A ​végső ok: Zanzibár 2 csillagozás

Alfred Andersch: A végső ok: Zanzibár

Öt ember életsorsa fonódik össze 1938 egy borús késő őszi napján az észak-németországi halászvároskában. Judith, a zsidó lány űzött vadként menekül, Gregor, a pártaktivista és Knudsen, a kemény kommunista halász a szökés és helytállás drámáját vívják meg egymással és önmagukkal. Helaner a nép, a szellem lélek védelmében fog fegyvert, a halászinas pedig a szabad, szép, kalandos élet igézetében él. Az antifasiszta ellenállók kalandos történetében Andresch magasrendű művészettel, szimbolikus erővel nyomozza a helytállás és elkötelezettség emberi tartalmát és lehetséges formáit.

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1967
146 oldal · Illusztrálta: Siskov Ludmil

Alfred Andersch: A végső ok: Zanzibár

Szeretem Andersch írásait, de nem tudom megmondani, miért. Egyéni hangvétele és írásai ritmusa kedvesek és megnyugtatóak a számomra.

szanes1 P
Alfred Andersch: A végső ok: Zanzibár

Németül olvastam, akkor tetszett, de már nehezen idézem fel a sztorit is, pedig csak pár év telt el azóta :(

Chöpp P

A pokol nem a forróság és a tűz tere, a pokol nem éget – a pokol az abszolút üresség. A pokol az a tér, ahol Isten nincsen.

Chöpp P

Már rég nem az igazságról van szó az orvostudományban és a vallásban; amit az emberek az orvosoktól és a papoktól hallani akarnak, azok varázsigék, ráolvasások.