Négykezes ​rémület 5 csillagozás

Alfred Hitchcock (szerk.): Négykezes rémület

A Hitchcock-sorozatban ezúttal egy hosszabb lélegzetű, hátborzongatóan izgalmas történetet vehet kezébe az olvasó…
Hogyan hozza környezetének tudomására egy tolószékben ülő, teljesen béna asszony, hogy milyen bűntények történnek a házban. Mégpedig minél hamarabb, mert a gyilkos már őrá pályázik.

Hungalibri, Budapest
210 oldal · ISBN: 9639021083 · Fordította: Csiszár Lajos, Végh Sándor

HA86>!
Alfred Hitchcock (szerk.): Négykezes rémület

Jaj, ebben a történetben „csak” az a szörnyű, hogy akár én is írhattam volna. :( … És ha a szerkesztőm nekem is Alfred Hitchcock lett volna, és rikító sárga lóbetűkkel rányomják a nevét a könyvemre (galád módon azt sugallva, hogy ő a szerző), talán a gyanútlan Hitchcock-rajongók egyből lecsapnak rá, és némi erőlködéssel azt is elhitetik magukkal, hogy ez egy jó krimi, hiszen maga a mester írta.
Pedig nem, nem ő írta, és nem, nem jó krimi.
És ha valamire is emlékezni fogok belőle, az – köszönet a magyar kiadónak! – a férfi lesz, aki folyton az „ajtóját” nyitotta ki, és nem az ajtaját, na meg a mellékszereplő, akit egyszerre hívtak Ferd-nek, Fred-nek és Ferdie-nek (meg még valaminek).

kormix P>!
Alfred Hitchcock (szerk.): Négykezes rémület

Így ősszel már szinte kötelezően nyúlok a Hitchcock-féle novellaválogatásokhoz, most sem történt ez másképp. Azonban a megszokottól eltérően most igen szegényes volt a kötet, három írást tartalmazott csupán, két rövidke írás mellett egy közel kétszáz oldalas kisregény kapott még helyet. Sajnálatos módon pont a kötet végén szereplő két rövid novella volt jó, ezek nyúlfarknyiságuk ellenére is hozták azt a szintet, amit az ilyen válogatásokban szereplő történetek szoktak.
A címadó Négykezes rémület viszont egyedül az ötlet miatt dicsérhető, amire építkezett a szerző. Ugyanis a kivitelezés több ponton is hagyott maga után kívánnivalót: végtelenül hosszú ideig építkezett, túl zavaros volt a kezdetektől fogva és ami a legfájóbb, a spoiler, sőt részben a ramaty minőségű fordítás miatt az sem volt számomra egyértelmű hirtelen, hogy spoiler.
Azt látni vélem, hogy Hitchcock mit látott ezekben a történetekben és hogy milyen filmet tudott volna készíteni belőlük, de ez sem mentette meg igazán a kötetet, a szokásoshoz képest gyengébb volt sajnos.