A ​világ ura I-II. (A világ ura 1.) 33 csillagozás

Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II. Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II. Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Monte Cristo gróf történetének nem egyszerű olvasói – rajongói vannak szerte a világon. Az ő kedvükért készült el a folytatás, az újabb közönségsiker. Azóta háromszor is magyarra fordították, de már csak rongyosra olvasott példányok léteznek belőle. Ezért adjuk közre ismét egyiket. Igyekeztünk megtartani a korabeli stílust és névhasználatot, és csak annyit változtatni, amennyi a mai olvasó számára feltétlenül szükséges.
Ismét előttünk áll Edmond Dantes, a Morell és a Villefort család, a Danglars família, Mercedes és megannyi új hős, jók és gonoszok. Romantikus kalandok és az érzelmek viharzása – mindazt, ami Monte Cristo grófját olyan népszerűvé tette, most a A világ ura kínálja nekünk.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandre Dumas

Rege, 1990
652 oldal · ISBN: 9637865152 · Fordította: Mezey Dénes, Sági Margit
Otthon, Budapest
318 oldal

Niki_
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Nem olyan izgalmas, mint a Monte Cristo grófja, viszont tényleg így kerek a történet.

balage P
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Nem volt rossz, bár nekem talán nem jött be annyira, mint az első rész. Ráadásul szerintem igen naivak – főleg a pozitív – szereplők, ami sokszor már kicsit idegesítő. Az írói stílus is érdekes, de ez talán betudható annak, hogy nem egy kortárs műről van szó :). spoiler
Azért ajánlom azoknak, akiknek tetszett az első rész, érdemes ezt is elolvasni :).

nariagnuhtseab
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Éééééééés igen, ez nem ugyanaz a gróf aki az eredeti történetben szerepel. Gyenge imitáció csupán csak, sajnálom mert az eredeti az egyik legnagyobb kedvencem, amiért ilyen magas pontszámot kapott az csupán azért van mert érzem benne az akarást.

Rege, 1990
652 oldal · ISBN: 9637865152 · Fordította: Mezey Dénes, Sági Margit
Joeymano
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Nem olyan ütős, mint a Monte Cristo grófja (ezért nem kapja meg az öt csillagot), de az adrenalint folyamatosan az egekben tartja. Sztem nagyon izgi az egész. Akkor is érdemes olvasni, ha a Monte Cristót nagyon régen olvastad, mert a fontosabb eseményekről folyamatosan tájékoztatva vagyunk. Izgalmas történetszövés, sokszor furcsa találkozások és egybeesések, de minden ellenére nagyon élvezetes.

A világ ura sorozat · Összehasonlítás