szuper! Beszélhetnénk például arról, mennyire klassz ez a hely…
– Szörnyű!
– …vagy a sushi ízéről…
– Láb.
– …vagy a legjobb filmről a Halálos iramban sorozatból…
– Az Ötödik sebesség. Bár van egy olyan érzésem, hogy azt fogod mondani, hogy…
– …a Tokiói hajsza.
– Persze.

Kapcsolódó szócikkek: Adam Carlsen · Olive Smith
Málnika P>!

Bevallom, kissé halvány a határvonal a kiváló karrierlehetőség és az élet végzetes elcseszése között.

14. oldal (Maxim, 2022)