A ​világ ura I-II. (A világ ura 1.) 36 csillagozás

Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II. Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II. Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II. Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Monte Cristo gróf történetének nem egyszerű olvasói – rajongói vannak szerte a világon. Az ő kedvükért készült el a folytatás, az újabb közönségsiker. Azóta háromszor is magyarra fordították, de már csak rongyosra olvasott példányok léteznek belőle. Ezért adjuk közre ismét egyiket. Igyekeztünk megtartani a korabeli stílust és névhasználatot, és csak annyit változtatni, amennyi a mai olvasó számára feltétlenül szükséges.
Ismét előttünk áll Edmond Dantes, a Morell és a Villefort család, a Danglars família, Mercedes és megannyi új hős, jók és gonoszok. Romantikus kalandok és az érzelmek viharzása – mindazt, ami Monte Cristo grófját olyan népszerűvé tette, most a A világ ura kínálja nekünk.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandre Dumas

Rege, 1990
652 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637865152 · Fordította: Mezey Dénes, Sági Margit
Nova Irodalmi Intézet, Budapest, 1943
606 oldal · keménytáblás · Fordította: Tábori Kornél, Sándor János
Otthon, Budapest
318 oldal

Edmond Dantès · Haydée

Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Hát ez egy kicsit csalódás volt, mert gyengébbre sikerült a Monte Cristonál. Pedig az író(k) igyekeztek, lehet, az volt a probléma, hogy ketten írták. Volt itt minden, mint a búcsúban, aranyásás, mormonok, Kalifornia, Szahara, gyerekrablás, kártyaveszteség, politikai lázadás, Párizs, London, Berlin, romantika a köbön. A szereplők részben az előzőleg életben maradtak, hiszen Edmond Dantes, Haydee, Albert Morcerf, Villefort, Danglars, Benedetto, Morrel, Valentine szerephez jut, ugyanakkor vannak teljesen újak: …. herceg, Wolfram, Therese, Don Lotario, Amelie, Judith – egyszer csak jönnek és odacsapódnak hőseinkhez. „Valahogy belekeverednek” a történetbe, hogy aztán spoiler. De pont ez az odacsapódás, mondhatni csapongás az, ami nekem annyira nem tetszett, illetve a főhős gondolatai és sorsa. Meg az a sok kommunikációs zavar, ami csak bonyolítja a történetet. spoiler
Ettől függetlenül a történet könnyen olvasható (bár nem tudom, miért lett a Maximilien-ből Miksa!!??), érdekes, sőt néha izgalmas, és a történet folytatása után érdeklődőknek mindenképpen ajánlott. De valahogy nem Dumas-színvonal, inkább olyan „mützelburg-os”. spoiler

Niki_>!
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Nem olyan izgalmas, mint a Monte Cristo grófja, viszont tényleg így kerek a történet.

balage P>!
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Nem volt rossz, bár nekem talán nem jött be annyira, mint az első rész. Ráadásul szerintem igen naivak – főleg a pozitív – szereplők, ami sokszor már kicsit idegesítő. Az írói stílus is érdekes, de ez talán betudható annak, hogy nem egy kortárs műről van szó :). spoiler
Azért ajánlom azoknak, akiknek tetszett az első rész, érdemes ezt is elolvasni :).

Joeymano>!
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Nem olyan ütős, mint a Monte Cristo grófja (ezért nem kapja meg az öt csillagot), de az adrenalint folyamatosan az egekben tartja. Sztem nagyon izgi az egész. Akkor is érdemes olvasni, ha a Monte Cristót nagyon régen olvastad, mert a fontosabb eseményekről folyamatosan tájékoztatva vagyunk. Izgalmas történetszövés, sokszor furcsa találkozások és egybeesések, de minden ellenére nagyon élvezetes.

gesztenye11 >!

A női lélek szerelemből táplálkozik, egyéniségét is a szerelem, vagy a szerelem hiánya adja meg.

189. oldal, 18. fejezet – A látogatás

Kapcsolódó szócikkek: egyéniség · lélek · nők · szerelem
gesztenye11 >!

Egyesületünk megalapítói abból a bölcs megfontolásból indultak ki, hogy semmi sem köti az embert annyira az élethez, mint a gond meg a munka.

35. oldal - II. kötet - Harmincnegyedik fejezet - A váltó

Kapcsolódó szócikkek: élet · ember, emberiség · gond · munka
gesztenye11 >!

– Ó, Edmond, te engem a világ legboldogabb asszonyává tettél. De mi vagyok én neked?
– Mindenem, mindenem vagy – mondta a lord. – És most jöjj!

50. oldal - Harmadik fejezet - Edmond Dantes, Monte Cristo grófja

Kapcsolódó szócikkek: Edmond Dantès · Haydée · minden
gesztenye11 >!

– Majd megfontolom a dolgot – tűnődött Monte Cristo gróf. – Nem akarok tovább menni, mint amennyire mennem szabad.

158. oldal - II. kötet - Negyvennyolcadik fejezet - A triumvirátus

Kapcsolódó szócikkek: Edmond Dantès
gesztenye11 >!

Egy barátomat akarom Nebraskában meglátogatni, útközben azonban szerettem volna megnézni azoknak az embereknek a telepét, akik a hír szerint szorgalmasak, mint a hódok, jámborak, mint a próféták…
… és hamisak, mint Júdás! Ha van becsülete és pénze, vigyázzon, nehogy mindkettőt elveszítse!

235. oldal - Huszonharmadik fejezet - Egy vasárnap a mormonoknál

Kapcsolódó szócikkek: Júdás · Nebraska, USA
gesztenye11 >!

Az emberek sorsát csak Isten mérheti ki.

326. oldal - II. kötet - Hatvanötödik fejezet - A gróf végrendelete

Kapcsolódó szócikkek: Isten · sors
gesztenye11 >!

– Ismét eltéptem egy embert attól a rögtől, amelyhez úgy tapadt, mint kagyló a sziklájához. Vajon áldás kíséri-e azt a lépést, amellyel most nekivág a világnak? Vajon azzá válik, amivé formálni szeretném, vagy elmerül az árban? Ki mondhatja meg, jól vagy helytelenül cselekedtem? Egy biztos: jó szándék vezérelt. Ezért kérlek, állj mellém, hatalmas isteni gondviselés!

79. oldal - Ötödik fejezet - Don Lotario Berlinbe utazik

Kapcsolódó szócikkek: Don Lotario · Edmond Dantès
gesztenye11 >!

Megborzadt. Francia katona lévén nem egy kabilnak oltotta már ki csatában az életét. De mégis felvetődött benne a kérdés, meddig terjednek a háború törvényei? Elrendelheti-e egy vezér az ilyen jóvátehetetlen embertelenséget?

105. oldal - Nyolcadik fejezet - A Dahra barlangja

Kapcsolódó szócikkek: Albert de Morcerf · háború · katona
gesztenye11 >!

Franciaországban csak a Bonaparték uralkodhatnak, senki más. Napóleon Lajos írja egyik művében: „A nagy változások csak ritkán sikerülnek első kísérletre.”

135. oldal - Tizenegyedik fejezet - Morel

A világ ura sorozat · Összehasonlítás