Dráma ​az anyaméhben 11 csillagozás

Az elveszített ikertestvér
Alfred R. Austermann – Bettina Austermann: Dráma az anyaméhben

Alfred Ramoda Austermann és felesége, Bettina is Bert Hellinger tanítványa. A családfelállító tréningeken találkoztak a meg nem született ikertestvérek élőkre gyakorolt hatásaival, majd közösen dolgoztak tovább ezen a szakkönyvön. Alapmű, mely a lélekgyógyászatra és az orvostudományra is hatással van, új dimenziókat nyit meg mind a gyógyításban, mind az analízisben. A téma mindenki számára érdekes lehet, hiszen akár mi is átélhettük ikertestvérünk elvesztését, csak nem tudunk róla. Attól, hogy bennünk a veszteség nem tudatosodik, sejtjeink nagyon is emlékeznek rá, és később magyarázattal szolgálhatnak néhány furcsa helyzetben. Ha mélyebben meglátjuk magunk és társaink mozgatórugóit, könnyebb lesz elfogadni és tolerálni másokat.

Hellinger Intézet, Budapest, 2008
228 oldal · ISBN: 9789630644853 · Fordította: Zeöld Olivér

Animia P>!
Alfred R. Austermann – Bettina Austermann: Dráma az anyaméhben

Elgondolkodtató, sok szálat érintő, tudományos alapokon nyugvó, mégis érthető és olvasmányos könyv. Két nyitott tudós megoldáskeresése olyan problémákra, ami sokak életét megkönnyítheti.

Aemitta>!
Alfred R. Austermann – Bettina Austermann: Dráma az anyaméhben

A témával kapcsolatos irodalomból szerencsére legelőször Angster Mária: Ikertörténetek című könyvét olvastam először. Engem az a könyv jobban megérintett érzelmileg, fokról fokra haladtam az olvasásával. Austermannék ikervesztéssel foglalkozó könyvével ellentétben sokkal inkább bepillantást mutatott az (Hellinger-családállításon alapuló) esettanulmányokon keresztül arra, hogy a méhen belüli élet történései milyen nagy hatással van a személyiségünkre, az életünkre. Azt is szépen bemutatta, hogy egy ilyen életesemény felismerése nem csak az illetőnek sokkoló, hanem a részt vevő csoporttagokat is megérinti érzelmileg. Még nem vettem részt családállításon, de az Ikertörténetek alapján úgy gondolom, hogy egy nagyon jó módszer lehet. De vissza Austermann-ék könyvére.
Talán az az első kiadvány a témával kapcsolatban, megírásakor alaposan felkészültek, hogy tudományos megközelítésből is vizsgálhassák az ikervesztés kérdését. A könyv eleje a természetes és mesterséges fertilizációt járja körül alaposan, majd a terhesség-, illetve szülés alatti ikervesztésre tér ki. Több esettanulmányt mutatnak be, de ezek nem annyira vannak hitelesen leírva. A kötet végén néhány hírességet említenek meg, akikről azt feltételezik, hogy ők is elvesztették az anyaméhben az ikertestvérüket. Ez a része szerintem a legkomolytalanabb a kötetben.