Tanulmányok ​a tudományos gondolkodás történetéről 1 csillagozás

Alexandre Koyré: Tanulmányok a tudományos gondolkodás történetéről Alexandre Koyré: Tanulmányok a tudományos gondolkodás történetéről

A kötet, melyet az Olvasó a kezében tart, bevezetésül kíván szolgálni a francia tudományfilozófia kiemelkedő alakjának, a Magyar országon sajnos kevéssé ismert Alexander Koyrénak a gondolkodásába, s olyan előadásait tartalmazza, amelyek 1930 és 1961 között hangzottak el különböző tudománytörténeti konferenciákon. Ezek az előadások, melyeknek középpontjában a késő középkor és a kora újkor tudományos forradalmának vizsgálata áll, a Kopernikusz előtti gondolkodási rendszerek logikájának mély megértéséről tanúskodnak, s a különböző tudományos teóriák mögött álló filozófiai alapokat bontják ki.
Az orosz származású Alexander Koyré (1882–1964) egyetemi tanulmányait Németországban végezte Edmund Husserllel és a matematikus Davis Hilberttel. Később Párizsban, az École Pratiquedes Hautes Études en Sciences Sociales-on tanított. Nevét ma a CNRS egyik kutatóközpontja viseli.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rezonőr L'Harmattan

L'Harmattan, Budapest, 2020
378 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634146490 · Fordította: Szigeti Csaba
L'Harmattan, Budapest, 2010
378 oldal · ISBN: 9789632360751 · Fordította: Szigeti Csaba

Andreas_Vesalius>!
Alexandre Koyré: Tanulmányok a tudományos gondolkodás történetéről

Szerintem izgalmasak ezek a kora-újkori eretnekek.
Látszik, hogy Koyré is szimpatizál velük.-

Én az interneten találkoztam velük először.