Így ​főz egy francia srác 4 csillagozás

Alexis Gabriel Ainouz: Így főz egy francia srác

Alex French Guy Cooking vagyis Alexis Gabriel Ainouz egy igazi YouTube sztár és a főzés megszállottja. Ha eddig azt hitted, a főzés nehéz és unalmas, hallgass Alexre, és irány a konyha!
Első szakácskönyvében megtalálhatod a legjobb receptjeit: az egyszerű omlettet, vagy a tökéletes palacsintát (reggelire, ebédre vagy vacsorára is akár), az igazi, házilag készített pizzát, elképesztően egyszerű rament, a legeslegjobb hamburgert, amit kóstoltál, a francia hagymalevest (mégiscsak egy francia írta ezt a könyvet) vagy a csodálatos csokoládétortáét, amiért barátaid örökké hálásak lesznek neked.
Sok hasznos konyhai trükköt is találsz a könyvben, például megtudhatod, hogyan választhatsz könnyedén megfelelő bort az étel mellé, tanulhatsz hat mikrós trükköt, és a hagymaaprítás módszereit is ellesheted – séf módra, vagy utcai árus módra.
Jamie Oliver előszavával.

Corvina, Budapest, 2019
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631365825 · Fordította: Kúnos Linda

marta_melyi>!

Zseniális könyv.
Alex youtube csatornáját már korábban ismertem, kíváncsi voltam milyen egy szakácskönyv tőle, pozitívan csalódtam!
Ajánlom mindenkinek, aki klasszikus francia fogások könnyű változataival kísérletezne!

Renáta_G>!
Alexis Gabriel Ainouz: Így főz egy francia srác

Jópofa könyv, amiben olyan alapreceptek is helyett kaptak, mint az omlett (oké, kicsit felturbózva), a palacsinta, mellettük találunk izgalmas szendvicseket, leveseket, salátákat, halakat, de megtaláljuk a tökéletes steak elkészítésének a titkát és az elronthatatlan briós receptjét is. Bőven akadnak benne olyan receptek, amiket egy kezdő is gond nélkül el tud készíteni és olyanok is, amiket minimális gyakorlással kivitelezhetünk. Bárkinek tökéletes, akár karácsonyi ajándéknak is, aki még csak ismerkedik a főzés világával és egy kis inspirációra vágyik.

Bővebben: https://kulturpara.blog.hu/2019/12/05/igy_foz_egy_francia_srac