Esőerdők 7 csillagozás

A titokzatos zöld kincs
Alexandra Werdes: Esőerdők

Apró vízmedencében tarka nyílméregbéka fürdik. A jaguár hangtalanul lopakodik zsákmánya felé. A bőgőmajmok éktelen ordítása kilométerekre visszhangzik az esőerdő fái között.
– A Szahara homokja a szél hátán átszeli az Atlanti-óceánt, majd leülepszik az Amazonas-medencében, és ellátja tápanyagokkal az esőerdő sovány talaját.
– A repülő mókustól a fojtófügéig: ismerd meg az esőerdő különös, semmi máshoz nem fogható élővilágát!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda

Babilon, Budapest

nicosia P>!

Alexandra Werdes: Esőerdők A titokzatos zöld kincs

Szeretem az új kiadású Mi Micsodákat. Fotókkal és rajzokkal ábrázolt, színes kiadvány, öltetekkel, érdekes tényekkel. Az esőerők világáról sok apróságot tudtam meg. Informatívak a széljegyzetek, néhány faj neve nekem teljesen új volt, és a kultúrális összefüggések is érdekesek.

Paulina_Sándorné P>!

Alexandra Werdes: Esőerdők A titokzatos zöld kincs

Gyönyörű hely az esőerdő. Bár így a szobámból azt mondom, hogy egyszer élőben is megnézném, nem biztos, hogy meg is tudnám tenni. Főleg mikor megláttam a PÓKOT a könyv lapjain – és ez még csak fénykép volt. :-) A lajhár elvarázsolt, mintha mindig mosolyogna. Cuki. A fák, az erdők. Gyönyörű és veszélyes.

Enci_94 P>!

Alexandra Werdes: Esőerdők A titokzatos zöld kincs

Érdekes és izgalmas. Nagyon jó tények vannak benne még én is tanultam belőle. Szépek a fotók és érdekesek a leírások. spoiler