Sötét ​arany 4 csillagozás

Alexandra Ripley: Sötét arany

„Férje ​szavai csak lassan hatoltak el a tudatáig. Kinyitotta a szemét. Nate arca nagyon közel volt. Chess elmosolyodott. Szerette, ha ez a férfi ilyen közel van hozzá.
– Ölelj át, édesem és szoríts jó erősen. Nem fog sokáig tartani.
Chess engedelmeskedett. Érezte, ahogy feltűrik a hálóingét, aztán a férfitest súlyát a testén, akkor a forró, szúró fájdalmat – és felsikoltott.
– Csss, drágám, csss. Kész is. Van férjed. És most aludj.”
Ennyi.
Szinte hallani véljük a rendezői utasítást a következő beállításra, melyhez a szereplők új kosztümöt öltenek. Csakhogy ez nem film, hanem egy nagy regény látványosan leegyszerűsített epizódja, lényegre szorítkozó dialógussal. Alexandra Ripley éppen azt mutatja meg a múlt század végének Amerikájáról, ami hiányzik a világ, de főleg Európa Amerika-élményéből. Az Elfújta a szél folytatásának, a Scarlettnek az írója ezúttal is a kulcsot kínálja a szédületes tempót diktáló Amerika magánéletének megértéséhez. Kulcsot a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1994

Bentley Book, 1994
344 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630449706 · Fordította: Tandori Dezső
342 oldal · ISBN: 9630449706 · Fordította: Tandori Dezső

Salsita
Alexandra Ripley: Sötét arany

Olvastam már jobbat is Alexandra Ripleytől – a fülszöveg ígéretesebb, mint amilyen a könyv valójában.

hegiv
Alexandra Ripley: Sötét arany

Nagyon furcsa, szinte tőmondatokban fogalmazott regény. Emiatt szinte stílustalan, leírások minimálisak. Nehéz beleélni így magát az embernek, noha a történet érdekes. Érdemes kitartani, a végére eldöntöttem, megtartom. :)