A ​múlt szabadsága 1 csillagozás

Válogatás Alföldi Róbert fotógyűjteményéből
Alföldi Róbert: A múlt szabadsága

"Nincsenek ​elvárások, nincsenek világtrendek, nincs igazodás, nincs megfelelés, a szabadság van. Az alkotói szabadság végtelensége. Számomra megrendítő, hogy ennyire kézzel fogható a korszak műveiből ez a fajta alkotói és emberi hozzáállás a világhoz, amit én nagyon szeretnék elérni, de nem nagyon sikerül.
Tényleg nincs más, csak az adott alkotó, és az, amit létrehoz, amit megtalál, és nem fél magában egyre mélyebbre menni, és nem fél szembenézni azzal, amit talál, vagyis nem fél szembenézni önmagával. A fotó, mint tükör tartott tükröt az akkori önmaguknak, és tart ma tükröt, a mai önmagunknak. Hogy lehet így is. Ilyen szabadon vizsgálni a világot, vizsgálni benne önmagunkat, és igenis ilyen szabadon is lehet szembenézni és vállalni önmagunkat.
Ezért van ennyire közel hozzám ez az anyag.
Mert utat mutat. Mert mutat utat!" – Alföldi Róbert

Alföldi Róbert nagyszerű gyűjteménye a korabeli avantgárd legjelentősebb művészeinek reprezentatív műveit tartalmazza,… (tovább)

ARTNEO, 2016

Love special
Baksa-Soós Veronika – Üveges Krisztina (szerk.): Kényszerleszállás / Emergency Landing
Grunwalsky Ferenc: Danaidák
Gaál Zoltán: 1 év, 50 pillanat – Válogatás
Hevesy Anna – Hevesi Katalin – Kincses Károly: Hevesy Iván és Kálmán Kata könyve
Novák Emil: Az én operatőr iskolám
Kolta Magdolna – Ulrich Gábor (szerk.): Képességek
Klotz Miklós: Kasserian inkera?
Horváth Árpád (szerk.): Az év természetfotói – Magyarország 2015
Normantas Paulius – Csepregi Márta: 14 testvér