Dráma ​az anyaméhben 11 csillagozás

Az elveszített ikertestvér
Alfred R. Austermann – Bettina Austermann: Dráma az anyaméhben

Alfred Ramoda Austermann és felesége, Bettina is Bert Hellinger tanítványa. A családfelállító tréningeken találkoztak a meg nem született ikertestvérek élőkre gyakorolt hatásaival, majd közösen dolgoztak tovább ezen a szakkönyvön. Alapmű, mely a lélekgyógyászatra és az orvostudományra is hatással van, új dimenziókat nyit meg mind a gyógyításban, mind az analízisben. A téma mindenki számára érdekes lehet, hiszen akár mi is átélhettük ikertestvérünk elvesztését, csak nem tudunk róla. Attól, hogy bennünk a veszteség nem tudatosodik, sejtjeink nagyon is emlékeznek rá, és később magyarázattal szolgálhatnak néhány furcsa helyzetben. Ha mélyebben meglátjuk magunk és társaink mozgatórugóit, könnyebb lesz elfogadni és tolerálni másokat.

>!
Hellinger Intézet, Budapest, 2008
228 oldal · ISBN: 9789630644853 · Fordította: Zeöld Olivér

Most olvassa 2

Várólistára tette 10

Kívánságlistára tette 12

Kölcsönkérné 1


Kiemelt értékelések

Animia P>!
Alfred R. Austermann – Bettina Austermann: Dráma az anyaméhben

Elgondolkodtató, sok szálat érintő, tudományos alapokon nyugvó, mégis érthető és olvasmányos könyv. Két nyitott tudós megoldáskeresése olyan problémákra, ami sokak életét megkönnyítheti.

Aemitta>!
Alfred R. Austermann – Bettina Austermann: Dráma az anyaméhben

A témával kapcsolatos irodalomból szerencsére legelőször Angster Mária: Ikertörténetek című könyvét olvastam először. Engem az a könyv jobban megérintett érzelmileg, fokról fokra haladtam az olvasásával. Austermannék ikervesztéssel foglalkozó könyvével ellentétben sokkal inkább bepillantást mutatott az (Hellinger-családállításon alapuló) esettanulmányokon keresztül arra, hogy a méhen belüli élet történései milyen nagy hatással van a személyiségünkre, az életünkre. Azt is szépen bemutatta, hogy egy ilyen életesemény felismerése nem csak az illetőnek sokkoló, hanem a részt vevő csoporttagokat is megérinti érzelmileg. Még nem vettem részt családállításon, de az Ikertörténetek alapján úgy gondolom, hogy egy nagyon jó módszer lehet. De vissza Austermann-ék könyvére.
Talán az az első kiadvány a témával kapcsolatban, megírásakor alaposan felkészültek, hogy tudományos megközelítésből is vizsgálhassák az ikervesztés kérdését. A könyv eleje a természetes és mesterséges fertilizációt járja körül alaposan, majd a terhesség-, illetve szülés alatti ikervesztésre tér ki. Több esettanulmányt mutatnak be, de ezek nem annyira vannak hitelesen leírva. A kötet végén néhány hírességet említenek meg, akikről azt feltételezik, hogy ők is elvesztették az anyaméhben az ikertestvérüket. Ez a része szerintem a legkomolytalanabb a kötetben.


Hasonló könyvek címkék alapján

Angster Mária: Ikertörténetek
Liane Moriarty: Hatalmas kis hazugságok
Charlotte McConaghy: Egykor farkasok éltek ezen a tájon
Alice Miller: Kezdetben volt a nevelés
Renáta W. Müller: TestVÉR 2
Angster Mária: Babatörténetek
Ker Dukey – K. Webster: Pretty New Doll – Csinos új babácska
Alice Miller: A tehetséges gyermek drámája és az igazi én felkutatása
Jonice Webb: Ismeretlen érzelmek hatásai a kapcsolatainkra
Szilágyi Virág: Iker siker